Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Fotografowanie roślin wodnych

Widok wątkowy

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    15

    Domyślnie Fotografowanie roślin wodnych

    Mam aparat Canon 5D Mark III, obiektyw 24-105mm, macro 0,45m/1.5ft. Jest to aparat mojego kuzyna, który jest na emigracji, a ja korzystając z okazji chciałem zrobić parę zdjęć swoich zbiorników wodnych z roślinnością, to duże zbiorniki, po 1000 litrów, 3 metry długości. Zdjęcia chciałem zrobić żeby wysłać na konkurs (do Japonii). Ale niestety to co robię nijak się ma do tego co widzą moje oczy. Generalnie chodzi o ostrość, nie jest tak wyraźnie jak widzą to moje oczy. W związku z tym mam pytanie, czy jeśli wyostrzę kawałek mojego akwarium na zoom przez live view a później powrócę do długości ogniskowej 24 to zdjęcie powinno być ostre, czy może na zoomie nie powinno sie ostrzyć? Generalnie porobiłem setki zdjęć na różnych ustawieniach i najbardziej podobają mi się te na 6/3 przysłony, 100-ISO i czas ekspozycji 5 sek., te na 25 sekund już są za jasne, generalnie czas ekspozycji robi w moim wypadku bardzo dużą różnicę, takie jakby najważniejsze ustawienie..... Czy do moich celów wystarczy obiektyw jak wyżej? Czy polecicie inny?
    Ostatnio edytowane przez qqrq ; 08-09-2020 o 12:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •