Witam.
Jest to mój pierwszy post na forum i chciałbym Was prosić o pomoc:
Canon EOS400D - dostałem "w spadku" i chciałbym go uruchomić jako pierwszy "duży" aparat dla córki. Niestety nie wszystko działa jak należy:
1. Na jednej baterii (bez battery-gripa) aparat włącza się, natomiast od razu się zawiesza, nie działa menu, nie można go wyłączyć (cały czas świeci zielona dioda). Na tej samej baterii 350D działa bez problemu.
2. Po założeniu gripa aparat się włącza, można zrobić zdjęcia, ale są bardzo niedoświetlone (przy jasnej scenie można zobaczyć co jest na zdjęciu, ale jest bardzo ciemne). Resetowałem ustawienia, nie powinno być nic namieszane w kompensacji ekspozycji, aczkolwiek ze względu na pkt.3 (poniżej) nie mogę tego sprawdzić.
3. Na wyświetlaczu LCD w wizjerze są zapalone wszystkie wskaźniki, jakiekolwiek zmiany w ustawieniach nic nie zmieniają.

Starałem się przeszukać forum, jeśli jest gdzieś o tym wątek - proszę o nakierowanie. Na zagranicznych forach pojawił się podobny problem i sugerowano wymianę płyty głównej. W związku z tym kolejne pytanie, na "chińskim" portalu zakupowym można kupić płytę główną do 400D za niecałe 100zł, czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym produktem, warto?

Dzięki z góry.
Pozdrawiam