Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Wątek: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

Widok wątkowy

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Cool [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Hej !

    Dziś krótki opis i galeria z nowej Sigmy 85/1.4 DG DN. Póki co w dziale "inne" ale miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości również z mocowaniem RF i wtedy będzie można przenieść do bardziej odpowiedniego działu :-)



    Szerszy opis szkiełka, wycinki oraz zdjęcia do pobrania znajdziecie tym razem na moim blogu pod adresem: http://www.kubacichocki.pl/moj-blog/...dg-dn-recenzja

    Krótko mówiąc - Sigma chyba wysłuchała moich dotychczasowych narzekań jeśli chodzi o koncepcję produkcji szkieł do bezlusterkowców, zwłaszcza do Sony E bo nie ukrywajmy - to wciąż najpopularniejszy system. Obiektywy, które pojawiały się z tym mocowaniem były po prostu przeprojektowanymi wersjami z lustrzanek - miały przez to większe gabaryty i środek ciężkości przesunięty nieco do przodu. Nowa Sigma 85 DG DN jest odpowiedzią na liczne głosy co do zasadności projektowania mniejszych i dobrych optycznie szkieł właśnie pod bezlusterkowce pełnoklatkowe. Oczywiście, pojawiły się już obiektywy typowo pod bezlustra FF (14-24, 24-70, 35/1.2, 45/2.8) ale to też nie do końca moja bajka, bo albo za ciężkie, albo za ciemne Póki co obiektywy pojawiają się wyłącznie z mocowaniami L i E, ale miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości japoński producent pokusi się o rozszerzenie oferty na aparaty Canon RF i Nikon Z. Mam głęboką nadzieję, że tak właśnie będzie :-)


    Co tu dużo gadać - nowa, w końcu mała Sigma jest świetna. Ostra, kontrastowa, bardzo dobrze pracuje pod światło, ma świetny AF i genialną ergonomię. Nie ma jednak róży bez kolców - winietowanie nie zostało dobrze skorygowane i doskwiera nawet po domknięciu i w niektórych przypadkach może przeszkadzać dystorsja. No ale są to rzeczy łatwe do skorygowania.

    No nic, zapraszam do obejrzenia zdjęć z nowej Sigmy, a po głębsze moje refleksje zapraszam na bloga. Znajdziecie tam również bezpośrednie porównanie do tańszego, ale bardzo popularnego u nas Samyanga AF 85/1.4. Pozdrawiam ;-]

























    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 10-10-2020 o 10:25
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •