Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Wifi canon rp

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Wifi canon rp

    Czy mogłby ktoś pomóc jak połączyć canona rp za pomocą wifi z gimbalem, chodzi mi jakie dać ustawienia w menu odnośnie wifi bo gimbal go nie widzi

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Co to jest twoim zdaniem ten Gimbal? Bo jeżeli uchwyt - stabilizator do smartfona, to RP z uchwytem nie połączysz.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Czy mogłby ktoś pomóc jak połączyć canona rp za pomocą wifi z gimbalem, chodzi mi jakie dać ustawienia w menu odnośnie wifi bo gimbal go nie widzi
    Chyba potrzeba pośrednictwa aplikacji na smartfonie żeby połączyć gimbal z body. Przynajmniej niektóre gimbale tak mają.
    Nie podałeś typu swojego.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Czy mogłby ktoś pomóc jak połączyć canona rp za pomocą wifi z gimbalem, chodzi mi jakie dać ustawienia w menu odnośnie wifi bo gimbal go nie widzi
    Nie podałeś modelu gimbala, to dostaniesz odpowiedź ogólnikową.

    Zajrzyj na stronę 492 instrukcji obsługi aparatu, i zainteresuj się tym co jest napisane pod "Tryb punktu dostępu aparatu". Natomiast w instrukcji obsługi gimbala sprawdź sobie, czy nie jest wymagana jakaś specjalna nazwa punktu dostępowego zamiast standardowej proponowanej przez aparat, oraz czy nie jest napisane pod jakim typem urządzenia konfigurować Wi-Fi w aparacie.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Gimbal to feiyu tech ak2000, udało mi sie juz dojść do momentu ze oba urzadzenia sie widza (poprzez aplikacje) natomiast po połączeniu na aparacie wyskakuje komunikat trwa parowanie z komputerem (bo taką ikonkę w funcji wifi aparatu wybieram). Uruchom eos utility na komputerze. I koniec nic sie dalej nie dzieje

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Oleks sprawdź czy aparat już łączył się z jakimś urządzeniem przez wifi, bowiem w instrukcji jest napisane: przed połączeniem z nowym urządzeniem należy wykasować stare połączenie!!! Ja łączyłem aparat z trzema różnymi urządzeniami ale wifi było to samo, tzn nie musiałem nic kasować bo login i hasło było takie same. W instrukcji jest także: Urządzeń nie można sparować jeżeli aparat jest połączony z urządzeniem za pomocą kabla interfejsu, oraz przed parowaniem usuń wcześniejsze rekordy parowań. Instrukcja strona 425

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Nie miałem wcześniej żadnych połączeń więc problem gdzieś indziej, Jacek mógłbyś podać co wybierasz w zakładce funkcja wifi, tam jest smartfon, komputer, drukarka i chmura, ja wybieram komputer, rozpoczyna synchronizowanie i wyskakuje ten komunikat co wyżej

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Nie miałem wcześniej żadnych połączeń więc problem gdzieś indziej, Jacek mógłbyś podać co wybierasz w zakładce funkcja wifi, tam jest smartfon, komputer, drukarka i chmura, ja wybieram komputer, rozpoczyna synchronizowanie i wyskakuje ten komunikat co wyżej
    Na 21 stronie instrukcji gimbala jest połączenie z Canonem i wybiera się ikonkę "smartfon"
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Po wpisaniu hasła do aplikacji gimbala na aparacie wyskakuje komunikat włącz oprogramowanie canona (camera connect) i z tym programem łączę się ale aplikacja gimbala nadal nie widzi aparatu.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Nie wiem jak ci pomóc.
    Po pierwsze: to w zasięgu tej samej sieci wifi muszą być oba urządzenia.
    W smartfonie nie robię nic poza uruchomieniem programu Camera connect.
    Natomiast w aparacie muszę uruchomić w dwóch miejscach. Zakładka kluczyk, nr 5 - Ustawienia komunikacji bezprzew. - Ustawienia wifi - włącz, ale potem jeszcze Funkcja wifi - i tu muszę wybrać urządzenie: komputer, smartfon, tablet co tam mi pasuje.
    Po akceptacji (wyborze) urządzenia aparat woła: włącz program camera connect a po uruchomieniu tego programu, na smartfonie
    następuje parowanie urządzeń.
    Parowanie nie powiodło się w momencie kiedy byłem w zasięgu innej sieci wifi. Oba urządzenia: Aparat i smartfon widziały nową sieć, ale dopóki nie usunąłem poprzedniego parowania, nie było połączenia, tylko cały czas parowanie urządzeń, i tak w kółko.

    Tzn. aparat woła o włączenie programu camera connect tylko przy wyborze smartfon lub tablet, natomiast przy wyborze komputera automatycznie wybiera EOS Utility.
    Ostatnio edytowane przez Jacek ; 24-09-2020 o 12:38

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •