Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [recenzja] TAMRON 70-180 f/2.8 VXD

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie [recenzja] TAMRON 70-180 f/2.8 VXD

    Hej !

    Do dzisiejszej recenzji zabierałem się jak pies do jeża. Początkowo miał się ukazać w maju, ale epidemia pokrzyżowała plany, a potem, jak już wiedziałem, że obiektyw jest świetny i sobie go zostawiam stwierdziłem, że napiszę recenzję po sezonie, jak będę miał już wyrobioną pełną opinię na jego temat.



    Od razu zaznaczę, że czytacie wersję skróconą - pełną wersję recenzji wraz z obszerniejszą relacją zdjęciową (tutaj mogę zamieścić tylko 15 obrazków) możecie przeczytać na moim blogu: http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/...8-vxd-recenzja

    jak już napisano - Tamron został ze mną na dłużej. I jeśli czytaliście moją recenzję Sigmy 85 DG DN - to w przypadku 70-180 mam bardzo podobne wnioski mimo, że szkła zupełnie różne. Nowy zoom od Tamrona jest dla mnie świetnym i lekkim uzupełnieniem zestawu reporterskiego (który kończy się u mnie na 85mm). Przy czym, co ważne, jeśli go nie używam, bo nie ma takiej potrzeby zajmuje naprawdę niewiele miejsca w torbie czy plecaku, bo gabaryty ma w pozycji "złożonej" naprawdę skromne jak na swoje parametry i waży ledwie niewiele ponad 800 g.



    Na pewno zastanawiacie się, jaki wpływ ma "brak 20mm" na efekt końcowy na zdjęciu ? W pewnych przypadkach jest mniej, w innych bardziej widoczny bo to nie tylko węższe pole widzenia, ale też odrobinę lepsza separacja w tle przy 200mm. Wybrałem jako przykład zdjęcie, które najbardziej pokazywało różnice:



    Na pewno odczuwalna jest różnica w gabarytach i w wadze, jeśli porównamy tradycyjny obiektyw 70-200 z Tamronem 70-180.

    Z perspektywy tych kilku miesięcy jakie spędziłem z nowym szkiełkiem Tamrona muszę stwierdzić z czystym sumieniem, że polecam go każdemu do uzupełnienia zestawu reporterskiego. Sprawdzi się świetnie zarówno przy reportażu ślubnym, koncertowym jak również na sesji w plenerze. Ma naprawdę cichy i szybki napęd AF. I co najważniejsze - jego celność przynajmniej w przypadku A73 jest niemal stuprocentowa.

    Póki co chyba też można go "wyrwać" za naprawdę dobre pieniądze (niewiele ponad 5000 zł po cashbacku i rabatach) i mam wrażenie, że znowu niestety przez kurs waluty EU oraz wizję problemów z dostawami które się szykują, ceny poszybują szybko w górę. Nie chcę tutaj prorokować, bo dobrze wiecie, że też handluję, ale przypomnę, że w ubiegłym roku najlepszym momentem na zakupy sprzętowe był właśnie przełom jesieni i zimy - wtedy naprawdę były dobre ceny (zwłaszcza na bezlusterkowce i obiektywy do nich).

    Mam też cichą nadzieję, że tamron w końcu zacznie produkować obiektywy również z mocowaniem RF i Z ;-)

    Nie będę się zbytnio rozpisywał , co do szczegółów jeśli chodzi o optykę, więcej znajdziecie na podlinkowanym blogu. Ogólnie jest naprawdę powyżej przeciętnej, są pewne mankamenty (winieta, dystorsja) ale nie rzutują zbytnio na ogólną ocenę obiektywu.

    Zostawiam Was ze zdjęciami przykładowymi i po więcej zapraszam na moją stronę, tutaj niestety nie dało się upchnąć więcej fotek.























    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-180 f/2.8 VXD

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Hej !

    Do dzisiejszej recenzji zabierałem się jak pies do jeża. Początkowo miał się ukazać w maju, ale epidemia pokrzyżowała plany, a potem, jak już wiedziałem, że obiektyw jest świetny i sobie go zostawiam stwierdziłem, że napiszę recenzję po sezonie, jak będę miał już wyrobioną pełną opinię na jego temat.
    Podziękować za świetną reckę!

    IMHO zamiast TAMRONa 70-180 f/2.8 VXD pod Sony E za 6,1k zł zdecydowanie wolałbym kupić za 4k zł Sony FE 70-200 mm f/4 G OSS

    Podobnie w Canonie wolałbym kupić Canona RF 70-200 f/4.0 IS ze względu na możliwość wybrania trybu stabilizacji w obiektywie (panning).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-10-2020 o 12:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [recenzja] TAMRON 70-180 f/2.8 VXD

    Na tych 3 nowych zoomach pod ML Tamron mógłby oprzeć całą swoją ofertę/sprzedaż. Idealne proporcje ceny, jakości, gabarytów, możliwości. Szkoda, że tylko pod sony i wg mnie długo się to nie zmieni.
    Miłego dnia
    moja www

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •