Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Czy system m4/3 nada się?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Czy system m4/3 nada się?

    Hejka! Mam pytanie bo chce kupić nowy aparat ale ciągle stoję przed wyborem. W skrócie potrzebuje go do grafiki zależy mi na ładnych kolorach i dużej ilości detali szczegółów żeby potem móc to przetwarzać w programach graficznych. Czy ta matryca sobie poradzi, widzę najwięcej olków i lumixow w przystępnej cenie. Czy do takich zastosowań musi być APS-C koniecznie i duża rozdzielczość matrycy? Jaka jest największa wada tego systemu jeśli chodzi o jakość zdjęć? Widzę że np. w optyczne.pl to em10 i em5 przy ostatecznej jakości jpegow i rawow to wysoko je oceniają nawet potrafią przewyższać matryce APS-C w alfach, nexach, samsungach i w starszych Fuji jak to w końcu jest? Bo zgłupiałem całkiem. Będę wdzięczny za odpowiedź. Chciałem kupić albo a6000 albo którego Olka lub lumixa

    P.S chodzi mi głównie o bezlustra jakby co

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Hejka! Mam pytanie bo chce kupić nowy aparat ale ciągle stoję przed wyborem. W skrócie potrzebuje go do grafiki zależy mi na ładnych kolorach i dużej ilości detali szczegółów żeby potem móc to przetwarzać w programach graficznych. Czy ta matryca sobie poradzi, widzę najwięcej olków i lumixow w przystępnej cenie. Czy do takich zastosowań musi być APS-C koniecznie i duża rozdzielczość matrycy?
    na niskich czulosciach ISO matryca m43 bedzie trzymac podobny poziom szumow co APSC, wiec przy podobnej ilosci Mpix da podobna ilosc szczegolow.

    dopiero przy wyzszych czulosciach (zdjecia sportowe albo w slabym swietle bez statywu) APSC pokaze przewage.

    przy czym wszystko sprowadza sie w duzym stopniu do optyki. czy m42 czy APSC nijak nie wykorzysta swoich 20~30Mpix jesli mu zapiac taki sobie zoom. to nadal moze byc wystarczajaco do twoich potrzeb (bo to jest nadal calkiem duzo szczegolow) ale mniej niz da sie uzyskac z danej matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Jaka jest największa wada tego systemu jeśli chodzi o jakość zdjęć?
    jw. przy wyzszych czulosciach ISO szum m43 odstaje od APSC

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Widzę że np. w optyczne.pl to em10 i em5 przy ostatecznej jakości jpegow i rawow to wysoko je oceniają nawet potrafią przewyższać matryce APS-C w alfach, nexach, samsungach i w starszych Fuji jak to w końcu jest? Bo zgłupiałem całkiem. Będę wdzięczny za odpowiedź. Chciałem kupić albo a6000 albo którego Olka lub lumixa

    P.S chodzi mi głównie o bezlustra jakby co
    proponuje tak: zacznijmy jak nalezy, a nie od du*y strony. opisz w miare szczegolowo jakie tematy chcesz focic: widoki, przedmioty, ludzi pozujacych (statycznie) czy ruchomych? w swietle dziennym czy rowniez przy zarowkach.

    potem jak zamierzasz tych zdjec uzywac (jak rozumiem chcesz JPEGi, w pliki RAW nie bedziesz sie bawic)

    a do tego wymysli sie jaki(e) obiektyw(y) bylyby potrzebne

    i dopiero do nich wybierze korpus


    w odwrotna strone to jest kompletnie bez sensu. to tak jakbym komus polecal kupic mlot pneumatyczny do zrobienia dziury. tylko ze on mial dziure w zebach na mysli. nie w scianie
    www albo tez flickr

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Różnic w szumach między apsc a u43 to bym się raczej nie doszukiwał ....

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Fotografuje tekstury, przekroje, ksztalty, bliskie i dalekie obiekty, portrety, a potem robienie z tego grafik, otrzymywania faktur, zblizen, kolorow, więc obrobka zdjeć. Nie mam pojęcia w który system pójść. Nie chce wydawać na to dużo kasy 1600 zl, najważniejszy jest dla mnie korpus potem z czasem dokupie obiektywy, nie przeszkadza mi używka. Polecicie coś?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    to w sumie bez roznicy w tej sytuacji. obmacaj sobie w rece co ci sie najbardziej podoba.

    w zasadzie pomyslalbym tez nad czyms w desen Canon 2000D (albo uzywany 750D) + obiektyw 18-55 STM (i ew. pozniej 50 STM). po wcisnieciu guzika LV tez sie z niego robi bezlusterkowiec, a rozmiarowo jakos drastycznie nie odbiega. ma ta zalete nad A6000 czy Olkami, ze ten kitowy 18-55 STM to bardzo tani i uczciwy optycznie obiektyw, wiec z tych 24Mpix naprawde skorzystasz. i jakby cie naszlo na stalke do bardzo ostrych zdjec, to 50 STM tez jest psio tani, zwlaszcza w porownaniu z takim obiektywem do A6000 czy m43
    www albo tez flickr

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    No ciekawa propozycja z tym canonem a powiedz mi jeśli chodzi o zdjęcia nocne to m4/3 już bedzie się kiepsko nadawał?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    No ciekawa propozycja z tym canonem a powiedz mi jeśli chodzi o zdjęcia nocne to m4/3 już bedzie się kiepsko nadawał?

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Troszke gorzej niz APSC, ale nie wiem czy ta roznice zobaczysz w praktyce. Wiec az tak bym sie tym nie sugerowal, dopoki nie robisz regularnie duzo nocnych zdjec

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Przede wszystkim musisz ustalić jakie szkła są Ci potrzebne i jakie są dostępne w danym systemie za pieniądze jakie byłbyś gotów na to wydać. Odwrotna kolejność jest zupełnie bez sensu. Pomijam już że póki się nie wyjaśni mglista sytuacja Olka (zmiana właściciela) to bym w ten system nie wchodził.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    A jaki system ma najtańsze obiektywy myślałem nad Sony A a konkretnie nad obiektywami Minolty AF właśnie ale ten adapter jest drogi dla Sony e i wtedy ta opłacalność maleje, a może ktoś powiedzieć już pytam z czystej ciekawości czemu te lustrzanki z klasy amatorskiej i półprofesjonalnej są takie tanie na rynku wtórnym? Niż taki canon i Nikon podobnej klasy przykładowo?



    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    A jaki system ma najtańsze obiektywy myślałem nad Sony A a konkretnie nad obiektywami Minolty AF właśnie ale ten adapter jest drogi dla Sony e i wtedy ta opłacalność maleje, a może ktoś powiedzieć już pytam z czystej ciekawości czemu te lustrzanki z klasy amatorskiej i półprofesjonalnej są takie tanie na rynku wtórnym? Niż taki canon i Nikon podobnej klasy przykładowo?



    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Normalne prawa rynku.
    Gdy wielu chce sprzedać a mało chętnych do kupowania to cena jest niska.

    Lepsze pytanie to dlaczego wielu chce sprzedać a mało chętnych do kupowania

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •