Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Ja się skłaniam póki co do Rki licząc na jakieś promocje bo rynek foto dostaje dość mocno rykoszetem epidemiologicznym. Na R6 promocji nie ma się co spodziewać bo to produkt zaprezentowany ale póki co jego dostępność jest mocno ograniczona.
    Nie przeczytasz tego tutaj, ale R-ka w porównaniu do X-T2 może Cię rozczarować. Nie radzę pochopnie kupować jej w ciemno i jeśli masz możliwość - to wypożycz ją oraz sprawdź w dłuższym realnym użytkowaniu. Jedyną rzeczą , która nie pasowała mi w X-T2 było słabe wysokie ISO.

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Może to się wydać dziwne ale wolałbym mieć w nowym systemie na początek słabszy aparat natomiast lepsza szkła, bo te zostaną ze mną na dłużej. Podchodzę do tego długofalowo, nie kupię wszystkiego co bym chciał w tydzień.
    No jest to bardzo dziwne, biorąc pod uwagę że za cenę R-ki możesz kupić dużo lepsze lepsze aparaty z dużo większymi możliwościami (nie tylko IBIS, ale DR, ilość FPS i AF). Osobiście z X-T2 przeszedłem na A7 III i a z 5D III na Nikona Z6 (używane są za 5k zł).

    Mnie szkła nie trzymają w żadnym systemie, zawsze można je zmienić, lub wykorzystać przez adapter w innym systemie. Tak więc "długofalowo" to skup się raczej na dobrej puszce, która na dzień obecny powinna posiadać to , co ma już konkurencja , bo ani R, ani RP tego nie mają. Zostaje tylko R6 i R5, którego ja nie kupię ze względu na cenę, ale Ty możesz.

    BTW - na dzień obecny , aby szkła "uciągnęły" wyżyłowane matryce kupowanie słabych szkieł i tak mija się z celem. No chyba, że zamierzasz kupić słaby korpus i słabe szkła

    ps.
    zakup R-ki w większości przypadków nie polepszy jakości zdjęć, które były z X-T2. Ale to oczywiście moje zdanie (byłego użytkownika X-E1, X-T1 i X-T2 z topowymi szkłami XF Fujinona).
    Ostatnio edytowane przez candar ; 26-10-2020 o 13:33
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie przeczytasz tego tutaj, ale R-ka w porównaniu do X-T2 może Cię rozczarować. Nie radzę pochopnie kupować jej w ciemno i jeśli masz możliwość - to wypożycz ją oraz sprawdź w dłuższym realnym użytkowaniu. Jedyną rzeczą , która nie pasowała mi w X-T2 było słabe wysokie ISO.
    Dziękuje za ten komentarz i za postscriptum.
    Z tym żeby wypożyczyć na „jazdę próbna” to bardzo trafny pomysł.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Dziękuje za ten komentarz i za postscriptum.
    Z tym żeby wypożyczyć na „jazdę próbna” to bardzo trafny pomysł.
    Jedyne wyjście moim zdaniem Przestrzelasz R-kę np. na jakiś zawodach sportowych, koncercie i ciemnym kościele na wysokich ISO, przy fotach pod światło (postać w oknie) i będziesz wiedział , czy to ma sens.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Może to się wydać dziwne ale wolałbym mieć w nowym systemie na początek słabszy aparat natomiast lepsza szkła, bo te zostaną ze mną na dłużej. Podchodzę do tego długofalowo, nie kupię wszystkiego co bym chciał w tydzień.
    Wcale nie "dziwne". Aparaty się zmienia szkła zostają - przynajmniej u mnie tak jest . Po za tym co ci po najlepszym korpusie jak nie będzie co do niego podpiąć?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-10-2020 o 14:48
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez robcio Zobacz posta
    Cześć,

    zastanawiam się nad zastąpieniem mojego systemu opartego na posiadanym Fuji X-T2 przez ML Canona (Zastanawiam się między R i R6, odrzuciłem RP).
    Spokojnie możesz kupić R-kę, bo to nadal znakomity aparat (wbrew opinii tych, którzy go nigdy nie używali). R-ka będzie z pewnością do dostania w dobrej cenie w czasie listopadowych promocji. Zawsze lepiej zainwestować w szkła, bo sprzedając za pół roku, czy rok R-kę, stracisz mniej kasy, niż kupując dzisiaj R6 w aktualnej cenie. Dobre ceny na R6 pojawią się pewnie na wiosnę i wtedy możesz zdecydować czy R-ka Ci wystarcza i czy potrzebujesz R6. Moim zdaniem, biorąc pod uwagę te rodzaje fotografii, którymi się zajmujesz, R-ka jest lepszym wyborem niż R6. R-kę możesz kupić w kicie z 24-105/4, a wtedy cena jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Polecam wypożyczyć sprzęt ze szkłami, które masz w planach i sprawdzić czy zmiana ma sens. Niedawno rozważałem zmianę z u43 na canona r6 i po testach, odpuszczam, w moim przypadku nie warto, zależało mi na tym by wielkość/jakości dawał efekt wow, ale nie wyszło ....

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Cytat Zamieszczone przez scooter Zobacz posta
    Polecam wypożyczyć sprzęt ze szkłami, które masz w planach i sprawdzić czy zmiana ma sens. Niedawno rozważałem zmianę z u43 na canona r6 i po testach, odpuszczam, w moim przypadku nie warto, zależało mi na tym by wielkość/jakości dawał efekt wow, ale nie wyszło ....
    Z ciekawości, nie tylko mojej. Możesz pokazać swój efekt WOW na u43 ? I nie wiem czego w kategorii wielkość oczekiwałeś po 20 mpix matrycy, toż to nawet na u43 standard.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    moim zdaniem wybor R czy R6 nie jest wcale Taki jednoznaczny

    R6 - stabilizacja matrycy - ale okazuje sie , ze obiektywy MF z chipem Af ( ulatwiajacym nastawe )nie sa obslugiwane przez stabilzacje.
    wazki powod , dla ktorego kupuje sie R6 - stabilizacja wszystkich posiadanych obiektywow sie nie potwierdza.

    Wada do usuniecia softwarowo , ale czy zostanie usunieta ? - tego nikt nie wie. Zalezy od widzi mi sie canona.

    troche lepszy DR R6 ale za to niszsza rozdzielczosc . Po zredukowaniu rozdzielczosci R do poziomu 20 mpx , DR nieco wzrosnie , roznica bedzie mniejsza.
    Brak monitora gornego w R6 , za to jest w R - ulatwia prace , choc nie jest czyms rzeczywiscie koniecznym - zalety widac przy zmianie aparatu.

    Nie widze jakiejs przepasci jakosciowej pomiedzy obrazem z R6 a R , a cenowo R jest atracyjniejszy.
    Mnie nie odpowiada guzikologia w R , ale jesli nie jest sie obciazonym przyzwyczajeniami z poprzednich canonow to jest to bez wiekszego znaczenia , latwiej sie przyzwyczaic od zera niz przestawiac.

    Na miejscu pytajacego wzialbym do rak 3 aparaty - R , R6 i nikona Z6 i dokonal wyboru w zalezosci od wlasnych doznan.

    Czy dobra optyka a slabsze Body czy na odwrot ?

    filozofia gloszona przed laty na forach przez niby bardziej doswiadczonych " kupuj dowolne Body , nawet przecietne a najlepsza optyke " jest bledna.
    juz bez wnikania w szczegoly - obiektywy tez sie starzeja. 10- cio letnie obiektywy wowczas najwyzszej klasy i b. drogie , dzisiaj niekoniecznie spelniaja wymagani stawiane przez najnowsze matryce .
    Jakosc obrazu jest "wypadkowa " jakosci optyki i matrycy . Kupujac najlepsza matryce wypadkowo podnosimy jakosc obrazowania dla calej posiadanej optyki. Jesli mamy slabsza matryce to wypadkowo obnizamy jakosc obrazowania dla calej posiadanej optyki.

    Raczej sugerowalbym wybor matrycy na najwyzszym poziomie jak np r6 lub z6 i do tego zakup optyki na miare mozliwosci finansowych , przy czym optyka sredniej klasy cenowej jak np sigmy nalezy tez do najlepszych.
    Za 2000 pln mozna kupic swietne obiektywy , wysokiej klasy choc oczywiscie nie wszystkie tak tanio.

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    383

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    Dziękuje za wszelkie uwagi, nie sądziłem, że wątek się aż tak rozkręci.
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 27-10-2020 o 16:18

  10. #20
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Migracja Fuji -> Canonem bez lustra

    jeśli masz wiele szkieł do Fuji to dobrym wyborem byłoby X-T3 jeśli zależy Ci głównie na AF, a jeśli też ISO to tutaj wiadomo przewaga FF.
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •