Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Wifi canon rp

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Panowie nie wiem czy my się do końca rozumiemy, mi nie chodzi o sterowanie aparatem który zamontowany jest na gimbalu za pomocą aplikacji Camera connect, tylko o sterowanie nim za pomocą gimbala, co wymaga połączenia po wifi aparat - gimbal (za pomocą aplikacji gimbala)

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Z całą pewnością da się sterować aparatem przy użyciu smartfona czy tabletu za pomocą aplikacji Camera connect. Sam pisałeś, że przy próbie parowania, aparat wysyła ci taki komunikat - "włącz na urządzeniu aplikację Camera connect".
    Natomiast, czy da się sterować aparatem za pomocą aplikacji gimbala - tego nie wiem. Z tego co pisałeś wcześniej wynika, że aparat nie widzi tej aplikacji??? Być może hakerzy już coś wymyślili, skoro są już haki na R5.

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Cytat Zamieszczone przez Oleks Zobacz posta
    Panowie nie wiem czy my się do końca rozumiemy, mi nie chodzi o sterowanie aparatem który zamontowany jest na gimbalu za pomocą aplikacji Camera connect, tylko o sterowanie nim za pomocą gimbala, co wymaga połączenia po wifi aparat - gimbal (za pomocą aplikacji gimbala)
    Tak, oczywiście.
    Może aplikacja FeiyuON ma jakiś konflikt z Camera Connect. Odinstaluj na moment Camera Connect i zobacz czy sama apka do gimbala zadziała.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Skoro marfot napisał, że się da, to zapewne tak jest, ale bardzo jestem ciekaw, co pojawi się na ekraniku gimbala, gdyby udało się nawiązać połączenie wifi z RP?

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Skoro marfot napisał, że się da, to zapewne tak jest, ale bardzo jestem ciekaw, co pojawi się na ekraniku gimbala, gdyby udało się nawiązać połączenie wifi z RP?
    Bardzo podoba mi się ten gimbal i przymierzam się do niego. Szukając info o współpracy z R natrafiłem na filmik o RP:
    https://www.youtube.com/watch?v=wHUq...index=1&t=331s
    Ok 6:20 gościu połączył się z RP przez Wi-Fi. Stąd wiadomo, że się da
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    marfot znam ten filmik, jemu na końcu tez wyskakuje komunikat o włączeniu na komputerze programu eos utility ale jest połączony bo zakręcił gimbalem. Weź tylko pod uwagę że ten model jest mniejszy od ak2000 więc jak masz cięższy zestaw (ciężki obiektyw) to go nie wyważysz.
    A wracając do mojego sprawy, gimbal trafił do Łodzi do serwisu. Okazuje się że w każdym gimbalu firmy feiyu tech wgrane jest oprogramowanie do obsługi albo canona albo sony, w przeważającej większości do sony i nie ma możliwości sprawdzenia tego (np po numerze seryjnym) jak tylko wysłanie do serwisu. Okazało się że na moim urządzeniu było oprogramowanie do sony, natomiast serwis nie potrafił jasno odpowiedzieć (jeszcze nie wiedząc jakie jest oprogramowanie czyli przed wysyłką)czy jeżeli jest sony to się w ogóle nie połączą czy tylko funkcje obsługi nie będą działały. W poniedziałek gimbal będzie już u mnie więc napiszę czy działa.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    No to ważne info z tym oprogramowaniem.
    Oglądałem kilka filmików ale w większości spinają się poprzez USB.
    Napisz jak ten "nowy" gimbal współpracuje z RP. Pewnie podobnie będzie z R.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    A co to jest, co ów pan trzyma w rękach, podobne do smartfona, to też część gimabala???

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    @marfot po kablu usb działą tylko wyzwalanie migawki, nie ma możliwości zmiany parametrów, iso, wb, przysłona, itd to tylko działa po wifi @Jacek to jest smartfon z zainstalowaną aplikacją do obsługi gimbala

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Wifi canon rp

    No i to jest trochę inna sprawa, niż to o czym pisaliśmy, kwestia wysławiania. Aparat łączy się ze smartfonem, na którym jest także program do obsługi gimbala. Być może w tym programie do obsługi gimabala jest także obsługa aparatu, żeby nie przełączać się pomiędzy programami. Wydaje mi się, że to nie jest to samo co sparowanie aparatu z gimbalem, bo urządzeniem które steruje jest smartfon a nie ten malutki ekranik w gimbalu. Ładnie to wygląda na tym filmie, i tego ci życzę, by tak pięknie działało.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •