Cześć!

Mam do Was pytanie, ale myślę, że przyda się też innym fotografującym w tej dziedzinie. Chodzi oczywiście o fotografię architektury, a w przypadku mojego zlecenia (wciąż na etapie wstępnych ustaleń i właśnie wyceny pracy z mojej strony) konkretnie o fotografie posadzek w klatkach schodowych.

Chodzi o to, że instytucja kultury w moim mieście chce bym wykonał dla nich po 2-3 zdjęcia w ok. 20-25 miejscach (choć to jest jeszcze do ustalenia, być może będzie to 30 miejsc). Nie ukrywam, że specjalizuję się w fotografii architektury, więc w sumie nie powinno być to dla mnie dużym wyzwaniem poza kwestią dostania się do owych miejsc (wiadomo, nie zawsze ludzie chętnie wpuszczają do klatek schodowych).

I tutaj pojawia się pytanie : wstępnie myślę o kwocie ok. 25zł za zdjęcie. Czy to odpowiednia kwota? (Poproszono mnie o wycenę za pojedyncze zdjęcie) Bo w sumie gdy ostatnio wykonałem zlecenie 30tu fotografii na wystawę to średnio wyszło mi nieco ponad 28zł za zdjęcie. W obu przypadkach chodzi o przekazanie praw majątkowych, przy czym wtedy sprawa tyczyła się przede wszystkim wystawy, która będzie domyślnie krążyła po różnych miastach i na pewno też jeszcze zostanie wykorzystana w jakieś formie. Natomiast to najnowsze zlecenie domyślnie jest tworzone pod książkę, choć z zastrzeżeniem, że jest to wstępna koncepcja i równie dobrze może z tych zdjęć powstać wystawa i w sumie cokolwiek innego oni będą chcieli uczynić (plakat, wykorzystanie fragmentów zdjęć, okładka, cyfrowa galeria itp. itd.).