Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Zeiss ZX1, Leica Q2

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cena B&H
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...Aleica%7Czeiss

    Sony RX1R II 3298 $
    Leica Q2 4995 $
    Zeiss ZX1 6000 $

    Jakie przesłanki miał Zeiss ustalając taka cenę ?

    Jedyna co mi przychodzi do głowy to że nie maja kasy na linię produkcyjną i mogą wyprodukować tylko 3-5 egzemplarzy na rok.
    A chcę/muszą przynajmniej pokryć koszty produkcji

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 29-10-2020 o 14:12
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Jakie przesłanki miał Zeiss ustalając taka cenę ?
    Jakie brzydkie - takie drogie ....
    A poważnie - to sprzęt dla snobów - musi być drogi.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    dobry marketing i się sprzeda
    trzeba tylko umiejętnie wybrać target
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jakie brzydkie - takie drogie ....
    A poważnie - to sprzęt dla snobów - musi być drogi.
    Przynajmniej dla mnie szczytem snobizmu jest Leica.
    A Q2 :
    - ma "na papierze" lepsze własności niż ZX1
    - i jest ewolucją wielu poprzednich modeli, nie jest wyrobem "pierworodnym"

    Z tego powodu wybrałbym Q2. No ale ...

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jakie brzydkie - takie drogie ...
    Zeiss piękny. I nie taki znowu drogi.
    Tylko to durne kółko z czasami go dyskwalifikuje.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tylko to durne kółko z czasami go dyskwalifikuje.
    Każdy sensowny aparat powninien mieć pokrętło czasów na body i przysłon na obiektywie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Każdy sensowny aparat powninien mieć pokrętło czasów na body i przysłon na obiektywie.
    Po co? Fotografia obecnie szybkimi krokami zmierza ku pełnej idiotyzacji (od idioten camera). Fotografowie oczekują, że aparat będzie miał autofocus idealny, a oni wskażą palcem miejsce gdzie ma ustawić ostrość. Palcem wskazywać będą też ikonkę z widokiem jaki ma zawierać scena, na która patrzą. Fotograf później i tak sobie wszystko zmasakruje w programie do obróbki. To się nazywa autostrada fotograficzna. W sumie to rozumiem, fotografowie zawodowi są coraz starsi i coraz trudniej utrzymać im aparat. Młodzi ludzie natomiast dzięki rozwojowi technologii wszyscy będą mogli być fotografami.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Każdy sensowny aparat powninien mieć pokrętło czasów na body i przysłon na obiektywie.

    te rzeczy dyskutowano 60 lat temu.

    Okazalo sie ze sensowniejsze jest umieszczenie pokretel na Body zawsze w tym samym miejscu.

    wcale nie podoba mi sie miejsce lokalizacji pierscienia przyslony na wspolczesnych obiektywach RF - na koncu obiektywu , tzn w zaleznosci od dlugosci obiektwyu zawsze w innym miejscu.

    W rozwiazaniach na Body nie musze poruszac calej reki by dostac sie do pierscienia zmiany - pokretlo jest pod palcem.


    dzieki wlasciwie jedynej rzeczywiscie nowej jakosci jaka wnosi celownik elektroniczny - czyli wzmocnienie obrazu - stosowanie obiektywow z przyslona sterowana mechanicznie pierscieniem na obudowie obiektywu staje sie nie tak uciazliwe jak w (D)SLR . Wlasciwie to bylo przy OVF upiorne. Dlatego nikt nie chcail wracac do obiektywow z mechaniczna przyslona - jesli to ze wzgledu na jakies specyficzne wlasnosci ooptyczne opbiektywu , albo smiesznie niska cene.
    Ostatecznie sa tez adaptery z przyslona sterowana mechanicznie za pomoca pierscienia.


    gdyby tak sadzic jak piszesze to wlasciwie kazdy sensowny aparat powinen miec matowke , rekaw , statyw , gruszke do wyzwalania migawki , emulsje nakladana recznie na szybe i wazyc 30 kg .

    Nie ma podstaw ani technicznych ani Natury ergonomicznej by wracac do rozwiazan sprzed 60 - ciu lat.

    Z obiektywow znika nawet skala odleglosci a czasami pierscien.

  9. #9
    Bywalec Awatar KEEK
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Lubię przy wyłączonym/wygaszonym aparacie ogarniać spojrzeniem jakie mam nastawione parametry - łącznie z odległością.
    Często fotografuję na "ślepo". Tzn, łapię szybko aparat do ręki, podnoszę do oka, kadruję i robię zdjęcia. Nie zajmuję sobie wtedy głowy ekspozycją a skupiam się na kadrze. Wiem, że dzisiaj wszystko robi automat a wszelkie dane są na wyświetlaczach, ale ja jestem starej daty i mam stary sprzęt bez AF

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zeiss ZX1, Leica Q2

    Cytat Zamieszczone przez KEEK Zobacz posta
    Lubię przy wyłączonym/wygaszonym aparacie ogarniać spojrzeniem jakie mam nastawione parametry - łącznie z odległością.
    wszystko jest na gornym monitorku pokazane , ta sama informacja jak oddzielnie na piercieniach , pokretlach

    Od paru lat usuwa sie z obiektywow skale odleglosci , ale korzystajac z AF z niej sie nie korzysta lub b.b. rzadko.
    Ja wolalbym by te skale zachowano , ale to z kolei komplikuje budowe obiektywow z silnikiem krokowym.

    Z tego powodu zachowalem pare obiektywow ze skala , jeszcze z podzialka o dokladnosci jak to stosowano w analogu.

    ale nastawa ostrosci wedlug skali recznie zdaza sie wyjatkowo - to b. rzadki przypadek . Jesli mf to dokladniej na EVF lub LV i lupa.
    Skala glebi ostrosci - tez bardzo b. rzadko musialem z niej korzystac w trakcie robienia zdjec. Jesli potrzebowalem dokladnej znajomosci zakresu GO to korzystalem z komputera a wyliczenie robilem przed zdjeciami. Skala GO na obiektywie nie jest dokladna .

    w sumie wspolczesne ( ?) w zasadzie od czasow T90 rozwiazanie Colaniego uwazam za bardziej ergonomiczne i wygodne.

    Programowalna automatyka czasow naswietlen i przyslony wymusila rozwiazania inne niz mechaniczne sterowanie pierscieniem przyslony na obiektywie.
    Potezni niemiecy producenci przegrali wyscig z japonczykami , gdyz nie przestawili sie wczesniej na automatyke sterowana elektronicznie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •