Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Czy system m4/3 nada się?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    A jaki system ma najtańsze obiektywy myślałem nad Sony A a konkretnie nad obiektywami Minolty AF właśnie ale ten adapter jest drogi dla Sony e i wtedy ta opłacalność maleje, a może ktoś powiedzieć już pytam z czystej ciekawości czemu te lustrzanki z klasy amatorskiej i półprofesjonalnej są takie tanie na rynku wtórnym? Niż taki canon i Nikon podobnej klasy przykładowo?



    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Dzisiaj przez godzinę tak sobie rozmawialiśmy z kolegą i doszliśmy do wniosku, że Olympus byłby znakomitym system ze świetnymi szkłami gdyby zamiast matryc m4/3 wkładali pełną klatkę. Mnie nigdy m4/3 niczym nie fascynowało. Ale wybór należy do Ciebie. Kilkanaście lat fotografowałem APS-C (Canon 7D a kilka lat temu seria Fuji Xe i XT), ale w chwili gdy potrzebne było wysokie ISO niestety APS-C nie dawało rady. Jeśli wiesz, że będzie potrzebował wysokich ISO nie pchałbym się w małe matryce. Co do wyboru systemu - obecnie każdy aparat ma podobne możliwości, ograniczeniem jest tylko fotograf, który bierze aparat do ręki.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    A jaki system ma najtańsze obiektywy ......
    Na to nie ma prostej odpowiedzi. Musisz sam sprawdzić czy obiektywy których potrzebujesz w danym systemie są najtańsze i czy w ogóle są - bo przecież nie jest tak że wszystko ma swoje odpowiedniki w różnych firmach.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Dobrze rozumiem? Chcesz dużą ilość detalu i tanie obiektywy i wydać na aparat 1600 zł?
    By mieć dużą ilość detalu matryca musi mieć dużo Mpx. Ale .. to ma konsekwencje, bo wtedy potrzeba obiektywów dobrych, a nie tanich.
    Duża ilość detalu wyklucza taniość.
    Wysokie ISO - to oznacza FF.
    Do wyboru ma sie w praktyce Canona 5Dsr, Sony A7r i najtańsza z opcji - Nikon D800E lub D810, używane.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Z obiektywami to będzie dopisanie zera do zakładanego budżetu (pomnożenie go x10).
    Jednak ja dopytałbym o szczegóły prac, bo może się okazać, że ta "duża ilość szczegółów" jest do uzyskania z nieśmiertelnej matrycy 18Mpix uzupełnionej o jakieś przymknięte szkło. Dla osób bez doświadczenia określenie "dużo szczegółów" może mieć inne znaczenie, niż dla osób mających orientację w możliwościach sprzętu.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Jeźeli chodi o detal i statyczne sceny, to olek ma fajny tryb https://www.imaging-resource.com/PRO...m5-iiTECH2.HTM

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Czy system m4/3 nada się?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Hejka! Mam pytanie bo chce kupić nowy aparat ale ciągle stoję przed wyborem. W skrócie potrzebuje go do grafiki zależy mi na ładnych kolorach i dużej ilości detali szczegółów żeby potem móc to przetwarzać w programach graficznych. Czy ta matryca sobie poradzi, widzę najwięcej olków i lumixow w przystępnej cenie. Czy do takich zastosowań musi być APS-C koniecznie i duża rozdzielczość matrycy? Jaka jest największa wada tego systemu jeśli chodzi o jakość zdjęć? Widzę że np. w optyczne.pl to em10 i em5 przy ostatecznej jakości jpegow i rawow to wysoko je oceniają nawet potrafią przewyższać matryce APS-C w alfach, nexach, samsungach i w starszych Fuji jak to w końcu jest? Bo zgłupiałem całkiem. Będę wdzięczny za odpowiedź. Chciałem kupić albo a6000 albo którego Olka lub lumixa

    P.S chodzi mi głównie o bezlustra jakby co

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    ogolnie im wieksza matryca ( w sensie wymiarow geometrycznych ) tym wyzsza jakosc obrazowania , a wiec wyzsza szczegolowosc , mniejszy szum , lepszy kolor itd tp.

    do zadan o ktorych piszesz wystarcza najprawdopodobniej kazdy wspolczesnie produkowyny aparat , nawet kompaktowy lub hybryda. cos wiecej moznaby powiedziec gdyby zobaczyc docelowa prace w skali 100 % . Domyslam sie ze zdjeciua beda przetwarzane , a tutaj o ostatecznje jakosci decydowac bedzie przede wszystkim jakos obrobki. Choc oze sie myle ? Dobrze bylby zobaczyc prace koncowa. Pojecie grafika mwoi w zasadzie wszystko czyli niewielle.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •