Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Wątek: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

  1. #21
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    @Jacek_Z
    Sony ma już w ofercie dwa malutkie pełnoklatkowe kompakty z doskonałą matrycą i optyką: Sony RX1 z 24 Mpix i Sony DSC-RX1R II z matrycą 42.4 Mpix https://www.sony.pl/electronics/cybe...owe/dsc-rx1rm2 z doskonałą optyką Zeissa dla "podróżników". .
    Bez wymiennej optyki - to dyskwalifikuje te aparaty dla większości bardziej zaawansowanych userów. Ja wiem, że sa osoby co lubią np stałkę 35 mm do streeta, ale wolą te stałkę podczepiać niż być do niej zmuszonym.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bez wymiennej optyki - to dyskwalifikuje te aparaty dla większości bardziej zaawansowanych userów. Ja wiem, że sa osoby co lubią np stałkę 35 mm do streeta, ale wolą te stałkę podczepiać niż być do niej zmuszonym.
    Koncepcja, którą prezentuje RX1 jest urokliwa. Wywalono dwa całkowicie zbędne w ML elementy: besensowny "pryzmat pentagonalny" oraz (tu może być sprzeciw) dolepioną kluchę czyli grip.
    Jak zaczniemy do kompaktowego body dopinać wielkie szkła FF to czar pryska.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Bez wymiennej optyki - to dyskwalifikuje te aparaty dla większości bardziej zaawansowanych userów. Ja wiem, że sa osoby co lubią np stałkę 35 mm do streeta, ale wolą te stałkę podczepiać niż być do niej zmuszonym.
    @Jacek_Z Dyskwalifikuje? Zakładasz, że "bardziej zaawansowani userzy" będą chcieli nosić ze sobą jasne , gargantuiczne i ciężkie pełnoklatkowe obiektywy? Szczerze wątpię, podobnie jak w to, że kupią A7c ze świetną matrycą w zestawie z ciemnymi, plastikowymi wydmuszkami/zabawkami typu 28-60mm z f/4-5,6.

    BTW - na podstawie czego uważasz, że "bardziej zaawansowani userzy" zamiast obiektywu ZEISS® Sonnar T* 35 mm F2 w RX1 będą woleli plastikowe/zabawkowe obiektywy z f/5,6 z aparatem A7c, które zniszczą całkowicie wyjściowe możliwości matrycy w tym aparacie? Uważasz , że A7c z gargantuicznymi jasnymi szkłami typu 35 mm f/1.4 będzie spełnionym marzeniem "bardziej zaawansowanych userów"?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rx1.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	5033
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-09-2020 o 09:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Ale kto każe zapinać ogromne stałki 1.4? Zapewniam cie, że takie szkło będzie rzadkością z A7c. Byłoby bez sensu kupować małe body, z którym się źle trzyma ciężkie szkła. No i kto szuka zysku na wadze używając 1.4? No i 1.4 do podróży? Po co?
    Do tego będą podpinane małe ciemne 2.8
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    mnie sie koncepcja b . podoba.

    do tego korpusu male lekkie stalki jak w czasach analogu o swiatlosile np 2.0 ( wielkosci jak helios itp , czyli na dzisiejesze warunki miniaturowe a mozna przeciez jeszcze mniejsze) i mozna miec rzeczywiscie kompaktowy zestaw o dobrej jakosci obrazowania i wymiennej optyce.

    bardziej uniwersalne niz drogi FF ze stalym obiektywem - np rx1.
    z czasem jak to u sony bywa juz zwyczajem cena spadnie do poziomu 1500 eu za nowy.
    oczekuje sukcesu komercyjnego.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Koncepcja, którą prezentuje RX1 jest urokliwa. Wywalono dwa całkowicie zbędne w ML elementy: besensowny "pryzmat pentagonalny" oraz (tu może być sprzeciw) dolepioną kluchę czyli grip.
    Jak zaczniemy do kompaktowego body dopinać wielkie szkła FF to czar pryska.
    W pełni się zgadzam.
    Sam kiedyś czekałem na RX1R3 jako "zawsze ze sobą", oczekiwałem przycisków programowanych i może IBIS.
    No ale się nie doczekałem, zmieniłem koncepcję

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 13-09-2020 o 15:07
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    mnie sie koncepcja b . podoba.

    do tego korpusu male lekkie stalki jak w czasach analogu o swiatlosile np 2.0 ( wielkosci jak helios itp , czyli na dzisiejesze warunki miniaturowe a mozna przeciez jeszcze mniejsze) i mozna miec rzeczywiscie kompaktowy zestaw o dobrej jakosci obrazowania i wymiennej optyce.

    bardziej uniwersalne niz drogi FF ze stalym obiektywem - np rx1.
    z czasem jak to u sony bywa juz zwyczajem cena spadnie do poziomu 1500 eu za nowy.
    To tylko Twój punkt widzenia. Podobnie było w systemie Fuji z serią X-E oraz X-PRO (pseudo dalmierze), które momentami były droższe od serii X-T/X-H. Przez pewien czas użytkowałem aparat z serii X-E (pseudo dalmierz z EVF z lewej strony) i zdecydowanie przeszedłem na konstrukcję z "pryzmatem" pośrodku w serii X-T, w której pasowało mi wszystko. Generalnie każdy pseudo dalmierz z EVF z lewej strony jest ogołocony z funkcjonalności, gałek nastawczych i programowalnych przycisków kontrolnych , co potwierdza okrojona konstrukcja A7c w odniesieniu do standardowej serii A7. Jeśli ktoś potrzebuje i akceptuje minimalizację elementów sterujących funkcjami aparatu to lepiej niech kupi smartfona. W każdym innym przypadku przekopywanie się przez menu (a tym bardziej w Sony) jest rzucaniem kłód pod nogi użytkownikom aparatu. Bla, bla, bla reklamowe - typu: zrobiliśmy dla Ciebie nowy aparat zubożony o elementy sterowania abyś skupił się wyłącznie na naciskaniu spustu jakoś do mnie nie trafia. Na spadek ceny bym w ogóle nie liczył, bo to pierwszy aparat z nowej serii z bebechami z A7 III i nową koncepcją uchylnego LCD.

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    oczekuje sukcesu komercyjnego.
    Seria Fuji X-E1, X-E2 , X-E3 oraz X-pro3 za 7.777 zł jest dla Ciebie również sukcesem komercyjnym?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sam kiedyś czekałem na RX1R3 jako "zawsze ze sobą", oczekiwałem przycisków programowanych i może IBIS.
    No ale się nie doczekałem, zmieniłem koncepcję

    jp
    A tu mam identyczne zdanie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-09-2020 o 15:38
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To tylko Twój punkt widzenia.
    i Cale szczescie , ze tak jest.
    w tej materii mam wieksze zaufanie do siebie niz do innych , dlatego prezentuje moj punkt widzenia.
    gdyby byla to dyskusja np o teorii wzglednosci , to prztoczylbym punkt widzenia Einsteina, gdyz w tej materii mam wieksze zaufanie do niego niz do siebie.




    Seria Fuji X-E1, X-E2 , X-E3 oraz X-pro3 za 7.777 zł jest dla Ciebie również sukcesem komercyjnym?
    na ten temat sie nie wypowiadalem i nie zamierzam

    ma to zwiazek z sony Taki sam jak sukces komercyjny Porsche , albo sprzedawcy precelkow - czyli zaden.

    sukces Sony lub jego brak nie bedzie zalezal od tego czy fuji odniosl go czy nie.
    Taki sam zwiazek jest z pogoda albo predkosciami osiaganymi przez Kubice w wyscigach.

    Natomiast z doswiadczenia wiemy , ze sony po czasie znacznie przecenial swoje aparaty i dosc dlugo oferowal je wsprzedazy . nie znajduje powodu aby uwazac , ze tym razem tak nie bedzie.

    byc moze nie, ale tego nie da sie wydedukowac - mozna jedynie trafnie odgadnac na zasadzie przypadku 50/50.
    albo potanieje , albo nie - ekstrapolujac dotychczasowa polityke sprzedazy spodziewalbym sie przeceny po czasie.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    gdyby byla to dyskusja np o teorii wzglednosci , to prztoczylbym punkt widzenia Einsteina, gdyz w tej materii mam wieksze zaufanie do niego niz do siebie.
    Nawiązując do Einsteina - uważasz, że warto poczekać 5 lat, aż A7c stanieje? I będzie to za powiedźmy 5 lat aparat poszukiwany z uwagi na niższą cenę, pomimo tego, że postęp techniczny nie będzie stał w miejscu przez ten czas?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Natomiast z doswiadczenia wiemy , ze sony po czasie znacznie przecenial swoje aparaty i dosc dlugo oferowal je wsprzedazy . nie znajduje powodu aby uwazac , ze tym razem tak nie bedzie.

    byc moze nie, ale tego nie da sie wydedukowac - mozna jedynie trafnie odgadnac na zasadzie przypadku 50/50.
    albo potanieje , albo nie - ekstrapolujac dotychczasowa polityke sprzedazy spodziewalbym sie przeceny po czasie.
    Zajeżdżonego Canona 5D Mark III po wymianie matrycy można kupić już za 1,2k zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...ii-5d-mark-iii. Gdyby cały czas był w sprzedaży obstawiam , że jego cena sklepowa po 8 latach od premiery zapewne spadłaby z 12k zł do 6k zł w chwili obecnej. Ale nie jest produkowany, ponieważ zdaniem producenta byłby konkurencją dla 6D II i 5D Mark IV. Czy warto uśmiercać poprzednie modele po wejściu następnego? Na przykładzie Sony widać , że jest większe zapotrzebowanie na nowe aparaty sprzed kilku lat w niższej cenie, niż zajeżdżone korpusy wycofane z produkcji z przebiegiem powyżej 300.000 wyzwoleń migawki. MZ Canon uśmierca za szybko poprzednie modele , ale tym sposobem niejako wymusza zakup nowych i droższych konstrukcji przez fotografów, którzy boją się kupić zajeżdżony aparat z nieznaną przeszłością.

    Ciekawe , czy wolałbyś kupić za podobną cenę zajeżdżony totalnie aparat używany (już nie produkowany), czy jednak kupić nowy z podobnego rocznika, ale cały czas będący w produkcji?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 13-09-2020 o 20:53
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •