Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Canon 5d rozładowuje baterie wyłączony

Pełne uzależnienie
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)

Domyślnie Odp: Canon 5d rozładowuje baterie wyłączony

Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    jesli wylaczysz aparat wylacznikiem glownym na OFF , to aparat nie pobiera pradu
    Dobrze by było, ale nie masz racji.
    Jeśli nie wierzysz, sprawdź: wyłącz aparat wyłącznikiem, wyciągnij kartę, zamknij klapkę karty, włóż akumulator, zamknij klapkę akumulatora. Pewnie mignie dioda aktywności karty (jakim cudem, jeśli "nie pobiera prądu"?). Ciągle na wyłączonym na off otwórz klapkę, włóż kartę, zamknij klapkę karty i obserwuj diodę. Jeśli zaświeci się i trochę pomruga, to nie tylko znaczy, że aparat "pobiera prąd" pomimo "wyłączenia na OFF", ale także to, że komputerek wewnątrz aparatu pracuje, i dokonuje jakichś czynności związanych z kartą (prawdopodobnie odczytuje jakieś dane). Czyli nawet na oryginalnym, niemodyfikowanym firmware aparat nie jest całkowicie odłączony od zasilania. Prawdopodobny powód to marketing. Wiele osób zwracało uwagę na to, jak szybko po włączeniu aparat jest gotowy do robienia zdjęć. Producenci chyba poszli po rozum do głowy, i uznali, że aparat szybciej zrobi pierwsze zdjęcie, jeśli nie będzie musiał się "uruchamiać od zera", tylko od czegoś w stylu "uśpienia", więc wyłącznik nie jest tym, czym się wydaje (odcięciem zasilania), tylko bardziej przełącznikiem "uśpienie-praca". Dlatego powyżej w opisie testowania napisałem, że warto sprawdzić jak aparat się zachowuje na oryginalnym firmware, bez zmian umożliwiających działanie ML, jeśli wtedy też będzie rozładowywał akumulator, może to oznaczać jakieś uszkodzenie elektroniki, nie związane z ML.

Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Miasto
    Pod Tatrami

Cytat Zamieszczone przez canon5dClassic Zobacz posta
    Oczywiście że ma i wszystkim polecam bo jest super, użyj googla przed napisaniem czegokolwiek, bo tylko mieszasz prosty temat

https://youtu.be/EHQ7jdmKOiE

reszty posta nawet nie komentuje, bo nie masz pojęcia o temacie i mylisz podstawy, a się wypowiadasz. Posta zgłosiłem wprowadzasz użytkowników w błąd i łamiesz regulamin.
    Zgłosiłeś i co? Tu na forum nie ma cenzury, a jak masz zamiar się bawić w moderatora to lepiej sam się zapoznaj z regulaminem .....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Coś już napisał

Według serwisówki od EOS 5D prąd pobierany z akumulatora przy wyłączonym aparacie wynosi 0,1 mA lub mniej.
    Znaczy to że wyłączony aparat rozładuje akumulator w 19 miesięcy(orientacyjnie).Pobór ten jest więc b.mały.
    Natomiast standardowo przy standbay jest całkiem spory i wynosi 150 mA lub mniej. A to daje jedynie 9 godzin aby rozładować akumulator nie robiąc żadnego zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez steamhammer ; Wczoraj o 18:54

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów