Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Dlatego bardzo dużo ludzi obrabia zdjęcia stłumiając kolory do praktycznie monochromatycznego, brązowego obrazu, że niby to jest "looks like film"
    Miłego dnia
    moja www

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Wiesz ja się nie czepiam serii Z. Mi poprostu kolory z nikona nie podchodzą. Linki akurat były z Z7 i jak pokazałem je mojej żonie, to od razu stwierdziła że to typowy nikon.
    Z6 porównany do a73 tu jest wątek o kolorze. https://rafalmazur.com.pl/nikon-z6-vs-sony-a7iii/ on też widzi różnice.
    Aha...
    czyli nie mając aparatu w ręce , nie znając filozofii jego obsługi , ani możliwości - polegając wyłącznie na opinii żony oraz testach z sieci już wszystko wiesz na jego temat

    I znowu kłania się brak czytania instrukcji obsługi i bezkrytycznego podchodzenia do fabrycznych ustawień aparatu. WB w Nikonie nawet w trybie Auto ma kilka możliwości ustawień, ale trzeba o tym wiedzieć i chcieć z tego korzystać -szczególnie podczas testów, które tracą na wiarygodności w takich sytuacjach. Nawet nie próbuję zgadywać, które Auto WB 1 ,WB 2 , czy WB 3 oraz jaki tryb Pikture Style został wybrany przez autora testu.

    ps.
    Każdy test można dostosować do swoich potrzeb (o czym pisałem już gdzie indziej), tak więc bezkrytyczna wiara w testy ma się podobnie jak ta w reklamy w TV

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qRWZ90U.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	5189

    Dodatkowo brak jest informacji , jak tryb Pikture Style został wybrany

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NWNsszO.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	111,0 KB
ID:	5190

    Każdy test jest tak łatwo zmanipulować, że głowa mała. Nie mogę wyjść z podziwu , że tak wiele osób w nie cały czas wierzy
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-10-2020 o 09:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    oj , oj , oj..
    kazde dziecko w wieku przedszkolnym juz wie , ze zapis obraz w raw jest " jednokolorowy "- zostaja zapisane tylko roznice jasnosci.
    Kolor nie zostaje zapisany. Raw nie jest obrazem RGB- nie posiada jakejkolwiek przestrzeni barwnej.

    nastawa WB w aparacie nie ma zadnego znaczenia dla zapisanego obrazu. To tylko informacja jak ma automatyka aparatu wywolac raw do obrazu RGB - jpg w aparacie. Ta informacja moze tez byc przeniesiona do zewnetrznej wywolywarki raw , jesli systemowa to bedzie wynik Taki jak z aparatu.

    Nastawe balansu bieli mozna zrobic bez zadnych strat po zrobieniu zdjecia w zewnetrzenj wywolarce - stosownie do sytuacji i oczekiwan.

    chyba nikt rozsadny nie wydaje opini na tamat odwzorowania koloru przez matryce na podstawie automatycznie balansowanego obrazu dla potrzeb jpg w aparacie.

    znajomosc nastaw WB w aparacie w ogole nie jest potrzebna , chyba ze ktos robi wylacznie jpegi.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    No i warto podczas testu dwóch różnych aparatów z innych systemów używać tego samego obiektywu oraz podać szczegóły ustawień zamiast ogólników: "Na Sony zapięty był Samyang 45mm 1.8, a na Nikonie Nikkor 50mm 1.8G przez adapter FTZ. Aparaty miały identycznie ustawione parametry picture control, auto balans bieli (...) Zobaczcie kilka przykładów, te same warunki, te same ustawienia, po lewej Nikon, po prawej Sony. Czyste zdjęcia prosto z aparatów."

    A sam test bardzo ciekawy
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-10-2020 o 10:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    oj , oj , oj..
    kazde dziecko w wieku przedszkolnym juz wie , ze zapis obraz w raw jest " jednokolorowy "- zostaja zapisane tylko roznice jasnosci.
    Kolor nie zostaje zapisany. Raw nie jest obrazem RGB- nie posiada jakejkolwiek przestrzeni barwnej.

    nastawa WB w aparacie nie ma zadnego znaczenia dla zapisanego obrazu. To tylko informacja jak ma automatyka aparatu wywolac raw do obrazu RGB - jpg w aparacie. Ta informacja moze tez byc przeniesiona do zewnetrznej wywolywarki raw , jesli systemowa to bedzie wynik Taki jak z aparatu.

    Nastawe balansu bieli mozna zrobic bez zadnych strat po zrobieniu zdjecia w zewnetrzenj wywolarce - stosownie do sytuacji i oczekiwan.

    chyba nikt rozsadny nie wydaje opini na tamat odwzorowania koloru przez matryce na podstawie automatycznie balansowanego obrazu dla potrzeb jpg w aparacie.

    znajomosc nastaw WB w aparacie w ogole nie jest potrzebna , chyba ze ktos robi wylacznie jpegi.
    Dobrze jednak jest rozumieć co się wie/pisze.

    W pikselach matrycy zapisana jest także informacja o kolorach wynikająca z pozycji pikseli matrycy w stosunku filtra "RGB" przez który przechodzi światło padające na piksele.
    Różne firmy stosują "różne" filtry i różne algorytmy tworzenia kolorów (w obrazie wynikowym) z tej informacji

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 15-10-2020 o 13:36
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W pierwszych Z-tkach wszyscy chwalili wygodę i przyjemność z użytkowania w fotografii. Jedyne uwagi jakie mi się rzucały w oczy to AF odstający od tego z konkurencji, czyli głównie Sony, bo w tym czasie mieli najlepszy w ml-ach. Nawet po aktualizacji firmware ludzie oceniali go jako gorszy. Choć to tyczyło się chyba głównie eyeAF. Podejrzewam, że przy pojedynczym punkcie było ok. W nowych Z-tkach są dwa procesory więc jest szansa na znaczną poprawę.
    Ogólnie Nikon jest bardzo Ok. Problemem jest chyba głównie szklarnia te adaptery są dobre w dobrych warunkach oświetleniowych i statycznych scenach. Jak się robi ciemniej i szybciej to już pewnie af nie wyrabia. Zaletą Nikona są na pewno niezłe obiektywy natywne f1.8 w normalnych pieniądzach.
    Ogólnie Nikon jest bardzo OK. Szklarnia też nie jest jakimś wielkim problemem, bo tak samo przez adapter podpinasz szkła Nikonowe F jak "własne". Natomiast jakbyś poczytał wątki na nikoniarzach to być stracił ten optymizm, bo z nich wynika że to jedna wielka gigantyczna kicha - tak samo jak tutaj Canony .....
    Realnie z tych wszystkich biadoleń wynika że największą bolączką tego body są drogie/inne karty i kulejący (w niektórych sytuacjach) AF. Coś jest na rzeczy bo Nikon nie brylował ze sprzedażą tych body - ploty mówią że trochę wtopili i stąd szybko następcy i duże zjazdy cenowe.

    Co do cen jeszcze, to teraz można eRkę dorwać w cyfrowe.pl z rabatem 1300 zeta .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ogólnie Nikon jest bardzo OK. Szklarnia też nie jest jakimś wielkim problemem, bo tak samo przez adapter podpinasz szkła Nikonowe F jak "własne". Natomiast jakbyś poczytał wątki na nikoniarzach to być stracił ten optymizm, bo z nich wynika że to jedna wielka gigantyczna kicha - tak samo jak tutaj Canony .....
    Realnie z tych wszystkich biadoleń wynika że największą bolączką tego body są drogie/inne karty i kulejący (w niektórych sytuacjach) AF. Coś jest na rzeczy bo Nikon nie brylował ze sprzedażą tych body - ploty mówią że trochę wtopili i stąd szybko następcy i duże zjazdy cenowe.

    Co do cen jeszcze, to teraz można eRkę dorwać w cyfrowe.pl z rabatem 1300 zeta .....
    Co do cen to Nikona Z6 kupiłem za 5k zł w dużym zestawie. Po premierze Z6 II i Z7 II takich okazji będzie jeszcze więcej. A AF po aktualizacji 3.10 i 3.11 działa całkiem sprawnie - to praktycznie inny aparat niż w chwili wejścia na rynek.

    Z kolei Canon R mnie w ogóle nie zachwycił (testowałem go). Przy dużej migracji jego użytkowników na R6 i R5 ceny "starej" R-ki mocno spadną , tak więc cena 5k zł za R jest MZ realna. Kwestia tego, czy warto go kupować pozostaje w gestii jego zakupowiczów

    ps.
    czytając wątki na Nikoniarzach to odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie

    ps. 2
    wybór dobrych aparatów obecnie jest tak duży, że nie jest się już zdanym na łaskę jednego producenta
    Ostatnio edytowane przez candar ; 15-10-2020 o 15:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Dobrze jednak jest rozumieć co się wie/pisze.

    W pikselach matrycy zapisana jest także informacja o kolorach wynikająca z pozycji pikseli matrycy w stosunku filtra "RGB" przez który przechodzi światło padające na piksele.
    Różne firmy stosują "różne" filtry i różne algorytmy tworzenia kolorów (w obrazie wynikowym) z tej informacji

    jp

    chlopie co ty wypisujesz.

    niezaleznie jaki balans bieli nastawisz w aparacie , raw bedzie zawsze Taki sam.

    Nastawa balansu bieli w aparacie nie ma zadnego wplywu na to jak obraz zostanie zapisany.
    Te wszystkie zabiegi czy filtry barwne stosowane sa juz po demozaikowania na obrazie RGB.

    nic innego w Raw nie masz zapisane jak poziom jasnosci, czyli luminancje , czyli stopien szarosci.

    fotodiody nie sa w stabnie zapisac czestosci fali swietlnej , tylko jej Amplitude - wlasciwie energie.


    na podstawie zapisanych wartosci luminancji mozna interpolowac wartsci R,G,B w kazdym punkcie matrycy , i tutaj dopiero jest ingerencja w kolor np przez tzw balans bieli.


    mysle , za jako Autor roznych tutaj testow czy ostatnio rewolucyjnej "wlasnej procedury" oceny rozdzielczosci ( czyli na oko) specjalnie nic odkrywczego nie powiesz.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    Co do cen jeszcze, to teraz można eRkę dorwać w cyfrowe.pl z rabatem 1300 zeta .....
    Nie da się kupić tego apartu w cyfrowe.pl za cenę którą podałeś. Jeżeli miałeś na myśli kod festiwaloptyczne to on nie działa.

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Nikon Z6 vs Canon 5D III / seria R vs Sony A7 II i III

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie da się kupić tego apartu w cyfrowe.pl za cenę którą podałeś. Jeżeli miałeś na myśli kod festiwaloptyczne to on nie działa.
    Ciekawe bo rano jeszcze to było.... nawet chwilę się zastanawiałem ale nie bardzo wiem po co mi taki aparat ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •