Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: 70d padło całkowicie, co wybrać?

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Luborzyca/k.Krakowa
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    A bedzie mozna podłączyć do takiego body obiektyw typu ten tamron lub sigma, bo nie będę ukrywać ze lubie fotografować ptaki itp. No i gdy są to staram się jeździć na airshowy.
    70D+grip;1000D;T150-600ver1;T10-24,3.5-4.5;c50 1.8STM;C55-250STM;C100 2.8L IS USM; Lampa YN-600EX-RTII; NISSIN Di866; statyw Camrock evo tactic T80; plecak Lovepro Pro Trekker 450AW
    https://500px.com/montanoclimb

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez Montano Zobacz posta
    Przyzwyczaiłem się do lustra. Na body mogę przeznaczyć do 6,5k. Czy krop czy ff tu nie jestem zdecydowany
    jesli przyzwyczailes sie we wzierniku do obrazu z Lustra aps-c to gorzej juz byc nie moze , bedzie tylko lepiej.

    za 6,5 k sugerowalbym wejscie w FF i dostaniesz przyspieszenia jakosciowego.

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Luborzyca/k.Krakowa
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Podstawowa sprawa czy iść w bezlustro czy lustro. Ale widzę że obstajecie za bezlustrem. Kwota6.5 jest elastyczna. Jeśli zajdzie potrzeba mogę coś dołożyć. . Po prostu fotografia to dla mnie hobby i chce coś pożądnego. Interesuje mnie tylko kwestia teleobiektywów w bezlustrze i czy szkla musiałbym wszystkie wymienić.
    70D+grip;1000D;T150-600ver1;T10-24,3.5-4.5;c50 1.8STM;C55-250STM;C100 2.8L IS USM; Lampa YN-600EX-RTII; NISSIN Di866; statyw Camrock evo tactic T80; plecak Lovepro Pro Trekker 450AW
    https://500px.com/montanoclimb

  4. #14
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Bezlustro - miałem na myśli coś z serii R. Przez adapter działają szkła EF i to dużo lepiej niż z lustrem.

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Luborzyca/k.Krakowa
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Widziałem że jest r5 i nowe chyba r6 ale to juz nie ta cena. Chyba mnie nakłoniliście. Musze wybrać tylko model i sprawdzić jak gleboko mogę sięgnąć do skarbonki hehe.
    70D+grip;1000D;T150-600ver1;T10-24,3.5-4.5;c50 1.8STM;C55-250STM;C100 2.8L IS USM; Lampa YN-600EX-RTII; NISSIN Di866; statyw Camrock evo tactic T80; plecak Lovepro Pro Trekker 450AW
    https://500px.com/montanoclimb

  6. #16
    Zablokowany
    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Londyn
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Z aps-c polecam Sony A6300, lub jakikolwiek Sony A6X00. O wiele lepszy dynamic range, świetny AF, no i funkcje filmowe to już w ogóle niebo, a ziemia w porównaniu do Canona.
    Po przesiadce z 70d odczujesz ogromną różnicę.

    Cenowo używane zaczynają się od 800zł do 6000zł nowe. Także wyjdzie bardzo tanio.

    Jeśli chcesz pełną klatke w bezlustrekowcu to masz Sony z serii a7.
    Zobacz sobie model sony a7sII cena około 4000zł uzywany.
    Taki sony w tych pieniądzach ma o wiele lepszy dynamic range i super AF z wykrywaniem oka.
    W zasadzi to jest jak Oes R tylko za pół ceny, a w wielu aspektach lepszy

    Canon w tych pieniądzach nie ma nic do zaoferowania, chyba ze się godzimy an body które jest 5 lat przestarzałe technologicznie. Jedyne co mi przychodzi na myśl to Canon RP, ale w to o wiele niższa liga od Sony(polcam zobaczy wykres dynamic range canona rp i sony a7sII)Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70d.png
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	5234
    Ostatnio edytowane przez canon5dClassic ; 20-10-2020 o 15:25

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Z M50 lub M6II (aps-c) przez adapter będą działać wszystkie Twoje szkła, a z RP (FF) tylko te pełnoklatkowe. Jeśli chcesz nowy aparat to z tych bym wybierał, jeśli może być używany to jeszcze R wchodzi w grę.

  8. #18
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    [...], a z RP (FF) tylko te pełnoklatkowe. Jeśli chcesz nowy aparat to z tych bym wybierał, jeśli może być używany to jeszcze R wchodzi w grę.
    Z RP będą działać też szkła APS-C tylko że aparat przejdzie w tryb "crop"

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez 4kwiatek Zobacz posta
    Z RP będą działać też szkła APS-C tylko że aparat przejdzie w tryb "crop"
    No tak słusznie.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: 70d padło całkowicie, co wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez Montano Zobacz posta
    Podstawowa sprawa czy iść w bezlustro czy lustro. Ale widzę że obstajecie za bezlustrem. Kwota6.5 jest elastyczna. Jeśli zajdzie potrzeba mogę coś dołożyć. . Po prostu fotografia to dla mnie hobby i chce coś pożądnego. Interesuje mnie tylko kwestia teleobiektywów w bezlustrze i czy szkla musiałbym wszystkie wymienić.
    Co do szkieł to wszystko Ci działa bez problemu a nawet lepiej - chociaż w przypadku szkieł producentów dać gwarancji nie sposób.
    Sam używam z bezlustrami M takich szkieł jak Twoje; C55-250stm, 50/1.8stm, znajomy podpina C100/2.8 - z tymi szkłami nie ma najmniejszego problemu.
    Z eMek to obecnie najbardziej zaawansowanym korpusem jest M50 ale nie wiem czy Ci będzie odpowiadać ze względów ergonomicznych - szczególnie po podpięciu Tamrona.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •