Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon Speedlight EL-1

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Canon Speedlight EL-1

    Pojawiła się nowa flagowa lampeczka Canon Speedlight El-1 https://www.dpreview.com/news/338033...eative-options

    Sugerowana cena na wejściu to jedyne $1099. Uszczelniona, z odpowiednim chłodzeniem umożliwiającym bardzo szybie strzelanie w serii i stety/niestety...nowym zasilaniem LP-EL. Fajnie, bo można korzystać z tej samej ładowarki co do akumulatorów LP-E6. Niefajnie, bo większość fotografów ma już torbę świetnych eneloopów.
    Jest światło modelujące LED o regulowanej temperaturze i jasności. Zobaczymy jeszcze jakiej jest mocy i jakości, ale na pewno sporo osób tego oczekiwało w nowej serii choćby do wspomagania AF-a, bo podczerwień w ML-ach już nie działa.

    EL-1 to nowa seria. Canon wyraźnie odcina się od starych linii nie tylko w obiektywach, ale również w lampach. Sprytny ruch z zasilaniem pozwoli dodatkowo zarobić na ogniwach. Ceny niestety też są nowe

    --- Kolejny post ---

    Acha, jeszcze jedno. Pojawił się czerwony pasek. To L-ka wśród lamp. Żarty się skończyły
    Miłego dnia
    moja www

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1

    Sugerowana cena na wejściu to jedyne $1099.
    Tanio. Chyba sobie kupię jak będzie dostępna. Dla czerwonego paska

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1


  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1

    Polska cena pewnie coś koło 5500 zł. Totalne szaleństwo.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1

    Pomijając cenę to prędkość ładowania może otwierać całkiem nowe możliwości w sporcie gdzie strzela się seriami, szczególnie zdalnie. A tak serio to staram się znaleźć jakiś pozytyw w tym całym szaleństwie
    Miłego dnia
    moja www

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1

    W sporcie zawodowym nie można nigdzie używać lamp. Zresztą zdjęcia bez lamp wyglądają lepiej.

    Do zabawy w strobist i sesje czas ładowania nie ma aż takiego znaczenia. Zresztą są do tego lepsze i mocniejsze lampy z hss.

    To lampa typowo reporterska dla fotoreporterów obsługujących większe wydarzenia i fotografujących na ściankach.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1

    Ktoś posiada? używa? generalnie ciekawi mnie realna ilość błysków z aku np. w ettlu(info o ilości w M tez chętnie poznam)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon Speedlight EL-1

    Cze ktoś widział/kupił/używa zamiennia aku. lp-el? Bo oryginał "u Niemca" to ponad 150 ojro, czy może jestem jedyny głupi w PL,który się skusił na to "świecidełko" bo w wątku raczej cisza...
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 14-03-2022 o 18:27
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •