Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    @candar a co powiesz o Z5?
    Że Z5 jest w podobnej cenie co Z6 i ma gorsze parametry - czyli wybór Z5 nie ma sensu (płacisz za nowość o gorszych parametrach). Główna różnica to dwa sloty w Z5, bez których da się żyć przy bezawaryjnej karcie XQD.

    Nikon Z6 ma przewagę w każdej innej kategorii. Ma zdjęcia seryjne prawie godne najlepszych kamer sportowych, doskonałą wydajność przy słabym oświetleniu dzięki wyższej czułości ISO i podświetlanemu czujnikowi z tyłu, pełny odczyt wideo 4K i 1080p do 120 kl./s oraz ekran LCD o wyższej rozdzielczości. Nikon Z6 w serii ma 12 klatek na sekundę a Z5 tylko 4,5

    Poniżej całe porównanie
    https://beafoto.pl/pl/blog/Nikon-Z5-...-porownanie/23

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UiEZW0s.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	172,6 KB
ID:	5298
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-10-2020 o 22:10
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    @candar dzięki za komentarz

  3. #33
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Z ciekawości, nie tylko mojej. Możesz pokazać swój efekt WOW na u43 ? I nie wiem czego w kategorii wielkość oczekiwałeś po 20 mpix matrycy, toż to nawet na u43 standard.
    Chyba nie zrozumiałeś, brak efektu wow był po zdjęciach z ff


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #34
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Zdjęcia z FF nie mają efektu WOW. Ten efekt osiąga się własnymi umiejętnościami, bo aparat sam zdjęć nie robi. Zdjęcia z FF wyglądają trochę inaczej niż z APS-C i trochę inaczej niż z u43.
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  5. #35
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    963

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    zastanawiam się nad zastąpieniem mojego systemu opartego na posiadanym Fuji X-T2 przez ML Canona (Zastanawiam się między R i R6, odrzuciłem RP).
    Warto, jeśli jesteś gotowy nosić większe graty. Szkła RF w końcu małe i lekkie nie są, a korpusy też do kompaktowych nie należą. System R w końcu popchnie Cię ku większym i cięższym obiektywom.

    Z tego też powodu dla mnie np. nie warto. Właśnie dlatego przesiadłem się z Canona DSLR na Fuji, żeby nie nosić takiego dużego i ciężkiego sprzętu. W obecnej chwili Canon nie ma mi nic do zaoferowania. System M jest dość ułomny a wszystkie R-ki i większość szkieł RF są duże. Może w przyszłości doczekamy się czegoś bardziej kompaktowego.

    W pracy mam 6D do fotografii produktów i ilekroć biorę to do ręki to się cieszę jak dobrze, że już nie muszę dźwigać takich sporych klamotów.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz Zobacz posta
    Warto, jeśli jesteś gotowy nosić większe graty. Szkła RF w końcu małe i lekkie nie są, a korpusy też do kompaktowych nie należą. System R w końcu popchnie Cię ku większym i cięższym obiektywom.

    Z tego też powodu dla mnie np. nie warto. Właśnie dlatego przesiadłem się z Canona DSLR na Fuji, żeby nie nosić takiego dużego i ciężkiego sprzętu. W obecnej chwili Canon nie ma mi nic do zaoferowania. System M jest dość ułomny a wszystkie R-ki i większość szkieł RF są duże. Może w przyszłości doczekamy się czegoś bardziej kompaktowego.
    Używam równolegle systemów R i M bo nie da się zastąpić kompaktowości M.
    Wszystkie elementy do M jakie mam pakuję do niewielkiej torby i jeszcze jest miejsce.
    Co do ułomności systemu M to praktycznie brakuje 85/1.8. Zaraz się ukaże taki Viltrox i będzie komplet .
    Wszystkie klamoty M wyglądają na tanie i są tanie Dla amatora idealne.

    Na wysokim ISO i w krajobrazie przewaga R jest nie do zastąpienia. Nie mam żadnego bardzo jasnego szkła FF ale tu jest spora różnica w obrazku z FF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •