Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Sprzedaż obiektywu za granicę

  1. #1
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Sprzedaż obiektywu za granicę

    Wystawiłem swoje szkło u nas na OLXie w normalnej u nas rynkowej cenie. Odezwał się do mnie gość ze Szkocji. Jest chętny kupić. Zapytał ile przesyłka, nie wiedziałem bo było późno i piątek był. On po kilku minutach sam sprawdził, że przesyłka DHLem do Szkocji będzie kosztowała 150zł. Napisał mi, że pokryje koszty przesyłki i żeby mu podać dane do przelewu. Podałem. Dziś pisze, że zrobił przelew i jego bank wyśle mi potwierdzenie. Za jakiś czas przyszło potwierdzenie w mailu z Lloyds Bank, które wg mnie trochę dziwnie wygląda, bo nie jest to pdf jak u nas w bankach. Napisałem mu, że czekam, aż kasa wejdzie na konto i dopiero mu wyślę szkło. On mi odpisał, że jego bank czeka na potwierdzenie, aż dojdzie przesyłka i dopiero będę miał kasę wysłaną na konto z jego banku. Napisał, że zrobił wszystko co mógł dla swojego bezpieczeństwa i teraz tylko ja opóźniam transakcję. Śmierdzi mi to dlatego piszę, żeby się poradzić czy ktoś miał coś podobnego?? Jak to załatwić, żeby i on był pewny i ja?? Nigdy nie wysyłałem nic tak drogiego za granicę i nie bardzo wiem jak to zrobić.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Wystawiłem swoje szkło u nas na OLXie w normalnej u nas rynkowej cenie. Odezwał się do mnie gość ze Szkocji. Jest chętny kupić. Zapytał ile przesyłka, nie wiedziałem bo było późno i piątek był. On po kilku minutach sam sprawdził, że przesyłka DHLem do Szkocji będzie kosztowała 150zł. Napisał mi, że pokryje koszty przesyłki i żeby mu podać dane do przelewu. Podałem. Dziś pisze, że zrobił przelew i jego bank wyśle mi potwierdzenie. Za jakiś czas przyszło potwierdzenie w mailu z Lloyds Bank, które wg mnie trochę dziwnie wygląda, bo nie jest to pdf jak u nas w bankach. Napisałem mu, że czekam, aż kasa wejdzie na konto i dopiero mu wyślę szkło. On mi odpisał, że jego bank czeka na potwierdzenie, aż dojdzie przesyłka i dopiero będę miał kasę wysłaną na konto z jego banku. Napisał, że zrobił wszystko co mógł dla swojego bezpieczeństwa i teraz tylko ja opóźniam transakcję. Śmierdzi mi to dlatego piszę, żeby się poradzić czy ktoś miał coś podobnego?? Jak to załatwić, żeby i on był pewny i ja?? Nigdy nie wysyłałem nic tak drogiego za granicę i nie bardzo wiem jak to zrobić.
    Tzw przekręt nigeryjski.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Mam dwie aukcje na allegro lokalnie i takich cwaniaków odzywa się średnio dwóch dziennie. Wyślij mu obiektyw, a pieniędzy nie zobaczysz nigdy...

  4. #4
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Człowieku, przecież to przekręt stary jak Internet… Żadne banki takich cudów nie robią - gość zleca przelew to przelew idzie, bank ma w nosie na co i do kogo. Jak dojdą pieniądze to wysyłaj. Ale nie dojdą. Gość próbuje Cię zrobić w balona.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Człowieku, przecież to przekręt stary jak Internet… Żadne banki takich cudów nie robią - gość zleca przelew to przelew idzie, bank ma w nosie na co i do kogo. Jak dojdą pieniądze to wysyłaj. Ale nie dojdą. Gość próbuje Cię zrobić w balona.
    Dokładnie. Macie rację. Gość ma kierunkowy z Nigerii.
    Lipa jak nic.
    Z drugiego numeru ten sam gość. Ta sama śpiewka.
    A czy przez Pay Pall jest bezpiecznie??
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    " On mi odpisał, że jego bank czeka na potwierdzenie, aż dojdzie przesyłka i dopiero będę miał kasę wysłaną na konto z jego banku"

    To jest czad. Napisz do niego, że opinia jego banku ciebie nie interesuje. Jedyne co ciebie interesuje to najpierw kasa na koncie.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Mieszkam w Irlandii i robiłem zakupy na olx. Zawsze się dogadałem i sprzedawca zawsze czekał aż dojdą pieniądze. Dla mnie to normalne. Pieniądze szybko docierały i przesyłki do mnie również. Sam również sprzedawałem poprzez cos podobnego do olx tutaj w Irlandii i wszystkie płatności były wykonywane poprzez paypal. Pienądze były natychmiast i nie było problemów. Ten Twój przypadek jest wyrażnie próbą oszustwa. Nie wysyłaj nic przed dotarciem pieniędzy.
    Pozdrawiam
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  8. #8

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    5 lat temu sprzedawałem na allegro obiektyw, i dostałem maila od potencjalnego nabywcy żebym mu wysłał ten obiektyw, on go oceni czy wszystko w porządku i dopiero wtedy przeleje pieniądze I to raczej Polak był

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    Wystawiłem swoje szkło u nas na OLXie w normalnej u nas rynkowej cenie. Odezwał się do mnie gość ze Szkocji. Jest chętny kupić. Zapytał ile przesyłka, nie wiedziałem bo było późno i piątek był. On po kilku minutach sam sprawdził, że przesyłka DHLem do Szkocji będzie kosztowała 150zł. Napisał mi, że pokryje koszty przesyłki i żeby mu podać dane do przelewu. Podałem. Dziś pisze, że zrobił przelew i jego bank wyśle mi potwierdzenie. Za jakiś czas przyszło potwierdzenie w mailu z Lloyds Bank, które wg mnie trochę dziwnie wygląda, bo nie jest to pdf jak u nas w bankach. Napisałem mu, że czekam, aż kasa wejdzie na konto i dopiero mu wyślę szkło. On mi odpisał, że jego bank czeka na potwierdzenie, aż dojdzie przesyłka i dopiero będę miał kasę wysłaną na konto z jego banku. Napisał, że zrobił wszystko co mógł dla swojego bezpieczeństwa i teraz tylko ja opóźniam transakcję. Śmierdzi mi to dlatego piszę, żeby się poradzić czy ktoś miał coś podobnego?? Jak to załatwić, żeby i on był pewny i ja?? Nigdy nie wysyłałem nic tak drogiego za granicę i nie bardzo wiem jak to zrobić.
    Nie sprzedawać i nie wysyłać! Oszustwo i też miałem takie propozycje. To jakaś plaga

    https://pomorska.pl/oszustwa-nigeryj...ar/c3-14383581

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	niger.JPG
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	138,0 KB
ID:	4958
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	loyds.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	4959
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	loyds1.JPG
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	4960

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    5 lat temu sprzedawałem na allegro obiektyw, i dostałem maila od potencjalnego nabywcy żebym mu wysłał ten obiektyw, on go oceni czy wszystko w porządku i dopiero wtedy przeleje pieniądze I to raczej Polak był
    Nie można uogólniać, ale trzeba weryfikować kupującego (sprzedającego też). Ostatnio sprzedałem przez OLX (też miałem od oszusta jedną ofertę sprzedaży za granicę). Kolejne zapytanie i krótka piłka, rozmowa i pieniądze na koncie miałem po chwili. Od razu wysyłka kurierem ubezpieczonej przesyłki. Kwestia wiarygodności obu stron ma kluczowe znaczenie. Bez pieniędzy na koncie nie ma wysyłki!.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 31-08-2020 o 20:19
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #10

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Dlaczego nie sprzedawać i nie wysyłać. Napisz gościowi że wyślesz ale jak zobaczysz pieniądze na koncie i tyle. Żadne jakieś potwierdzenia wpłaty Cie nie interesują. Pieniądze wpłyną to wysyłasz i tyle. A jesli ponagla to niech się wypcha tym potwierdzeniem. Dlatego preferuję Paypal. Jest szybki i bezpieczny.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •