Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: co wybrać R czy R6

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Przez 2 lata moja R-ka nie zawiesiła się ani razu ale focenia było mało, dopiero ok. 6k fotek. Więcej zabawy.
    Obiektywy zmieniam często, z adapterem lub bez, wszystkie ze stabilizacją. Akumulatory oryginał i 2 zamienniki.
    Firmware aktualizuję dosyć sumiennie.
    Pewnie jeszcze nie wystąpiła krytyczna konfiguracja.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Sądzę że każda z R-ek będzie to przechodzić. Ot choroby wieku dziecięcego.

    Nie jest to pocieszająca informacja, biorąc pod uwagę, że przez ponad 10 lat robiłem 7D i ani razu nie odmówił wykonania polecenia.
    A chyba ma mechaniki dwa razy więcej od R, to teoretycznie powinien być bardziej narażony.
    Po 10 latach pracy jak wół, przy kolejnej serii szybkich zdjęć, sfajczyła się płyta główna, wymiana i dalej działał jak czołg.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Mam R od ponad roku, tylko ze szkłami przez adapter, intensywnie eksploatowany i nigdy mi się nie zawiesił.

  4. #24

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Ja doświaczyłem zwiechy R ale zwaliłem winę na nieoryginalny adapter. Ale widzę, że to chyba nie jego wina. Chociaż od momentu aktualizacji firmwaru adaptera nie było więcej zwiechy.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Używam R od prawie dwóch lat. Obiektywy EF przez oryginalne adaptery oraz RF. Nie uświadczyłem jeszcze zwiechy.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Od lipca mam R i zawiesił mi się kilka razy. Oryginalny adapter, raz z naleśnikiem 40mm potem 85 1.8. na początku myślałem nad to przez baterię Newell, ale na oryginalnym też. Miałem też error chyba 70, ale musiałem nie dokręcić obiektywu do adaptera bo po wyjęciu baterii ustąpiło.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Lądek-Zdrój
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    witam, niestety z uwagi na niespodziewane wydatki padło na EOSa R plus SIGMĘ 60-600. Zestaw ciężki w cholerę ale jestem zadowolony, może za rok dwa zmienię na R6 a na razie zobaczę jak się pracuje na bezlusterkowcu. Szczególnie jestem zadowolony z AF (z baterii nie jestem zadowolony). Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

  8. #28

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Miałem ten sam dylemat: R czy R6. Pobawiłem się R6 w sklepie i jest jakiś taki plastikowy i mały. Jestem raczej zdecydowany na R, wygląda solidniej.
    Nie śmiejcie się, każdy ma inne kryteria. Mnie ten plastik przy jego cenie nie przekonał. Za oszczędzone pieniążki kupię sobie dobre szkło.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Cytat Zamieszczone przez Poozon Zobacz posta
    Miałem ten sam dylemat: R czy R6. Pobawiłem się R6 w sklepie i jest jakiś taki plastikowy i mały. Jestem raczej zdecydowany na R, wygląda solidniej.
    Nie śmiejcie się, każdy ma inne kryteria. Mnie ten plastik przy jego cenie nie przekonał. Za oszczędzone pieniążki kupię sobie dobre szkło.
    Faktycznie widać różnicę. Osobiście powiedziałbym nawet, że R jest ładniejszy i ciekawszy stylistycznie. W R6 dopłacamy za lepszy AF (choć niektórzy nie widzą różnicy), IBIS, i dual slot. Jeśli chodzi o możliwości konfiguracji to jest kilka takich ustawień, które sprawiają, że R6 używa się sprawniej i przyjemniej. Ja wymieniłem na R6 głównie ze względu na AF i wg mnie jest znacznie lepiej, szczególnie w eyeAF. Jeśli ktoś foci głównie statyczne motywy to z R będzie bardzo zadowolony i nie ma sensu dopłacać. Jeśli fotografujesz swoje dzieci, reportaże ślubne, czy portrety to warto dołożyć do R6. Choć to nie jest tak, że R tego się nie da zrobić
    Miłego dnia
    moja www

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2022
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    35
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: co wybrać R czy R6

    Ja z kolei mam inny dylemat.

    Kupiłem ostatnio R6 i jestem nim zachwycony. Jakość obudowy faktycznie nie jest najwyższych (obie generacje 6D są bardziej solidne) lotów, wysoka cena również niezbyt zachęcała, ale nie żałuję zakupu. Pod innymi względami jest to wspaniałe body, ale do rzeczy.

    Mam Canona 6D, którego użytkuję z obiektywem Sigma 24mm F1.4, a także 6D Mark II ze szkłem Sigma 35mm F1.4. Oprócz tego posiadam obiektyw Canon EF 85mm F1.8 i zastanawiam się nad zmianą na Canon RF 85mm F2, ale to już temat na inny wątek. Na chwilę obecną 85tkę wolę używać na R6 (IBIS robi robotę i w sumie nie tylko to), natomiast głównym obiektywem jest Canon RF 35mm 1.8.

    Do czego zmierzam? Zastanawiam się nad zakupem R, które pełniłoby funkcję zapasowego body zamiast 6D Mark II. R6 używałbym z RF 35, z kolei R z RF 85. Przynajmniej wydaje mi się to przyzwoitą opcją. Niestety nigdy nie miałem styczności z R i nie wiem, czego dokładnie się po nim spodziewać?

    Widziałem różne filmy oraz czytałem recenzje, ale wolałbym zapytać o Wasze zdanie. Szczególnie tych osób, które fociły z R oraz R6.

    Eye AF w R6 jest niesamowity i obawiam się, że R wypadnie pod tym kątem znacznie gorzej. Liczę na to, że AF jako taki byłby znacznie lepszy, niż w 6D MKII. Chętnie bym kupił drugie R6, ale R jest od niego sporo tańszy i kusi większą rozdzielczością zdjęć. Z drugiej strony oferuje jedynie cyfrową stabilizację obrazu, a nie mechaniczną jak nowszy brat. Jednak może ten problem rozwiązałbym za sprawą stabilizacji w obiektywie.

    I tu drugie pytanie. Czy R6 ze szkłem EF 85 F1.8 miałby znacznie lepszą stabilizację, niż R z obiektywem RF 85 F2?

    Do interfejsu jestem w stanie się przyzwyczaić. Zależy mi na odpowiedniej stabilizacji (dzięki obiektywowi) oraz na autofocusie, który tak bardzo by nie odstawał od tego z R6.

    Z góry przepraszam za to, jeśli mój post jest chaotycznie napisany. Liczę na Was i Wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •