Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 139 z 139

Wątek: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

  1. #131
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Dzisiaj 133 dni po zamówieniu aparatu otrzymałem adapter!jak ktoś szuka to odsprzedam.

  2. #132

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Z ciekawości zerknąłem na ebay na ceny adapterów I musze powiedzieć że są chore. Znalazłem nawet jeden z pierscieniem konfigurowalnym za 519 euro. No przepraszam bardzo ale chyba kogoś poj...ło.
    Kuźwa droższe od złota. Co to się dzieje.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #133
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Są chore bo adapterów brakuje w każdej wersji na rynku. To i te prawa rynku zaczynaja działać, kiedyś podstawowy adapter 500-600 zł obecnie jeśli jest kosztuje dwa razy tyle. Ktoś kto nie musi mieć wstrzyma się pewnie z zakupem ale jak ktoś pilnie potrzebuje to kupi nawet w chorej cenie.

  4. #134

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Ale może kupić w niższej cenie innego producenta, a te są i działają. Sam uzywam Viltroxa z pierscieniem.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #135
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    no ale po co Wam te adaptery Canon wycofuje się z obiektywów EF, trzeba zmieniać szklarnię na RF

  6. #136
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez jotka Zobacz posta
    no ale po co Wam te adaptery Canon wycofuje się z obiektywów EF, trzeba zmieniać szklarnię na RF
    Po pierwsze masa ludzi ma ogromną ilość szkieł EF, po drugie nadal Canon produkuje sporo obiektywów EF. Nadal też w ofercie RF są spore dziury. No i najważniejsze; olbrzymi rynek wtórny szkieł EF. Teraz będzie wiele perełek w coraz fajniejszych pieniądzach. Jak najbardziej jest sens kupić taki adapter i będzie jeszcze długo.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #137
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Adapter trzeba mieć. Problem ile sztuk

    Odpinać obiektyw z adapterem czy bez. Mówię o mieszance szkieł EF i RF i częstym przepinaniu szkieł.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #138
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Można też nie mieć szkieł RF i na stałe zapięty adapter Jeszcze gorzej jak masz drugie body EF i pomieszane obiektywy tak jak ja teraz.

  9. #139
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Adapter EF-EOS R czas oczekiwania

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Adapter trzeba mieć. Problem ile sztuk

    Odpinać obiektyw z adapterem czy bez. Mówię o mieszance szkieł EF i RF i częstym przepinaniu szkieł.
    Co prawda nie mam R tylko M, ale też używam adaptera. Jedna sztuka w zupełności mi wystarcza, nie wiem po co miałbym nosić ich więcej. Faktycznie jeśli na korpusie masz szkło natywne, a z dwóch (kilku) obiektywów używanych przez adapter, chcę podpiąć akurat to, które z adapterem nie jest spięte, to jest więcej zabawy, ale wolę to niż dodatkową wagę i miejsce na kolejne adaptery.

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •