Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 42

Wątek: co wybrać R czy R6

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 455

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Cytat Zamieszczone przez raziel88ck Zobacz posta
    Ja z kolei mam inny dylemat.

    Kupiłem ostatnio R6 i jestem nim zachwycony. Jakość obudowy faktycznie nie jest najwyższych (obie generacje 6D są bardziej solidne) lotów, wysoka cena również niezbyt zachęcała, ale nie żałuję zakupu. Pod innymi względami jest to wspaniałe body, ale do rzeczy.

    Mam Canona 6D, którego użytkuję z obiektywem Sigma 24mm F1.4, a także 6D Mark II ze szkłem Sigma 35mm F1.4. Oprócz tego posiadam obiektyw Canon EF 85mm F1.8 i zastanawiam się nad zmianą na Canon RF 85mm F2, ale to już temat na inny wątek. Na chwilę obecną 85tkę wolę używać na R6 (IBIS robi robotę i w sumie nie tylko to), natomiast głównym obiektywem jest Canon RF 35mm 1.8.

    Do czego zmierzam? Zastanawiam się nad zakupem R, które pełniłoby funkcję zapasowego body zamiast 6D Mark II. R6 używałbym z RF 35, z kolei R z RF 85. Przynajmniej wydaje mi się to przyzwoitą opcją. Niestety nigdy nie miałem styczności z R i nie wiem, czego dokładnie się po nim spodziewać?

    Widziałem różne filmy oraz czytałem recenzje, ale wolałbym zapytać o Wasze zdanie. Szczególnie tych osób, które fociły z R oraz R6.

    Eye AF w R6 jest niesamowity i obawiam się, że R wypadnie pod tym kątem znacznie gorzej. Liczę na to, że AF jako taki byłby znacznie lepszy, niż w 6D MKII. Chętnie bym kupił drugie R6, ale R jest od niego sporo tańszy i kusi większą rozdzielczością zdjęć. Z drugiej strony oferuje jedynie cyfrową stabilizację obrazu, a nie mechaniczną jak nowszy brat. Jednak może ten problem rozwiązałbym za sprawą stabilizacji w obiektywie.

    I tu drugie pytanie. Czy R6 ze szkłem EF 85 F1.8 miałby znacznie lepszą stabilizację, niż R z obiektywem RF 85 F2?

    Do interfejsu jestem w stanie się przyzwyczaić. Zależy mi na odpowiedniej stabilizacji (dzięki obiektywowi) oraz na autofocusie, który tak bardzo by nie odstawał od tego z R6.

    Z góry przepraszam za to, jeśli mój post jest chaotycznie napisany. Liczę na Was i Wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam.
    Ja się przesiadłem z R na R6 i Ci powiem, że to są bajki o AF w r6 Ja praktycznie żadnej różnicy nie widzę miedzy R a R6 w zachowaniu AF. Są bardzo podobne.
    p.s a tego archaicznego abrecjoroba 85 wymieniaj szybko. Kiepściutkie to szkło i na pewno z wersji RF będziesz zadowolony.

  2. #32
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    422

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Z opiniami bywa różnie Oto moja:
    Mam Rkę, mam R6tkę, mam RF35, miałem EF85/1.8.
    R+R6 przetestowałem w np. reporterce. R jest nawet nawet, ale R6 to jednak wyższa klasa. Przynajmniej w szybkiej reporterce, bo gdybym miał się skupiać tylko na np. studio, to wcale bym "bajeru" R6tki tak bardzo nie potrzebował.

    Co do EF85/1.8 - moja kopia chyba musiała być jakaś wyróżniająca się na plus przy innych kopiach, bo była naprawę super. Pozbyłem się jednak dlatego, bo mam również 85L - nawet najlepsze szkiełko przestaje mieć sens jak głównie leży na półce.

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jak będę miał okazję wypróbować R to dam znać. Wtedy podejmę decyzję czy wybieram na drugie body R czy R6.

  4. #34
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Nadszedł dzień, w którym mogłem sobie porównać wszystkie pełnoklatkowe bezlustra. Jako, że posiadam R6 to obsługa R5 była dla mnie bardzo zbliżona. Poza drobnymi zmianami, do których szybko przywykłem.

    R3 chętnie wypróbowałbym w terenie, aby poznać wszystkie jej zalety. RP sprawiał dość dobre wrażenie, biorąc pod uwagę cenę.

    Jednak najbardziej skupiłem się na porównaniu R z R6. Wcześniej wspominałem, że mam jeszcze 6D oraz 6D Mark II, ale myślałem o drugim bezlusterkowcu. Jeszcze do niedawna myślałem o R, ale po moich testach stwierdziłem, że lepiej zainwestować w drugie R6. Dlaczego?

    - O niebo lepszy autofocus, który w R lubi gubić w oko, a w R6 śledzi jak przyklejony.
    - Znacznie bardziej intuicyjny interfejs, który w R w żadnym wypadku nie przypadł mi do gustu.
    - Stabilizacja obrazu, której R nie posiada
    - 2 sloty na kartę
    - Zdecydowanie bardziej dopracowany i lepiej odzwierciedlający obraz wizjer
    - Mniejsze szumy przy wyższych ISO.

  5. #35

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Dzięki za porównanie.
    Czasami myśle o wymianie R na R6 głównie ze względu na kolory skóry.
    Przy R twarze wyglądają jak wyjęte z chłodni dla nieżywych

    Btw czy w R6 działa eye af przy założonych okularach przeciwsłonecznych?

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    Dzięki za porównanie.
    Czasami myśle o wymianie R na R6 głównie ze względu na kolory skóry.
    Przy R twarze wyglądają jak wyjęte z chłodni dla nieżywych

    Btw czy w R6 działa eye af przy założonych okularach przeciwsłonecznych?
    Jeśli tylko że względu na chłodny kolor skóry to taniej będzie ustawić trochę cieplej WB
    A tak bardziej serio to spróbuj sobie wywołać kilka rawów w Capture One.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 490

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    A tak bardziej serio to spróbuj sobie wywołać kilka rawów w Capture One.
    Dokładnie też tak pomyślałem
    Różnice są widoczne. Nie używam C1 bo nie wiem jak migrować z LR.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #38

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    C1 nie używałem
    Wb bawiłem się we wszystkie strony

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dokładnie też tak pomyślałem
    Różnice są widoczne. Nie używam C1 bo nie wiem jak migrować z LR.
    Są jakieś tutoriale na YT.
    Ogólnie to myślę, że z tym programem trzeba sobie trochę poobrabiać. Jeżeli ktoś się zachwyci kolorami, czy ogólnie zachowaniem obrazka w trakcie obróbki to podejmie wysiłki żeby przesiać się z Adobe. W przeciwnym wypadku to nie ma sensu.
    Osobiście przy każdej okazji namawiam żeby chociaż dać szansę, bo kolory już na wejściu są wg mnie lepsze. A nuż komuś to pomoże.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 490

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Cytat Zamieszczone przez RobertoM Zobacz posta
    C1 nie używałem
    Wb bawiłem się we wszystkie strony
    W LR profil Camera Portrait V2 daje bardzo intensywną czerwień skóry, chyba intensywniejszą niż DPP, portrait.
    Mnie przypasował Camera Faithful v2 do portretów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, RF 70-200/4L, RF100-500L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •