Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

  1. #21

    Dołączył
    May 2021
    Miasto
    Międrzyrzecz
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Dziękuję.

  2. #22

    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Katowice
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Witam,
    Mam prośbę o pomoc w poniższej sprawie
    Jestem przed zakupem R6 +TAMRON 17-35 2.8-4 OSD.
    Mam już w szklarni TAMRONA SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model: F017) i Canona 70-200 L.
    Nie bardzo wiem, na który z dostępnych adapterów się zdecydować, tak żeby wszystko ze sobą współpracowało...
    Viltrox czy Commlite a może systemowy?
    Pomóżcie proszę sprawa jest pilna
    Pozdrawiam - Michał

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Cytat Zamieszczone przez carpax Zobacz posta
    Witam,
    Mam prośbę o pomoc w poniższej sprawie
    Jestem przed zakupem R6 +TAMRON 17-35 2.8-4 OSD.
    Mam już w szklarni TAMRONA SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model: F017) i Canona 70-200 L.
    Nie bardzo wiem, na który z dostępnych adapterów się zdecydować, tak żeby wszystko ze sobą współpracowało...
    Viltrox czy Commlite a może systemowy?
    Pomóżcie proszę sprawa jest pilna
    Pozdrawiam - Michał
    Tu masz przegląd rynku z opiniami:
    https://www.bhphotovideo.com/c/searc...3Acanon-eos-rf

    Jednemu wszystko działa, drugiemu nie. A przyczyn multum, sporo po stronie starych szkieł.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Cytat Zamieszczone przez carpax Zobacz posta
    Witam,
    Mam prośbę o pomoc w poniższej sprawie
    Jestem przed zakupem R6 +TAMRON 17-35 2.8-4 OSD.
    Mam już w szklarni TAMRONA SP 90 mm f/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model: F017) i Canona 70-200 L.
    Nie bardzo wiem, na który z dostępnych adapterów się zdecydować, tak żeby wszystko ze sobą współpracowało...
    Viltrox czy Commlite a może systemowy?
    Pomóżcie proszę sprawa jest pilna
    Pozdrawiam - Michał
    https://www.tamron.eu/pl/serwis/comp...d-canon-eos-r/

    Compatible Tamron lenses (Canon mount) in conjunction with the Canon EF-EOS R mount adapter
    Tamron testował swoje obiektywy podpinając je pod oryginalny adapter. Oryginalny adapter jest bardzo solidnie zbudowany, i nie ma z nim żadnych problemów technicznych (posiadam dwie sztuki wyprodukowane w różnych okresach czasu).

    17-35mm F/2.8-4 Di OSD (Model A037): All serial numbers compatible, EOS R5 and R6 from firmware 2.0
    Obiektyw musi mieć wgrany firmware w wersji 2.0 żeby mógł współpracować z EOS R5 i R6. Firmware można zaktualizować za pośrednictwem TAP-in Console o ile się ją posiada, lub w autoryzowanym serwisie https://serwis.proclub.pl/serwis-obiektywow-tamron

    SP 90mm F/2.8 Di MACRO 1:1 VC USD (Model F017): Serial number 009458 or higher or firmware 3.0 or higher, atm only EOS R and RP
    Skrót "atm" to chyba "at the moment" czyli "w tej chwili". W tej chwili ten obiektyw współpracuje tylko z EOS R i RP.

  5. #25

    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Katowice
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Serdeczne dzięki za odpowiedź mkamelg i marfot Mam nadzieję, że Tamron nadal pracuje nad zestrojeniem pozostałych szkieł ze swojej oferty z R5 i R6.
    Liczę również na wypowiedź w wątku kogoś, kto ma coś z mojej (przyszłej) konfiguracji sprzętowej.
    Pozdrawiam - Michał

  6. #26

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Dzisiaj miałem okazję sprawdzić w boju R6 ze śledzeniem oraz EF24-70 USM II i 100-400 USM II. Obydwa obiektywy dały radę przy siatkówce oraz zjeździe na tyrolce. Przelotka to Canonowski RF-EF z pierścieniem. Jako dawny posiadacz A6500/A6600/A7RIII dziwnie się przegląda zdjęcia, gdzie wszystkie są ostre i przycelowane w punkt. 12 FPSów w zupełności wystarcza, a boję się pomyśleć, ile będę miał z 20 FPS i może rolling shutter jakieś zdjęcia wyeliminuje z kolekcji. I bardzo się cieszę, że nie kupiłem Sony A9II

    PS: W niedzielę jadę na zawody konne i z tego eventu pokażę zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez TPS ; 17-07-2021 o 19:41
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #27

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Setup: R6, adapter rf - ef canona, sigma art 35. Miałem zwiechę takiego setupa, tak że musiałem wyłączac / wałaczac aparat. Aparat ma firmware 1.3.1, sigma najnowszy. Sygnalizacja poziomu baterii świeciła mi się na czerwony gdy aparat łapał te zwiechy. Po wymianie baterii było już okej. Czy to przez baterie, czy też węszycie jakies inne problemy?

  8. #28

    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Re: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Przecież wyraźnie napisali co, jak i gdzie: https://www.tamron.eu/pl/serwis/comp...d-canon-eos-r/

    SP 15-30 mm F / 2.8 Di VC USD (model A012): aktualizacja tylko w serwisie Tamron
    SP 35 mm F / 1,4 Di USD (model F045): wszystkie numery seryjne są zgodne, EOS R5 i R6 od oprogramowania układowego 2.0
    SP 70-200 mm F / 2.8 Di VC USD (model A009): aktualizacja tylko za pośrednictwem serwisu Tamron

    Robi to bodaj Proclub https://serwis.proclub.pl/serwis-obi...waAgdBEALw_wcB

    Swojego Tamrona 35 1.4 Di aktualizowałem w serwisie na Żytniej do najnowszej wersji. Po aktualizacji szkło się zacina, wiesza na krótko body ( R6). Ten sam problem miałem na 2 innych egzemplarzach i 2 różnych R6. Pan z serwisu zalecił żeby mniej więcej sprawdzić .. tak zrobiłem. Okolice przysłony 2.0, szybka seria , czasu w tej chwili nie pamiętam. Kiedy to tej "wady" z racji braku czasu na ew wymianę szkła się już przyzwyczaiłem pojawił się problem z ... lekkim przycinaniem się listków przysłony jak myślę , obraz miał ogromną kanciastą " winietę " na rogach. Po tym powiedziałem pass i oddałem szkło mimo że bardzo to szkło lubię. Moje ostatnie reflekcje.. winowajcą może być przejściówka w moim przypadku problem 2 krotnie występował na tej oryginalnej Canona z ringiem ale też wcześniej na tej podstawowej. Najgorsze w tym wszystkim jest to że zamierzam wrócić do Tamrona 35 ) uwielbiałem obrazek. A na tą chwilę Canon śpi nie wypuszczając podstawowego szkła RF w wersji L.

  9. #29

    Dołączył
    Aug 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    Cytat Zamieszczone przez conrad Zobacz posta
    Setup: R6, adapter rf - ef canona, sigma art 35. Miałem zwiechę takiego setupa, tak że musiałem wyłączac / wałaczac aparat. Aparat ma firmware 1.3.1, sigma najnowszy. Sygnalizacja poziomu baterii świeciła mi się na czerwony gdy aparat łapał te zwiechy. Po wymianie baterii było już okej. Czy to przez baterie, czy też węszycie jakies inne problemy?
    miałem identycznie z Tamronem 35 1.4 aktualizacja w serwisie nie pomogła. Porzuciłem temat, może teraz coś drgnęło?

  10. #30

    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    London
    Posty
    3

    Domyślnie Odp: Canon R6 - kompatybilność obiektywów EF przez przejściówkę

    miałem identycznie z Tamronem 35 1.4 aktualizacja w serwisie nie pomogła. Porzuciłem temat, może teraz coś drgnęło
    Witam, wczoraj testowałem nowo zakupiony Canon R6 z tamron 35mm f1.4 i Sigma 70-200 f2.8.. Zero problemów z AF aparat bezbłędnie wyszukuje oko, obrazek zdecydowanie ostrzejszy niż z Canon 5d mark iv... Kolory w RAV są zimniejsze, ale mi takie odpowiadają, szumy są mniejsze niż w lustrzance.Oprogramowanie aparatu i obiektywu nie było aktualizowane. Z wyszukiwaniem zwierzaków (Sigma) nie jest już tak różowo, jeśli są jakies przeszkody typu gałęzie itp. W tym wypadku lustrzanka lepiej dawala sobie radę.z kolei na wolnej przestrzeni aparat bezproblemowo wyszukuje zwierzaki. Pozdrawiam ??

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •