Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: Zakup 60D

  1. #1

    Domyślnie Zakup 60D

    Za jakiś czas planuję zamienić 500D (ma tragiczny AF, 30% klatek jest nietrafiona lub nie jest żyleta mimo kalibracji, a widzę że 60D trafia nawet bez kalibracji) na 60D.
    Niestety w Warszawskim komisie są modele tylko z wysokim przebiegiem (55tys, 80tys i 99tys.), na co powinienem uważać przy zakupie od prywaciarza żeby nie było podobnych kwiatków, poza samym AF (zrobię 36 zdjęć, będzie ostre poniżej 33 zdj to do zakupu nie dochodzi).

    Miałem chwilowo w rękach 60D i to jest zupełnie inna bajka.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    55k to NIE jest wysoki przebieg
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Za jakiś czas planuję zamienić 500D (ma tragiczny AF, 30% klatek jest nietrafiona lub nie jest żyleta mimo kalibracji, a widzę że 60D trafia nawet bez kalibracji) na 60D.
    Niestety w Warszawskim komisie są modele tylko z wysokim przebiegiem (55tys, 80tys i 99tys.), na co powinienem uważać przy zakupie od prywaciarza żeby nie było podobnych kwiatków, poza samym AF (zrobię 36 zdjęć, będzie ostre poniżej 33 zdj to do zakupu nie dochodzi).

    Miałem chwilowo w rękach 60D i to jest zupełnie inna bajka.
    jesli masz problemy z Af to nie kupuj aparatu bez mikrokalibracji.

    fakt ze Canony XXX nie sa najwyzszego lotu , ale AF w c60d pracuje na tej samej zasadzie i to tez nie jest gorna polka.

    to zalezy takze od konkretnej pary obiektyw - aparat.
    Moze zdazyc sie , ze obiektywy ktore posiadasz nie beda dobrze wspopracowac z puszka ktora kupisz - konieczna bedzie kalibracja ( ktora i tak co iles tam tysiecy wyzwolen nalezy powtorzyc)


    (zrobię 36 zdjęć, będzie ostre poniżej 33 zdj to do zakupu nie dochodzi).
    to bylby b. dobry wynik , ale moze tez byc na odwrot.

    nie pakuj sie w aparat bez microregulacji af - czyli bierz pod uwage modele powyzej c60d.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    ... poza samym AF (zrobię 36 zdjęć, będzie ostre poniżej 33 zdj to do zakupu nie dochodzi)..."
    Z takimi wymaganiami co do AFu pozostaje Ci bezlustro. Wszystkie DSLRy pod kątem AFa to shit (chyba, że foci się od f2.8 i ciemniej).
    Ostatnio edytowane przez technik8pl ; 06-10-2020 o 11:48
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    55k to już sporo. Aparat niby do 100k, ale w sumie już końcówka. Chcę by mi posłużył z 5 lat chociaż. Serwisowo Canon pewnie go i tak już porzucił.

    33/36 to jest takie minimum jakie trafia mi analogowy canon z tym samym obiektywem czyli trafia lepiej od aparatu pod który ten obiektyw jest skalibrowany. W 60D można zawsze skalibrować w serwisie.

    Ale używałem dwóch egzemplarzy 60D, i drugi z tym samym obiektywem (50mm stm) mnie szokuje że tak dużo zdjęć wchodzi, pudłowanie są jakieś pojedyncze klatki, ale generalnie zdjęcia można robić bez podglądania w czasie sesji. A na 500D sesja się nieraz zamyka nawet w 100-150 bo zdjęcia są duplikowane na wszelki wypadek, No jest dramat.
    Bezlustra odpadają. 60D miałem w łapach, to wiem czego oczekiwać.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    55 tys to jest mały przebieg.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    To jest już wysoki przebieg, trzeba się liczyć że padnie niedługo. Niski przebieg to tak do 10ys. max. 500D kupiłem z niskim przebiegiem, miał 1100zdj, obecnie ma 54tys. czyli trzeba liczyć że idzie te 10tys. na rok.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Z twoim podejściem proponuję kupno wyłącznie nowego aparatu.

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 623

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    To jest już wysoki przebieg, trzeba się liczyć że padnie niedługo. Niski przebieg to tak do 10ys. max. 500D kupiłem z niskim przebiegiem, miał 1100zdj, obecnie ma 54tys. czyli trzeba liczyć że idzie te 10tys. na rok.
    Paść może zawsze, mojemu znajomemu padła migawka po 3 miesiącach od kupna apratu, przebieg miał ok. 2000 cyknięć

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Z twoim podejściem proponuję kupno wyłącznie nowego aparatu.
    Popieram

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    (55k) To jest już wysoki przebieg, trzeba się liczyć że padnie niedługo. Niski przebieg to tak do 10ys. max. 500D kupiłem z niskim przebiegiem, miał 1100zdj, obecnie ma 54tys. czyli trzeba liczyć że idzie te 10tys. na rok.
    Za kolegami, sugeruję zakup nowego, lub polowanie na okazje.
    Z dawnych czasów, sprzedałem 350d jak miał ponad 60k, znajomy po kilku latach sprzedał go (sprawnego) z "nalotem" prawie 190k.
    5d mk II o teoretycznej trwałości 150k w wielu przypadkach robiły dwa razy tyle, i całkiem sporo 3x tyle.
    Nie chcę przez to powiedzieć, że przebieg jest nieistotny. Chcę powiedzieć, że warto traktować (niedrogie używane) body jako "wymienny element zestawu", nie przywiązywać się za bardzo, i w miarę możliwości po niedługim czasie zmienić na kolejny model (sprzedając poprzedni). Lub zakupić "jako konsument" w polskim sklepie, z europejskiej (najlepiej polskiej) dystrybucji, to zapewni trochę spokoju przez czas gwarancji (i rękojmi), dla przywiązujących się do sprzętu są jeszcze ubezpieczenia napraw (do dokupienia z nowym sprzętem), tylko to nie jest najtańsze wyjście.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •