Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

  1. #31

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    POZNAŃ
    Wiek
    46
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Przymierzam się do zakupu R6 lub R6II.Jakie funkcję będą niedostępne przy zastosowaniu obiektywów jakie posiadam:
    -EF 70-200 mm f/4L USM
    -EF 100-400 mm f/4.5-5.6 L IS USM
    -EF 100 mm f/2.8 Macro USM
    Czy w ogóle jest sens pchać się w R6 z tymi szkłami,czy raczej zakup R6 wiąże się z zakupem szkieł RF?
    Pytam,bo chciałbym zmienić moje 70d na coś nowszego,pełnoklatkowego,bezlusterkowego.

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    - 100-400LIS (wersja pierwsza) będzie miał ograniczoną prędkość do 6kl/s, można poszukać listy szkieł kompatybilnych z 20kl/s i sprawdzić pozostałe
    - moim zdaniem szkła EF działają lepiej na korpusie R niż na lustarzance EF

  3. #33

    Dołączył
    Nov 2022
    Miasto
    POZNAŃ
    Wiek
    46
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    - 100-400LIS (wersja pierwsza) będzie miał ograniczoną prędkość do 6kl/s, można poszukać listy szkieł kompatybilnych z 20kl/s i sprawdzić pozostałe
    - moim zdaniem szkła EF działają lepiej na korpusie R niż na lustarzance EF
    Czy tylko ograniczenia z prędkością kl/s, czy będą inne niedogodności (np problem z autofokusem,śledzenie oka)?

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 306

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Cytat Zamieszczone przez slawekko Zobacz posta
    Czy tylko ograniczenia z prędkością kl/s, czy będą inne niedogodności (np problem z autofokusem,śledzenie oka)?
    na R5 z 100-400LIS problemów ze śledzeniem oka czy twarzy, ptaków, oczu ptaków nie ma, autofocus działa dobrze (ja po prostu przetestowałem przed zakupem, znaczy najpierw zapytałem canona, a potem zgodnie z zasadą "ufać znaczy kontrolować" przetestowałem) - co do szybkości jak pisałem jest lista kompatybilności - na R6 powinno być tak samo
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 20-11-2022 o 11:18

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Posiadam wszystkie swoje obiektywy z mocowaniem na bagnet EF od canona włącznie z wymienionym przez ciebie 100mm 2.8L macro. Również potwierdzam że praca AF R6 to bajka, celność praktycznie 100%. Jedyne zdjęcia nieostre to w wyniku poruszenia ręką przy wciskaniu spustu przy krótkim czasie, albo naprawdę trudne warunki przy małym kontraście gdzie AF błądzi. Polecam brać i się nie zastanawiać, jeśli masz wątpliwości najlepiej samemu przetestować przed zakupem. Ja się przesiadłem z canona 6D, w którym af to była prawdziwa loteria nawet z 35mm 1.4L II i 85mm 1.4L. Jeśli stać cię to bierz nowszą wersję R6 mark II.

  6. #36

    Dołączył
    Dec 2022
    Miasto
    Toruń
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Hejka
    Po moich przebojach z Z6 i problemami z AF postanowiłem przerzucić się na Canona... jakaś gotówka jest po sprzedaży więc stoję teraz przed decyzją zakupu R6II wraz ze szkłami i mój wybór padł na Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 oraz Sigma S 70-200mm f/2.8 DG OS HSM czy ktoś używał tych szkieł czy generują jakieś problemy? wiadomo nie są to systemowe RFy stąd też moje pytanie.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •