Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Wątek: Zakup 60D

  1. #21

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Napisałeś gdzieś o budżecie ale nie napisałeś jaki masz ten budżet. Powiedz to może koledzy podpowiedzą jakieś inne rozwiazanie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    1000zł

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    1000zł
    Już chciałem polecić nowego m100, bo za mniej więcej tyle kupiłem go rok temu, ale widzę, że teraz z kitem kosztuje 2000. Ale pewnie niewiele używany za 1000 można kupić. Wymagania co do AF spełni lepiej niż każda lustrzanka w tej cenie.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    To bezlusterkowiec, w grę wchodzą canon eos. 60D wydaje się najsensowniejszy, z nim miałem coś do czynienia jednak.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Widzę kolego, że od samego początku wiesz co masz kupić, decyzja dawno podjęta. Nie docierają żadne rady, informacje. Nie słuchasz uwag odnośnie licznika migawki, 55 tysięcy to już prawie końcówka życia aparatu według Ciebie, a według mnie to złe podejście. Nie wiem po co założyłeś wątek. Pisałeś coś o sesjach a więc zarabiasz sprzętem. Posłuchaj rad i zainwestuj w coś nowszego. Nie wiem dlaczego wykluczasz bezlustro? Tam nie będziesz narzekał na AF bez względu na to jaki obiektyw założysz. A jak dalej nie masz zamiaru słuchać to kup to od początku chciałeś i ciesz się z zakupu.
    PS. Pierwszy raz napisałem posta w tym klimacie ale szanowny kolega tak na mnie wpłynął.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    dwucyfrowa lustrzanka bez mikrokalibracji to pomyłka producenta, do ciemnego zooma od biedy się nada - od biedy bo ciemne zoomy też mogą nie trafiać, do jasnej stałki już nie bardzo - chyba że będa to sigmy arty z dockiem wtedy się skalibrują dockiem (lepiej niż canony mikrokalibracją czy w serwisie)
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 09-10-2020 o 00:02

  7. #27

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Sesje amatorskie, nie komercyjne, więc nie zarabiam, to tym bardziej nie ma sensu kupować niczego ponad ten budżet. Zastosowanie amatorskie. Jakbym zarabiał to by poszedł 5D mk3 i tak by się zwrócił. 60D/70D się nie zwróci. Nowsze nie wspierają Magic Latern i są pioruńko drogie.

    60D i 70D tu najlepiej wypadają. AF łatwo jest sprawdzić przy odbiorze osobistym. Bardziej kwestia czy na coś jeszcze uważać poza samym AF. 500D miał bardzo słaby AF, 60D ma ten AF już ok (i 9 krzyżowych), 70D miał wadliwą linię i trzeba dokładnie sprawdzać, ale jest drogi, ale idzie go dostać w komisie z niskim przebiegiem i gwarancją.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Sesje amatorskie, nie komercyjne, więc nie zarabiam, to tym bardziej nie ma sensu kupować niczego ponad ten budżet. Zastosowanie amatorskie. Jakbym zarabiał to by poszedł 5D mk3 i tak by się zwrócił. 60D/70D się nie zwróci. Nowsze nie wspierają Magic Latern i są pioruńko drogie.

    60D i 70D tu najlepiej wypadają. AF łatwo jest sprawdzić przy odbiorze osobistym. Bardziej kwestia czy na coś jeszcze uważać poza samym AF. 500D miał bardzo słaby AF, 60D ma ten AF już ok (i 9 krzyżowych), 70D miał wadliwą linię i trzeba dokładnie sprawdzać, ale jest drogi, ale idzie go dostać w komisie z niskim przebiegiem i gwarancją.
    jestes zamkniety na podpowiedzi, wiec nie za bardzo Maja one sens

    w tej sytuacji podpowiedzialbym kup co uwazasz , jesli bedziesz niezadowolony do odsprzedaj z zyskiem.

    byc moze nabywca zglosi sa na tym Forum z pytaniami o porade na co zamienic kupiony wlasnie aparat gdyz nie dziala wlasciwie - odpowiedz juz mam - odsprzedaj z zyskiem - itd itd w kolo macieju - Forum bedzie sie krecic.

    kup , nie pytaj , jak bedzisz zadowolony to dobrze, jesli nie to wiesz co masz robic.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Temat był o tym na co uważać, na co zwracać uwagę przy zakupie konkretnego aparatu od prywaciarza, a nie jaki aparat kupić - bo tu wyboru większego w tym budżecie w zasadzie nie ma. 60D był akurat udanym modelem. AF działa w nim dobrze, dobrze sobie radzi nawet na ISO 400-800, kiedyś na 500D maksem jest ISO200. Ale ISO to najmniejszy problem.

    Nawet w tytule tematu jest podany konkretny model. Ostatnim pasującym jest 70D, ale wylatuje ponad budżet i była wadliwa linia.
    Ostatnio edytowane przez Martin87 ; 09-10-2020 o 10:53

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Zakup 60D

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Temat był o tym na co uważać, na co zwracać uwagę przy zakupie konkretnego aparatu od prywaciarza,.
    ja bym uwazal zeby nie zarazic sie coronavirusem.

    sprawdzic jak dziala AF lub czy nie ma Jakis wad ukrytych nie masz szans - tylko wowczas gdyby to byly duze usterki.

    zakupu takiej zabawki za 1000 zl nie traktowalbym jako wydarzenia zyciowego.
    nikt nie wie w sieci jaki bedziesz mial aparat w reku.
    ogolnie to aparaty wytrzymoja spokojnie 10 - 15 lat a usterka moze sie zdazyc w pierwszym tygodniu albo i nigdy - to jest zdazenie losowe.
    O zdazenie losowe nalezaloby pytac jasnowidza.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •