Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    jeśli masz wiele szkieł do Fuji to dobrym wyborem byłoby X-T3 jeśli zależy Ci głównie na AF, a jeśli też ISO to tutaj wiadomo przewaga FF.
    Właśnie nie mam zbyt wielu szkieł.
    Fuji lubię natomiast nigdy w pełni w ten system nie wszedłem (nie nakupiłem absurdalnej ilości obiektywów, dodatków).
    Na ten moment nie będę się go nawet pozbywał pośpiesznie bo nie widzę w tym sensu.
    Natomiast od czasu kiedy nabyłem Fuji zamiast Nikona d7100 (by pozbyć się lustra, spróbować nowej technologii, zredukować wagę zestawu podróżnego oraz mieć wsparcie Focus Peaking dla szkieł manualnych) zmienił się nieco profil mojej fotografii.
    Kiedyś głównie fotografowałem na zewnątrz (ISO nie odgrywało wtedy wielkiej roli czy to w Fuji czy N d7100 daje radę) i robiłem znacznie mniej portretów, zdjęć ludzi.
    Nie robiłem też zasadniczo dynamicznych ujęć oraz ujęć we wnętrzach stąd do Fuji mam głównie szkła manualne.
    Obecnie gross mojej fotografii to ujęcia we wnętrzach (Tu ISO o którym wspominał @candar w fuji, a pewnie w każdym APS-C jest w pewien sposób ograniczające dlatego szukam wysokiego używalnego ISO, to dla mnie domena FullFrame) pozostała cześć to portrety (tu mogę ugrać płytszą głębie) oraz tematy dynamicznie (jest ich najmniej ale tendencja będzie wzrostowa, gdzie nowy aparat z pewnością będzie miał lepszy AF bo na tym polu nastąpił spory postęp technologiczny ogólnie - niezależnie od marki aparatu niż obecnie posiadany X-T2 oraz według mnie wygodne bajery jak eye-af które w opinii wielu działają i ułatwiają robienie dobrych kadrów).

    To nie jest tak, że ja szukam pełnej klatki bo mam jakieś widzimisię czy znudził mi się posiadany aparat. Chciałbym uzyskać konkretne benefity z zakupu następnego bezlusterkowca co przełożyć się może na jeszcze większy rozwój mojej pasji.
    Natomiast fotografia to moje hobby (nie ma szans stać się narzędziem zarobkowania bo tego nie chce abstrahując od tego, czy robię wystarczająco dobre zdjęcia by stać nie zawodowcem) dlatego nie mam również aspiracji/presji posiadania sprzętu absolutnie topowego (pokroju R5/A9m2/A7rmIV/Z7v2) bo po pierwsze mogę nie wykorzystywać drzemiących w takim sprzęcie możliwości, po wtóre jak Ktoś już w wątku zauważył po co najdroższy aparat skoro na optyce trzeba poźniej szukać oszczędności - tu poszukuję swego rodzaju balansu, mam praktykę, że to nie jest tanie hobby, tym bardziej w wydaniu FF (akceptuje to) ale gdybym miał na nie do wydania jednorazowo np. 50 tysięcy złotych ten wątek by pewnie nie powstał.
    Z powyższego zrodził się pomysł zapytania tutaj o Canona R względnie R6 i została przeze mnie zasugerowana szklarnia. Cieszę się, że potwierdziliście moje obawy co do RP, zasugerowaliście inne rozwiązania dokonaliście oceny szklarni z fajnymi uwagami - za to wszystko dziękuję. Poza Canonami rozważam oczywiście inne systemy FF ML natomiast nie chciałem tutaj wojny systemowej, sami zasugerowaliście żeby zestawić to z konkurencją np Z6 i oczywiście tak zrobię.
    Jak tylko będę miał sposobność postaram się wypożyczyć/przetestować sugerowane aparaty i z pewnością coś dla siebie wybiorę.

    Swoją drogą (mając świadomość, że to subiektywne odczucie oraz sporo zależy od konkretnej sceny) ale jakie według Was (waszym okiem) jest w pełni używalne ISO z RP / R / R6 bądź innych aparatów ML FF wszak niektórzy forumowicze siedzą już albo także w innych systemach?
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 27-10-2020 o 22:34

  2. #22
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    W sumie poleciłbym Ci filmy Omara

    https://www.youtube.com/watch?v=gYAofeFqnTw

    Użytkownik zarówno Canona, Fuji i Sony. Fajnie wyjaśnia pewne kwestie.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Jasne dzięki tych jeszcze nie widziałem, w wolnej chwili się zapoznam

  4. #24
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    W sumie też polecam jeden myk.. zrobiłem to z przyjacielem.
    Stworzenie arkuszu, w którym porównujemy funkcje aparatu, systemy itd.
    Każdej kategorii przypisujemy daną wagę, czy to dla nas jest ważne czy nie. Później oceniamy aparat w danej kategorii w skali 1/5 1/10.
    Finalnie porównujemy wyniki. Konfrontujemy z naszym portfelem, obliczamy wskaźniki itd.

    Można dodać jakieś wartości skalujące "taki magic factor"

    X-T30 i a6300 są tam bo takie mamy
    Wyniki nie do końca takie jakich oczekiwaliśmy, ale zaskakujące i w podświadomości człowiek dochodzi, że coś w tym jest.

    Załączam screen z tej naszej zabawy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	5297
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Szkoda , że w ogóle nie uwzględniłeś Nikona Z6 (nowy 6,3k zł - Cyfrowe.pl przez tydzień mają Nikona Z6 taniej o 500zł z kodem: CyfrowaSesja_Przyroda500 , używany Z6 to 5k zł) , gdzie X-T3 kosztuje 5,8k zł i nie ma w ogóle startu do Nikona Warto go przetestować, co Ci szczerze polecam.

    O tym, że wygrało X-T4 za 8,9k zł nawet nie wspomnę Aparat przeszacowany (podobnie jak R6) o połowę ceny.


    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    Wyniki nie do końca takie jakich oczekiwaliśmy, ale zaskakujące i w podświadomości człowiek dochodzi, że coś w tym jest.
    Polemizowałbym

    Porównanie jest tendencyjne ze wskazaniem na z góry określone wyniki Żart oczywiście
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-10-2020 o 21:47
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 421

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez cohontes Zobacz posta
    W sumie też polecam jeden myk.. zrobiłem to z przyjacielem.
    Stworzenie arkuszu, w którym porównujemy funkcje aparatu, systemy itd.
    Każdej kategorii przypisujemy daną wagę, czy to dla nas jest ważne czy nie. Później oceniamy aparat w danej kategorii w skali 1/5 1/10.
    Finalnie porównujemy wyniki. Konfrontujemy z naszym portfelem, obliczamy wskaźniki itd.

    Można dodać jakieś wartości skalujące "taki magic factor"

    X-T30 i a6300 są tam bo takie mamy
    Wyniki nie do końca takie jakich oczekiwaliśmy, ale zaskakujące i w podświadomości człowiek dochodzi, że coś w tym jest.

    Załączam screen z tej naszej zabawy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	102,7 KB
ID:	5297
    Ja Cię bardzo przepraszam z góry, ale takie dywagacje i tabele, to jest mniej więcej to samo jak zakup pierwszego samochodu przed kursem na prawko. W trackie wychodzi, że opel corsa ( czy czym tam się teraz jeździ ) to wyznacznik... czego?
    W dzisiejszych czasach sprzęt jest praktycznie bez znaczenia. Cyfry, nic więcej.
    W tej cenie używek możecie sobie kupić nowego iphona i będzie większy zachwyt na IG niż za jakiegokolwiek innego aparatu. Lub inaczej. Co byście nie kupili to i tak prawdopodobnie zmasakrujecie to lightromowymi presetami. Zgadza się ?


    Candar ciebie proszę o nie odpowiadanie na ten post, gdyż nie jest on skierowany do Ciebie.

  7. #27
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Ale gdzie wygrał w cenie?
    Wygrał jedynie w suchych parametrach. Gdzie tak zostały ustawione "wagi" istotności poszczególnych parametrów. Gdzie posiadanie takiego HLG czy 60fps w 4K jest milej widziane niż FF całej puszki. Nawet jeśli jest to różnica 0,05 to przy 30-40 kryteriach takie subtelne różnice wychodzą. Człowiek zapomina o brand loyalty czy uprzedzeniach.

    @robertskc7

    ale z czym Ty masz tu problem? Jeśli ktoś się zastanawia nad kilkoma sprzętami to dlaczego nie określić statystycznie tego co jest dla mnie ważne?
    Pomijam całkowicie aspekt bycia fanbojem, przywiązanym do marki. Skupiam się na czynnikach, które mnie interesują.
    Ostatnio edytowane przez cohontes ; 29-10-2020 o 21:54
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Candar ciebie proszę o nie odpowiadanie na ten post, gdyż nie jest on skierowany do Ciebie.
    Możesz łaskawie zejść z mojej osoby? Te wycieczki osobiste są już nużące, ale rozumiem TWA, te sprawy...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 29-10-2020 o 21:55
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    @cohontes

    Bardzo analityczne podejście, lubię analizować żeby podejmować świadome decyzje natomiast aż takich arkuszy nie tworze.

    @candar a co powiesz o Z5?
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 29-10-2020 o 21:56

  10. #30
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    @cohontes

    Bardzo analityczne podejście, lubię analizować żeby podejmować świadome decyzje natomiast aż takich arkuszy nie tworze.

    @candar a co powiesz o Z5?
    Też nigdy nie tworzyłem pierwszy raz mi się zdarzyło. Bo zbyt wiele ostatnio myślałem. Czy to nad a7r3 czy xt4 czy r6
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •