Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

    Za https://www.fotopolis.pl/newsy-sprze...-wiecznie-zywa

    25-megapikselowa matryca o czułości ISO 100 - 1 600 000
    Stabilizacja matrycy
    101-punktowy, czuły do -4 EV system AF (25 punktów krzyżowych)
    Wizjer optyczny o powiększeniu 1,05x i ponadprzeciętnej jasności
    Tryb seryjny 12 kl./s
    Joystick AF
    Dotykowy, ale nie odchylany ekran LCD
    Rozbudowana ergonomia
    Dwa sloty na karty SD
    Wi-Fi i Bluetooth
    Złącze USB-C z możliwością stałego zasilania
    Tryb filmowy 4K 30 kl./s / Full HD 60 kl./s

    Aparat dla tych , którzy zostają przy DSLR. Brak uchylnego tylnego LCD i ilość pól AF-a rozczarowuje.

    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-10-2020 o 08:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

    Ostatnie podrygi. Szkoda, bo to firma z tak długą tradycją. Jakoś nie znaleźli swojego miejsca w erze cyfrowej. Możliwe, za szansą był ten ich średni format dla "mas". Mogli to pociągnąć.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ostatnie podrygi. Szkoda, bo to firma z tak długą tradycją. Jakoś nie znaleźli swojego miejsca w erze cyfrowej. Możliwe, za szansą był ten ich średni format dla "mas". Mogli to pociągnąć.
    Paradoksalnie to może być dobre zagranie na przetrwanie w erze ML. Nie wejdą w ML i doskonale zdają sobie z tego sprawę.

    Jest tylko jedno ale, 4-letni Nikon D500 za 4k zł ma lepsze parametry od nowego Pentaxa (dla przypomnienia: D500 ma 20-megapikselowy sensor APS-C ISO 100 do 1 638 400 (Hi5), 153-polowy system AF, z 99 polami krzyżowymi i zautomatyzowaną funkcją mikrokalibracji obiektywów , 180 000-pikselowy czujnik pomiaru światła i odchylany, dotykowy ekran LCD) .

    Tak więc niestety kolejna puszka dla fanów systemu Pentaxa.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 28-10-2020 o 09:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

    A tymczasem producenci adapterów wbijają Pentaxowi nóż w plecy

    https://translate.google.com/transla...search&pto=aue

    28 października 2020 roku Monster Adapter (Magic Ring) ma przyjemność wypuścić na rynek elektroniczne pierścienie adaptera LA-KE1.
    Mocowanie LA-KE1 ma wbudowaną przysłonę i silniki z dwoma silnikami ogniskowania. Jest to pierwszy na świecie elektroniczny adapter autofokusa z mocowaniem typu K. Obiektywy z mocowaniem z serii KAF marki Pentax mogą być przenoszone do mikro-pojedynczych aparatów Sony z mocowaniem E i obsługuje większość funkcji obiektywów z mocowaniem serii KAF, w tym transfer EXIF, autofokus i sterowanie przysłoną.

    Cechy adaptera Monster Adapter LA-KE1:
    1. Pierwszy na świecie pierścień adaptera do autofokusa z mocowaniem typu K. Pozwól obiektywom z mocowaniem K realizować automatyczne ustawianie ostrości i automatyczną kontrolę ekspozycji w aparatach bezlusterkowych z mocowaniem typu E;
    2. Konstrukcja pełnoklatkowa, zawierająca ponad 10 nowoczesnych pełnoklatkowych korpusów cyfrowych do obiektywów AF z mocowaniem typu K;
    3. Uwolnij prawdziwy potencjał obiektywu. Dzięki potężnej zdolności ustawiania ostrości i dokładności ustawiania ostrości bezlusterkowca można wyświetlić prawdziwą ostrość obiektywu. Będziesz zdumiony niesamowitym działaniem soczewki w dłoni;
    4. Potężna funkcja ciągłego ustawiania ostrości, dzięki rozpoznawaniu AI, umożliwia obiektywowi K ciągłe śledzenie celu.
    5. Bliskie pokrycie pełnoekranowego punktu ostrości.
    6. Ostrość ludzkiego oka / ognisko zwierzęcia.
    7. Szybkie zdjęcia seryjne i ustawianie ostrości. Od 4,4 klatek na sekundę K-1 do co najmniej 10 klatek na sekundę, nie przegapisz wspaniałych chwil.

    Główne cechy LA-KE1:
    1. Adapter jest kompatybilny z obiektywami typu KAF, KAF2, KAF3, KAF4 * 1;
    2. Potrafi zidentyfikować model soczewki i przesłać informacje EXIF ​​do ciała;
    3. Adapter ma wbudowany silnik przysłony, który może obsługiwać sterowanie przysłoną * 2;
    4. Adapter ma wbudowany silnik ogniskowania, który może obsługiwać autofokus obiektywu napędzanego korpusem;
    5. Po przeniesieniu obiektyw może uzyskać setki punktów ostrości i ostrości śledzenia oczu na korpusie Sony, które nie są dostępne lub ograniczone w aparatach z mocowaniem typu K * 3
    6. Ze względu na hałas i zużycie energii starego obiektywu, Adapter jest specjalnie zaprojektowany do fotografii i fotografii i nie jest zoptymalizowany do nagrywania wideo.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123141959_178530770537343_2235422250903208996_o.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	164,5 KB
ID:	5299

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	123120774_178530857204001_8863251628056151756_o.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	161,7 KB
ID:	5300
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Paradoksalnie to może być dobre zagranie na przetrwanie w erze ML. Nie wejdą w ML i doskonale zdają sobie z tego sprawę.

    Jest tylko jedno ale, 4-letni Nikon D500 za 4k zł ma lepsze parametry od nowego Pentaxa (dla przypomnienia: D500 ma 20-megapikselowy sensor APS-C ISO 100 do 1 638 400 (Hi5), 153-polowy system AF, z 99 polami krzyżowymi i zautomatyzowaną funkcją mikrokalibracji obiektywów , 180 000-pikselowy czujnik pomiaru światła i odchylany, dotykowy ekran LCD) .

    Tak więc niestety kolejna puszka dla fanów systemu Pentaxa.
    Moim zdaniem to raczej drgawki przedśmiertne. Jestem niemal pewien że Pentax końcowo nie przetrwa i zniknie z rynku foto.
    Wielka szkoda bo wraz z kurczeniem się rynku maleje ilość producentów, a to oznacza że Ci co zostaną będą mogli windować ceny do absurdu - co już poniekąd ma miejsce.
    Taki Canon może sobie bimbać skoro dali chore ceny, a mimo to sprzedaż jest taka że nie wyrabiają się z produkcją.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Pentax K-3 III lustrzanka wiecznie żywa

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Moim zdaniem to raczej drgawki przedśmiertne. Jestem niemal pewien że Pentax końcowo nie przetrwa i zniknie z rynku foto.
    Wielka szkoda bo wraz z kurczeniem się rynku maleje ilość producentów, a to oznacza że Ci co zostaną będą mogli windować ceny do absurdu - co już poniekąd ma miejsce.
    Taki Canon może sobie bimbać skoro dali chore ceny, a mimo to sprzedaż jest taka że nie wyrabiają się z produkcją.
    Dokładnie. Szkoda Pentaxa i przede wszystkim jego doskonałej optyki. Obaczymy, ale użytkownicy raczej pozostaną marce bo jakby nie mają wyjścia.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •