Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

  1. #1

    Domyślnie Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

    Witam
    Podłączyłem do R-ki obiektyw manualny i chciałbym skorzystać z asystenta ostrości ale nie mogę go uaktywnić. W menu jest włączony ale nie działa. Po podłączeniu obiektywu z AF i przełączeniu go MF asystent się pokazuje. A myślałem że będzie fajnie
    Czy jest jakaś możliwość skorzystania z owego asystenta?
    A może robię coś źle?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

    Żeby działał musi być obiektyw manualny z chipem np. zeiss

    Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

    A co to znaczy z chipem?
    Czy były jakieś stare manualne obiektywy z chipem?

    Ten wątek mnie ciekawi właśnie z powodu asystenta, jeśli nie działa on ze starociami np z Sonnarem Jena czy Jupiterem-9 przez adapter rf do M42, to czy jest cokolwiek co pomoże przy ostrzeniu manualnym? Może powiększenie na live View punktu autofocusa? (czy w ogóle jakies powiększenie podglądu?)

    A może to też kwestia wyboru odpowiedniego adaptera, bo widzę na tynku z 6 typów i nie wiem co wybrać? Jakieś rekomendacje? Przesiadam się z 60D aps-c..

    Pytanie dotyczy c eos r.
    Ostatnio edytowane przez Zielona_Trawa ; 22-03-2021 o 17:49

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

    Cytat Zamieszczone przez Zielona_Trawa Zobacz posta
    A co to znaczy z chipem?
    Czy były jakieś stare manualne obiektywy z chipem?
    Z chipem ma być adapter nie obiektyw,
    Który konkretnie adapter działa dobrze ze starymi szkłami to nie wiem.

    Oczywiście może też być manualny obiektyw z bagnetem RF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

    Kupiłem adapter to bardzo starych obiektywów właśnie z chipem. Co prawda pod bagnet EF ale sytuacja wyglada tak, chip jest konfigurowalny ale to jakas meczarnia ale jest. Najbardziej denerwująca jest taka sprawa, że jeżeli podłączę tak jak nalezy to asystenta mogę używać i jakoś to działa ale nie działa pomiar światła. Natomiast jak zakleję styki chipa to asystent nie działa ale za to działa światlomierz. Trochę to bez sensu albo ja nie umiem sobie z tym poradzić.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Jak skorzystać z asystenta ustawiania ostrości?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Kupiłem adapter to bardzo starych obiektywów właśnie z chipem. Co prawda pod bagnet EF ale sytuacja wyglada tak, chip jest konfigurowalny ale to jakas meczarnia ale jest. Najbardziej denerwująca jest taka sprawa, że jeżeli podłączę tak jak nalezy to asystenta mogę używać i jakoś to działa ale nie działa pomiar światła. Natomiast jak zakleję styki chipa to asystent nie działa ale za to działa światlomierz. Trochę to bez sensu albo ja nie umiem sobie z tym poradzić.
    Oj, właśnie to mnie martwi.
    1. Który adapter wybrać?
    2. Kogo dopaść by mi to skonfigurował.. (konfigurowałam dandeliony do m42 pod APS-c i mam dosyć tej zabawy.
    3. Zna ktoś takiego fachurę co za kasę (nie miliony) jest w stanie to popchnąć?
    Najlepiej żeby nie było z efektem albo światłomierz albo asystent, za leniwa jestem już na ciuciubabkę ze sprzętem.

    Zatem: P O S ZU K U J Ę F A C H O W C A !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •