Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 103

Wątek: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tanizna. Hasselblad H6D100 bez obiektywu - 155 tys, czyli 2x tyle co ten ogromny zestaw Canona.
    No proszę Cię. Nie rozmawiamy o tym co i gdzie można kupić jeszcze drożej. Za dużo chodzisz po warzywniakach słuchając: "a u Krysi za rogiem w warzywniaku pietruszka jest 2x droższa".

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Szkoda, że liczysz tylko R6, a nie R5.
    Liczę to, co mogłoby mnie zainteresować. To chyba oczywiste? Po co mam liczyć coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Za to jesli chce sie liczyć szkła super, ale i zarazem praktycznie do używania to z zestawienia bym wywalił bezsensownego 28-70/2. Brak w zestawie jasnej szerokokątnej stałki.
    Powtórzę się. Liczę to, co mogłoby mnie zainteresować. To chyba oczywiste? Po co mam liczyć coś innego?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zauważ, że większość z tej kasy poszło na optykę.
    Trudno tego nie zauważyć. Może właśnie dlatego, że nowa optyka Canona z mocowaniem RF jest koszmarnie droga? Pytanie było retoryczne...

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    A Sony ? Z optyką innych firm. Kupić Canona z inną optyką, np z Artami. Ludzie, nie bądźcie tacy w gorącej wodzie kompani. Pisałem jak rynek będzie niedługo wyglądał. Będą szkła na Canona, każdy (Sigma) będzie chciał sprzedawać jak najwięcej obiektywów, czyli na najpopularniejsze systemy.
    Wchodząc w system RF (ja akurat nie zamierzam) z pewnością chciałbym wykorzystać możliwości wspaniałych szkieł RF. Czekanie na byle jakie szkła Samynaga z półki entry-level, lub czekanie na zmiłowanie Sigmy oraz Tamrona, które być może w ogóle nie wypuszczą żadnych szkieł pod RF (dlaczego pisałem poniżej) jest co najmniej dziwnym postępowaniem, jeśli kupuje się nową puszkę Canona oczekując najwyższej jakości zdjęć oraz powtarzalności wyników.
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413871 i https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413869

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapewniam cie, że posiadacze Canonów R będą czekali krócej na Sigmy Art niż czekało Sony.
    Czyli wiesz coś więcej od osób śledzących wypowiedzi Sigmy w tym temacie, czy tak sobie gdybasz i są to wyłącznie pobożne życzenia? Podzielisz się tymi informacjami?

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Użytkownicy przechwalają sie co ich system oferuje, a nie ma konkurencja. A nie tym co sami mają. Co ty masz, co chcesz to nieistotne w kontekście dyskusji o lepszości systemów. Przypomnę stwierdzenia fanów Sony, że ta firma jest lata przed C i N.
    Konkurencja jest zdrowa i doskonale to widać na przykładzie ML, bo jeśli ktoś nie dorównuje konkurencji to zaczyna znikać z rynku (przykładów tego typu jest masa na rynku elektroniki). Bardzo cieszę, że Canon i Nikon zdecydowali się w końcu dołączyć do ML wypuszczając aparaty, które nie odstają od konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-09-2020 o 07:59
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #92
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wchodząc w system RF (ja akurat nie zamierzam) z pewnością chciałbym wykorzystać możliwości wspaniałych szkieł RF. Czekanie na byle jakie szkła Samynaga z półki entry-level, lub czekanie na zmiłowanie Sigmy oraz Tamrona, które być może w ogóle nie wypuszczą żadnych szkieł pod RF (dlaczego pisałem poniżej) jest co najmniej dziwnym postępowaniem, jeśli kupuje się nową puszkę Canona oczekując najwyższej jakości zdjęć oraz powtarzalności wyników.
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413871 i https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413869
    Czy zaletą systemu Sony jest brak możliwości wykorzystania szkieł RF? Czy tych szkieł co masz teraz nie mógłbyś wykorzystać z R6 (w stopce masz "szkiełka Canona")? Lub ich odpowiedników EF jeśli używasz Arty?

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Czy zaletą systemu Sony jest brak możliwości wykorzystania szkieł RF?
    Nie, zaletą systemu Sony jest możliwość pełnej współpracy z nowym Artami Sigmy pod ML z serii DN, jak również z Tamronem, itp.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Czy tych szkieł co masz teraz nie mógłbyś wykorzystać z R6 (w stopce masz "szkiełka Canona")? Lub ich odpowiedników EF jeśli używasz Arty?
    Mam jeszcze cztery szkła z mocowaniem EF (w tym dwa Arty sigmy), których używam z S przez MC-11. Kliku już się pozbyłem na rzecz mniejszych i lepszych szkieł Sigmy i Sony pod ML. O problematycznym sensie zakupu R6 pisałem wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-09-2020 o 10:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #94
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    zaletą systemu Sony jest możliwość pełnej współpracy z Artami Sigmy.
    To jest dopiero mądrość ludowa. Pod Canona DSLR/ML nigdy nikt Sigmy Art nie zapiął...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  5. #95
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    To jest dopiero mądrość ludowa. Pod Canona DSLR/ML nigdy nikt Sigmy Art nie zapiął...
    Postaraj się proszę nie pisać bzdur i poczytaj trochę zanim coś napiszesz. Nowych Sigm Art z serii DN zoptymalizowanych na nowo pod ML (pisałem o tym wyżej) na dzień dzisiejszy nie podepniesz do żadnego systemu DSLR i ML poza Sony E i L-Mount. Nie produkują ich z innym mocowaniem niż L-Mount i Sony E.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sigma nnn.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	116,7 KB
ID:	5076
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-09-2020 o 10:42
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    No i? Większość tych szkieł nie ma odpowiedników z innymi mocowaniami? Ale to zaprojektowane pod S oczywiście "biją na głowę" wszystkie inne wcześniejsze Arty.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #97
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Marzenie fotografa 2020. Obiektywy sigma :-)

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Marzenie fotografa 2020. Obiektywy sigma :-)
    Może niekoniecznie Twoje Ale trochę fotografów już się przesiadło w całości na Sigmy A

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    No i? Większość tych szkieł nie ma odpowiedników z innymi mocowaniami? Ale to zaprojektowane pod S oczywiście "biją na głowę" wszystkie inne wcześniejsze Arty.
    No i znowu piszesz bzdury. Masz to już zakodowane, czy robisz to celowo?

    Nowe Arty z serii DN dokładnie jak napisałeś: "biją na głowę wszystkie inne wcześniejsze Arty"

    Mój test Sigma 85 mm F1.4 DG DN Art (Sony E) VS Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM - przysłona f/1.4. Możesz tupać nóżkami, ale tego akurat nie zmienisz.
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413786
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-09-2020 o 10:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #99
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    No i znowu piszesz bzdury
    Tak, szczególnie w części, że większość tych szkieł ma inne mocowania.

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta

    Mój test Sigma 85 mm F1.4 DG DN Art
    Twój test? I trzeba to koniecznie przeczytać? Może marzy ci się bycie trendsetterem fotografii, ale chyba za wysokie progi.
    A jaki mi podasz precyzyjną definicję "bicia na głowę" i jednostkę, jak to się mierzy, to sprawdzę sobie co i kogo pobiło na głowę. Mam pewne domysły, ale nie tęsknię za banem. Jeszcze.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #100
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Sony aparaty FF ML kompaktowe C (pierwszy to A7c) oraz obiektywy kompaktowe V

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta

    Twój test? I trzeba to koniecznie przeczytać? Może marzy ci się bycie trendsetterem fotografii, ale chyba za wysokie progi.
    A jaki mi podasz precyzyjną definicję "bicia na głowę" i jednostkę, jak to się mierzy, to sprawdzę sobie co i kogo pobiło na głowę. Mam pewne domysły, ale nie tęsknię za banem. Jeszcze.
    Nikim mi się nie marzy być. Jestem amatorem, który lubi robić hobbystycznie zdjęcia i potrafię opisać to, co widzę porównując różne rzeczy. Już kilka razy pisałem wcześniej, że nie przeszkadza mi postponowanie mojej osoby przez Ciebie, tak więc nie kryguj się jak panna na wydaniu i używaj mocniejszych słów na ulżenie frustracji , którą widać w każdej Twojej wypowiedzi.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •