Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 103

Wątek: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

  1. #71
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    gdyz mam prawa nature i sklonnosci altruistyczne.
    Te cechy spowodowaly iz najzwyczjniej po ludzku zaoponowalem wciskaniu kitu jaki uprawiasz , iz zdjecia z komorki sa rownie dobre jak z tego aparatu. To nie jest mozliwe i to wiadomo z cala pewnoscia, gdyz to wyjasnia fizyka , a jest to nauka dajaca odpowiedz obiektywna i pewna.

    wszystko inne jest tylko fantazjowniem i snuciem przypuszczen.

    aparat ma wystarczajaco dobra specyfikacje , by moc go uzywac jako aparat fotograficzny w kazdej stosowanej w domu odmianie fotografii.
    cena ? - wiekszym przestepstwem jest aktualna cena za R5 - aparat z ukryta do niedawna jeszcze wada przegrzewania, wystepujaca w tym zakresie uzywalnosci , w jakim ten aparat propagowano jako szczegolny.
    O matulu...

    Pokaż mi, gdzie w tym wątku ktokolwiek napisał, że "zdjecia z komorki sa rownie dobre jak z tego aparatu." !!!!

    Naprawdę tak trudno Tobie ogarnąć to, co napisałem tutaj - post #53 https://www.canon-board.info/threads...=1#post1414322 ? !!!!!!!! "Influancer , który posiada bloga, vloga, konto na Youtubie, Snapchacie lub innym portalu społecznościowym używa smartfonów i nie jest mu potrzebny żaden aparat fotograficzny typu A7c, który rzekomo ma być do nich kierowany."

    Zafiksowałeś się w jednym położeniu , jak nieużywany taboret stojący od kilkudziesięciu lat w tym samym miejscu.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 22-09-2020 o 14:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #72
    Początki nałogu Awatar cohontes
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    .
    Wiek
    30
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Twierdzisz wiec że Ci od strategii produktowej w Sony :
    - specjalnie wykształceni/szkoleni i dobierani
    - mający specjalistyczne oprzyrządowanie planistyczno/symulacyjne
    - mający dostęp do informacji jawnych i niejawnych z całego świata
    - tworzący/znający wieloletnie plany Sony (i pewno nie tylko)
    - znający możliwości R&D, produkcyjne, finansowe, ..... Sony
    oraz Ci tą strategię zatwierdzający, dbający o wieloletnie zyski firmy
    to są po prostu głupki, nie widzą rzeczy które dla Ciebie z racji Twojego usytuowania, doświadczenia i wiedzy są oczywiste

    Powinieneś chyba do nich napisać przedstawiając swoje kompetencje, dokonania projektowe/strategiczne w planowaniu produktowym w skali światowej i wpływie na strategie Sony itd.
    Pewno wtedy zaprzestaliby produkcji A7c

    jp
    ja bym powiedział, że mają ostatnio pseudostrategów widać to idealnie na przykładzie ich kolejnej premiery PS5.. to są tlyko ludzie, którzy mogą się pomylić
    5D | R6 | EF 40MM F/2.8 STM | RF 50MM F/1.8 STM | EF 135MM F/2L USM
    X-T30 | XF 18-55 mm f/2.8-4.0 R | XF 35 mm f/1.4 R | XF 56 mm f/1.2 R | XF 50-140 mm f/2.8 R

  3. #73
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Jeśli chcą utrzymać się na rynku muszą ryzykownie grać - to na pewno wiedzą. Czy akurat to przedsięwzięcie się powiedzie zobaczymy. Moim zdaniem sens małego aparatu FF jest, pytanie tylko czy w tej cenie.

  4. #74
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Ograniczanie się rynku aparatów/obiektywów tylko do zakresu profi i tylko zaawansowanych hobbistów to bardzo duży kłopot (przychody) dla marki Canon.
    Jakie "ograniczanie się do profi" cóż Ty za jakieś bajki wypisujesz ....
    Ja bym nie tracił czasu na te oderwane od realiów "analizy"...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #75
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Jakie "ograniczanie się do profi" cóż Ty za jakieś bajki wypisujesz ....
    Ja bym nie tracił czasu na te oderwane od realiów "analizy"...
    To jest zdanie warunkowe związane z aktualną wysoką ceną body ML i natywnych obiektywów systemowych.
    I brak "dopuszczenia" do bagnetu RF niezależnych producentów a więc brak tańszych obiektywów RF spełniających poprawnie wszystkie funkcje/założenia Canona

    Jeśli tak będzie dalej to stać będzie na ten sprzęt tylko profi i niektórych/zaawansowanych hobbistów.
    Ograniczanie się rynku aparatów/obiektywów tylko do zakresu profi i tylko zaawansowanych hobbistów to bardzo duży kłopot (przychody) dla marki Canon.

    Przeprasza za skrót myślowy, mam nadzieję że teraz już zrozumiałe .

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-09-2020 o 18:30
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #76
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest zdanie warunkowe związane z aktualną wysoką ceną body ML i natywnych obiektywów systemowych.
    I brak "dopuszczenia" do bagnetu RF niezależnych producentów a więc brak tańszych obiektywów RF spełniających poprawnie wszystkie funkcje/założenia Canona

    Jeśli tak będzie dalej to stać będzie na ten sprzęt tylko profi i niektórych/zaawansowanych hobbistów.
    Ograniczanie się rynku aparatów/obiektywów tylko do zakresu profi i tylko zaawansowanych hobbistów to bardzo duży kłopot (przychody) dla marki Canon.

    Przeprasza za skrót myślowy, mam nadzieję że teraz już zrozumiałe .

    jp
    Ale to jest nadal bez sensu, bo u Canona jest też M właśnie dla tych nie profi ... Mają ofertę i tu i tu, a biorąc pod uwagę ogromną przewagę na rynku nie wróżę żadnych kłopotów. Wręcz wszystko wskazuje na to że nie wyrabiają się z produkcją.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #77
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ale to jest nadal bez sensu, bo u Canona jest też M właśnie dla tych nie profi ... Mają ofertę i tu i tu, a biorąc pod uwagę ogromną przewagę na rynku nie wróżę żadnych kłopotów. Wręcz wszystko wskazuje na to że nie wyrabiają się z produkcją.
    Teraz.

    Życie prezentacji foto przenosi się do netu, jaki procent fotografujących za 2-4 lata będzie potrzebowało coś innego niż smartfony która mają coraz doskonalsze funkcje foto?
    Ile ludzi będzie drukować ?

    Zostaną przy "normalnych" aparatach tylko Ci którzy na tym zarabiają i Ci którzy mają takie ugruntowane hobby, sądzę że będzie bardzo mało młodych/nowych
    I to najprawdopodobniej aparatach ML FF z wymienną optyką a to tylko dlatego że jakość zdjęć tylko z tych aparatów będzie (jeszcze) wyraźnie lepsza od smartfonowych.
    Skoro mają smartfony to poco mieliby nosić dodatkowy sprzęt który daje im taką samą jakość jak ze smartfona ?

    Sprzedaż sprzętu foto gwałtownie spada, najmniej (lub wcale) ML FF z wymienna optyką i Canon by się utrzymać na konkurencyjnym rynku musi agresywnie rozwijać i agresywnie promować swoje tego typu rozwiązania kanibalizując swoje inne segmenty.

    Sony wprowadza segment kompaktowych ML FF z kompaktowymi obiektywami.
    Ale nie dałbym głowy że to spowolni kurczenie rynku "normalnych" aparatów foto chyba że będzie jakiś skok technologiczny w konstrukcji obiektywów taki że aparat+obiektyw zmieszczą się do kieszeni kurtki a zdjęcia będą nadal wysokiej jakość i z zapewnieniem/przenoszeniem rozdzielczości matryc o dużych (42-61-...) Mpix

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 22-09-2020 o 21:21
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #78
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Teraz.

    Życie prezentacji foto przenosi się do netu, jaki procent fotografujących za 2-4 lata będzie potrzebowało coś innego niż smartfony która mają coraz doskonalsze funkcje foto?
    Ile ludzi będzie drukować ?

    Zostaną przy "normalnych" aparatach tylko Ci którzy na tym zarabiają i Ci którzy mają takie ugruntowane hobby, sądzę że będzie bardzo mało młodych/nowych
    I to najprawdopodobniej aparatach ML FF z wymienną optyką a to tylko dlatego że jakość zdjęć tylko z tych aparatów będzie (jeszcze) wyraźnie lepsza od smartfonowych.
    Skoro mają smartfony to poco mieliby nosić dodatkowy sprzęt który daje im taką samą jakość jak ze smartfona ?


    jp
    Tyle że to nie ma nic do rzeczy wobec tez które wcześniej postawiłeś, bo póki co Canon ma bardzo dużą sprzedaż w segmencie APSC, Sony pewnie też. Jak tendencja o której piszesz zagości na dobre w domach to będzie to jednakowo dotyczyło wszystkich firm.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #79
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 602

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Może tak być że Canon będzie kiedyś więcej sprzedawał ML niż Sony ale jak na razie to tylko myślenie życzeniowe, nie wiadomo.
    Jakie życzeniowe? Dlaczego ja miałbym tego życzyć Canonowi? Jestem nikoniarzem (potencjalny największy wróg Canona ). Sorry, to ironia, mam się za osobę obiektywną, a systemów foto mam tyle, że mogę otworzyć małe muzeum. Dla mnie zawsze (za analoga, ale cyfrowy też, uwaga, nie mułowaty ML) Rolls - Roycem był Hasselblad a nie Canon ani Nikon.
    Canonowi oczywiście będzie spadała sprzedaż lustrzanek, ale będzie wzrastała sprzedać ML. Nie bój sie o pozycje Canona.
    Ludzie się zafiksowali ustalając pozycje na rynku jako ilość sprzedanych w danym roku (kwartale itp) aparatów (i to często dane np tylko z Japonii, a nie na świecie). Tymczasem to bzdura.
    Jeśli chce się przewidzieć potencjał i to sie będzie działo na rynku to trzeba myśleć znacznie szerzej. I zdecydowanie bardziej wstecz.
    Canon (i Nikon) wyprodukowali ponad 100 mln obiektywów do swoich systemów lustrzankowych. IIe należy doliczyć obiektywów Sigmy, Tamrona, Tokiny itp firm z mocowaniami EF i F?
    Ile jest aparatów z mocowaniem Nikon F i Canon EF? Miliony. Ludzie są przekonani do tych marek. To może nie dotyczy młodzieży, ale wszystkich starszych już tak. Jak myślisz, jest coś takiego jak marka?
    Przeczytaj blog Adama Trzcionki, używa aż 3 szt. flagowego Sony A9. I co? Ma chęć na R6 https://blog.adamtrzcionka.pl/subiek...-canon-eos-r6/ - to porównanie R6 z A9, przeczytaj cały wpis. Ma tu znaczenie to, że miał kiedyś Canony. Szykuje się zapewne niedługo powrót. Jeszcze kilka fajnych szkieł R i zawodowcy nie będą mieli wątpliwości, wrócą do marki, której kiedyś używali. Tym bardziej, że bagnet R (i Z) dają większe możliwości niż ten z Sony.
    W tej chwili ma jeszcze znaczenie, że do Sony zrobiono więcej szkieł, to przewaga tych paru lat. Już jedyna przewaga, na DR matrycy mało kto patrzy, taka prawda. Od pewnego momentu to przestaje mieć większe znaczenie. Zastanów się nad rokiem dajmy na to 2025, wtedy na Canona będzie sporo nowych szkieł, będą tanie modele, będą używki Canona R. Sony będzie ewidentnie za Canonem i Nikonem. Jedyne ale to .. sytuacja finansowa w Nikonie. Jeżeli będzie stabilna to ta marka spokojnie "obroni" swoje miejsce (2) na rynku, ze sporą przewagą nad nr 3 i to teraz mam na mysli te głupie statystyki sprzedaży w danym okresie, które zaciemniają realia tego, jaki system jest największy, ma najwięcej użytkowników itp.
    Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w 2020 nie fotografuje sie wyłącznie aparatami sprzedanymi w roku 2020? Używa sie także tych z roku 2019, 2018, 2017 ... Używa sie ML, używa się jeszcze też te okropne lustrzanki Prawo o konieczności ich utylizacji w UE jeszcze nie zostało uchwalone
    Samochody elektryczne są podobno przyszłością, ale na ulicach jeździ więcej tych spalinowych. Za ile lat elektryków będzie więcej niż spalinowych? Za kilka lat zrównają się w sprzedaży, ale na ulicach i tak cięgle będa dominowały spalinowe. Zanim kupionych w tym roku (spalinowych, w 2020) nie zeżre rdza (u nas średni wiek pojazdów to chyba 11 lat). Tesla ma wyższą wycenę giełdową niż BMW i Honda razem wzięte. Chyba każdy z nas sie puka w głowę jak to słyszy. A to wszystko marketing Muska. Tak jak marketing Sony wmawia, że liczą sie wyłącznie ML. Nie. Canon i Nikon nadal sprzedają więcej lustrzanek. To nie produkcja na magazyny. Uczę w 2 szkołach średnich, we wszystkich klasach fotograficznych jest ponad 200 uczniów, którzy stopniowo kupują lustrzanki. Żaden uczeń nie kupił ML. Powód - cena. Przestawianie sie na ML będzie trwało latami, a największe będą te systemy, które był największe "w czasach lustrzanek".
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-09-2020 o 22:12
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  10. #80
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    W 2025 roku Sony będzie już znudzone produkcją foto.

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •