Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Wątek: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Janusz, ale Ty tak serio to piszesz ?

    Z całym szacunkiem! "Testujesz" dwa bardzo jasne obiektywy stricte portretowe 85 mm o jasności f/1.4 na przysłonie roboczej f/5.6 i twierdzisz, że któryś z testowanych obiektywów Sigmy i Samyanga jest ostrzejszy na f/5.6

    A czemu nie na np. f/11 , albo na f/16 ? Temat ściany z cegieł pomijam.
    To bardzo proste, mnie to ta przesłona interesuje, zdecydowania większość moich zdjęć to właśnie f/4 - f/5.6.
    Nie robię portretów robię ulice, krajobrazy, nocne i jestem fanem ostrości (niektórych) zdjęć, np
    https://www.dpreview.com/galleries/5...813/santorini1

    Sporo zdjęć zrobiłem na 70mm (z 70-200) i mi "przypasowało"
    Postanowiłem że gdy się odkoronowirusujemy będę zabierał na wyjazdy do plecaka tylko dwa aparat+obiektyw w tym jeden to Sigma A 85/1.4, reszta obiektywów na sprzedaż.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-10-2020 o 18:35
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To bardzo proste, mnie to ta przesłona interesuje, zdecydowania większość moich zdjęć to właśnie f/4 - f/5.6.
    Nie robię portretów robię ulice, krajobrazy, nocne i jestem fanem ostrości (niektórych) zdjęć, np
    https://www.dpreview.com/galleries/5...813/santorini1

    Sporo zdjęć zrobiłem na 70mm (z 70-200) i mi "przypasowało"
    Postanowiłem że gdy się odkoronowirusujemy będę zabierał na wyjazdy do plecaka tylko dwa aparat+obiektyw w tym jeden to Sigma A 85/1.4, reszta obiektywów na sprzedaż.

    jp
    Aha

    Czyli kupujesz drogi najnowszy obiektyw portretowy o dużej jasności f/1.4 po to tylko, aby używać go wyłącznie na przysłonach "f/4 - f/5.6" (bo tylko takie Cię interesują) i dlatego testujesz go na przysłonie f/5.6 porównując ostrość z innym obiektywem , nazywając to "testem ostrości". Dodatkowo w ogóle nie fotografując nim portretów a jedynie "ulice, krajobrazy",itp.na przysłonach "f/4 - f/5.6". Teraz już wszystko rozumiem. Całkiem fajnie jest kupić Ferrari i jeździć nim na zakupy do sklepu obok uliczkami osiedlowymi z prędkością 30 km/h.

    ps.
    Jak lubisz dużą "ostrość" , bo napisałeś: "jestem fanem ostrości" to pomyśl też o nowej Sigmie A 105 mm f/2.8 DG DN Macro. Ostrzejszego szkła raczej od niej nie będzie na rynku.

    Miłego wieczoru życzę.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-10-2020 o 19:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    @candar

    A do moich Rawów się odniesiesz, czy to już Cię nie interesuje bo wietrzysz tu spisek ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    @candar

    A do moich Rawów się odniesiesz, czy to już Cię nie interesuje bo wietrzysz tu spisek ?
    Wierzę na słowo Serio, serio! Żadnych teorii spiskowych

    Próbowałem otworzyć, ale mój antywir powiedział , że lepiej nie Wolę mu nie wchodzić w drogę

    Zakładając, że Samyang będzie wyselekcjonowany przez Ciebie ze 100 sztuk pod względem ostrości zapewne da podobny obrazek

    Kwestie opisane przez Ciebie typu: "Ale Samyang ma swoje bolączki, czasem AF zawodzi, brunatny zafarb, itp. Zresztą, wszystko opisałem w recenzji. Zawsze najbardziej obiektywnie jak się da, mimo, że czasem dostaję za to po głowie od dystrybutorów" są w tym przypadku całkiem pomijalne

    Wilk syty i owca cała
    Załączone miniatury Załączone miniatury nie możan.JPG  

    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-10-2020 o 19:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Aha

    Czyli kupujesz drogi najnowszy obiektyw portretowy o dużej jasności f/1.4 po to tylko, aby używać go wyłącznie na przysłonach "f/4 - f/5.6" (bo tylko takie Cię interesują) i dlatego testujesz go na przysłonie f/5.6 porównując ostrość z innym obiektywem , nazywając to "testem ostrości". Dodatkowo w ogóle nie fotografując nim portretów a jedynie "ulice, krajobrazy",itp.na przysłonach "f/4 - f/5.6". Teraz już wszystko rozumiem. Całkiem fajnie jest kupić Ferrari i jeździć nim na zakupy do sklepu obok uliczkami osiedlowymi z prędkością 30 km/h.

    ps.
    Jak lubisz dużą "ostrość" , bo napisałeś: "jestem fanem ostrości" to pomyśl też o nowej Sigmie A 105 mm f/2.8 DG DN Macro. Ostrzejszego szkła raczej od niej nie będzie na rynku.

    Miłego wieczoru życzę.
    Dość mam wielogodzinnego/wielodniowego targania w plecaku wielu obiektywów, wymiany w trudnych warunkach itd.
    Postanowiłem że w plecaku tylko 2 aparaty każdy z przypiętym "na stałe" obiektywem.

    Jako "długi" to Sigma A 85/1.4.
    A "krótki" to albo FE 24/1.4 albo FE 16-35/2.8, są wady i zalety każdego z tego wyboru

    Mam jednak nadzieję że nie cierpisz zbytnio z tego powodu że ktoś kupuje obiektyw/samochód/..... taki jaki mu pasuje i używa tak jak chce, tak jak mu sprawia radochę

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-10-2020 o 20:43
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Niedokładnie jeden na 100, ale 95 na 100 :P Taka subtelna różnica.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Nowa zasada w regulaminie forum: chcesz kupić sprzęt, zapytaj użytkownika candar czy możesz.

  8. #18

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Panie Janie, przy Pana rodzaju fotografii dwa korpusy z przypiętymi dwoma obiektywami jak najbardziej cool! Jeśli na jednym z korpusów ma wisieć 16-35, to na drugim już Pan musi zdecydować, czy ma to być coś w zakresie 24-105 (lub 24-70) albo wręcz 70-200. I wcale nie f2.8, no bo przecież ma Pan priorytet 5.6 Pan nie potrzebuje bardzo jasnych stałek o ogniskowych 24, 35, 50 czy 85mm. A dlaczego Pan ich nie potrzebuje? Panie Janie, Pan przecie tak doświadczony fotograf jes...
    P.S.
    Jaka jest siła tej Sigmy pokazał zarówno @candar jak i @Cichy.
    P.S.2
    Panie Janie, dzieli się Pan własnymi wnioskami z całą społecznością forum CB. Więc dlaczego każdy komentarz inny od oczekiwanego przez siebie strofuje Pan dziecinadą rodem z piaskownicy? cytat: "Mam jednak nadzieję że nie cierpisz zbytnio z tego powodu że ktoś kupuje obiektyw/samochód/..... taki jaki mu pasuje i używa tak jak chce, tak jak mu sprawia radochę"

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    Panie Janie, przy Pana rodzaju fotografii dwa korpusy z przypiętymi dwoma obiektywami jak najbardziej cool! Jeśli na jednym z korpusów ma wisieć 16-35, to na drugim już Pan musi zdecydować, czy ma to być coś w zakresie 24-105 (lub 24-70) albo wręcz 70-200. I wcale nie f2.8, no bo przecież ma Pan priorytet 5.6 Pan nie potrzebuje bardzo jasnych stałek o ogniskowych 24, 35, 50 czy 85mm. A dlaczego Pan ich nie potrzebuje? Panie Janie, Pan przecie tak doświadczony fotograf jes...
    P.S.
    Jaka jest siła tej Sigmy pokazał zarówno @candar jak i @Cichy.
    P.S.2
    Panie Janie, dzieli się Pan własnymi wnioskami z całą społecznością forum CB. Więc dlaczego każdy komentarz inny od oczekiwanego przez siebie strofuje Pan dziecinadą rodem z piaskownicy? cytat: "Mam jednak nadzieję że nie cierpisz zbytnio z tego powodu że ktoś kupuje obiektyw/samochód/..... taki jaki mu pasuje i używa tak jak chce, tak jak mu sprawia radochę"
    1.
    Już wybrałem, jeden to A7R3 + Sigma A 85/1.4, drugi to A7R3 + (FE 24/1.4 lub FE 16-35/2.8, jeszcze nie wiem)
    2.
    Oba Sigma i Samyang to 85mm f/1.4
    3.
    To było tylko wyrażenie nadziei że dobrze zrozumiałem treść wypowiedzi autora i że autor nie ma nic przeciw temu (nie cierpi z tego powodu) że ktoś używa obiektywu 85mm tylko przy przesłonach 5.6 bo tak mu pasuje ani że autor nie ma nic przeciw temu że ktoś jeździ Ferrari na zakupy do sklepu obok uliczkami osiedlowymi z prędkością 30 km/h skoro sprawia mu to radochę

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-10-2020 o 21:49
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  10. #20

    Domyślnie Odp: [recenzja] SIGMA 85/1.4 A DG DN

    Jasne obiektywy wybiera się w określonym celu, jeszcze raz przykłady: @candar i @Cichy - jeśli chodzi o ten konkretnie obiektyw, ale nie tylko ten z ogniskową 85mm :-). W latach 90-tych i następnych sporo jeździłem po Sahelu, Grecji i Turcji. I właściwie wtedy tam wystarczył 35mm, tylko ta jedyna ogniskowa, a tak wiele dawała przyjemności z pamiątek po podróżach.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •