Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sposób zatwierdzania wprowadzonej ręcznie korekty błysku w Speedlite 600 EX II RT (?)

  1. #1

    Domyślnie Sposób zatwierdzania wprowadzonej ręcznie korekty błysku w Speedlite 600 EX II RT (?)

    Witam!

    Mam pytanie następujące:
    W instrukcji 600 EX II RT w procedurze dot. (ręcznego) wprowadzania korekty ekspozycji dla błysku wskazano, iż po wybraniu wartości tej korekty za pomocą pokrętła (np. +1,3) należy wartość tę zatwierdzić poprzez wciśnięcie przycisku "set". Pytanie - czy bez ryzyka uszkodzenia sprzętu - lampy lub korpusu aparatu, do którego jest ona zamocowana - można pominąć zatwierdzenie wybranej wartości korekty poprzez wciśnięcie "set" a od razu niejako dokonać tego zatwierdzenia poprzez wciśnięcie spustu wyzwolenia migawki aparatu w pozycję "do połowy". Identyczne pytanie mam w odniesieniu do lampy 430 EX, gdzie próbnie "wysondowałem", iż po wyborze przyciskiem "-" albo "+" preferowanej wartości korekty błysku można ją zatwierdzić z pominięciem wciśnięcia "set" na lampie, a od razu naciskając spust migawki do połowy. Tylko czy to nie stwarza ryzyka uszkodzenia czegokolwiek??? Nawiasem mówiąc bodajże w instrukcji 550 EX znalazłem wprost wskazanie, że takiego zatwierdzenia można dokonać właśnie m.in przyciskiem spustu migawki wciskanym "do połowy.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Krzysztof

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Sposób zatwierdzania wprowadzonej ręcznie korekty błysku w Speedlite 600 EX II R

    Dziwna jest ta myśl o uszkodzeniu ...

    najwyżej nieudane zdjęcie/a w najbliższej serii
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Sposób zatwierdzania wprowadzonej ręcznie korekty błysku w Speedlite 600 EX II R

    W nastawach cnf lampy można sobie wybrać czy korekta ma być zatwierdzana czy też nie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Sposób zatwierdzania wprowadzonej ręcznie korekty błysku w Speedlite 600 EX II R

    Dziwna jest ta myśl o uszkodzeniu ... Dziwna - niedziwna. Skoro pytam to najwidoczniej nie wiem☺ Z kolei nie wiem czemu zdjęcia miałyby wyjść nieudane. Ustawienie preferowanej wartości korekty błysku pokrętłem na lampie i zaniechanie wciśnięcia przycisku w jego środku (set)a zamiast tego wciśnięcie spustu migawki do połowy aktywuje wprowadzoną wartość korekty. Zdjęcia wychodzą bądź "jaśniejsze" (przy korekcie na "+") bądź "niedoświetlone" (przy korekcie na "-"). Widać zatem, że pomimo niewciśnięcia "set" korekta zostaje aktywowana. Zastanawia mnie tylko czemu w instrukcji o tym nie wspomniano. A po co to wszystko? Pominięcie "set" i przejście od razu na poziom aparatu to zawsze jeden ruch mniej - czas☺

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Sposób zatwierdzania wprowadzonej ręcznie korekty błysku w Speedlite 600 EX II R

    Najlepiej jak lampa jest w pudełku. Inaczej stopka się porysuje, szklo przypali a przyciski wytra i zakurzą.

    Na poważnie... Nie wiem jak nowe 600'ki, ale stare są nie do zajechania. To nie tani chiński plastik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •