Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Sprzedaż obiektywu za granicę

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Przerabiałem kilka razy takie próby wyłudzenia ode mnie sprzedawanego sprzętu mimo, że zawsze podkreślam, że nie wysyłam za granicę.
    Po którymś razie miałem nawet chotę narobić do pudełka i wysłać taki prezent do Nigerii...
    Kilka razy zgłaszałem do OLX taką sytuację, ale oni co najwyżej zablokują gościa i tyle, za chwilę założy kolejne konto.
    Szkoda w ogóle czasu na dyskusje z zagrnicznymi "chętnymi".

  2. #12

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Bangi nie gniewaj się ale teraz poczułem się urażony. Dogadywałem się ze sprzedającymi czy to z olx czy z allegro. Przelewałem pieniądze i zawsze to ja zamawiałem i opłacałem kuriera który odbierał przesyłkę od sprzedającego. Nie było problemów więc proszę nie wrzucaj do jednego wora.
    Według mnie jeśli pieniądze wpłynęły za sprzedawany przedmiot i na wysyłkę to wysyłam i co mnie to obchodzi dokąd. Czy to klient w Nigerii czy w Polsce to nie ważne.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    @Mohinder odnoszę się do historii opisanej w 1 poście i moich doświadczeń
    Jeśli kasa najpierw wpłynie na konto sprzedającego, to niech sobie i wysyła na biegun polarny, nie widzę problemu. Też bym nie robił problemu w takim przypadku.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz_C Zobacz posta
    A czy przez Pay Pall jest bezpiecznie??
    Bezpiecznie jest gdy masz kasę na koncie w swoim banku. Ale w tym przypadku nie łudź się, koleś nie chce tego obiektywu kupić tylko go wyłudzić.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Takie tam, z życia wzięte, dotyczy pieniędzy i fotografii.

    Moja historia to nie jest oszustwo, ale samo życie. Kolega z Londynu wygrywa w Polsce, w konkursie fotograficznym nagrodę 2000 zł. Nie chciał tych pieniędzy, napisał do mnie mail z prośbą bym znalazł w Polsce jakieś hospicjum, na które mogłaby pójść ta nagroda. Znalazłem hospicjum, podałem koledze namiary a on napisał do organizatorów konkursu, że prosi o przekazanie pieniędzy z nagrody dla hospicjum.
    Dostał odpowiedź, że organizator nie może tak zrobić, pomimo pisemnego uzasadnienia
    nagrodzonego, muszą wysłać kasę do Londynu, (w przeliczeniu na euro.)
    Tak zrobili, a kolega przelał w/w kwotę na hospicjum w Anglii.

    Drugi przykład: znajomi z RPA (Republika Południowej Afryki) chcą wziąć udział w konkursie foto organizowanym przez firmę. Nie mogą przesłać opłaty za udział firmie, mogą natomiast prywatnej osobie. Jak robimy, ja za nich płacę a oni przesyłają na moje konto.

  6. #16
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @Mohinder odnoszę się do historii opisanej w 1 poście i moich doświadczeń
    Bardziej chyba o chodziło o Twoje twarde założenie "że nie wysyłam za granicę" . Zresztą to nie zabezpiecza - ja miałem przypadek takiego przekrętu z możliwością wysyłki w Polsce .... Gość był tak uprzejmy że organizował transport przez kolegę ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Inny przekręt tego rodzaju to pieniądze w spadku po kimś tylko żeby je dostać to najpierw trzeba koszty manipulacyjne pokryć.
    A może wyłudzaczowi napisać, że przesyłka gotowa ale musi najpierw pokryć koszty odprawy celnej? Podać oczywiście fikcyjny numer konta.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Inny przekręt tego rodzaju to pieniądze w spadku po kimś tylko żeby je dostać to najpierw trzeba koszty manipulacyjne pokryć.
    A może wyłudzaczowi napisać, że przesyłka gotowa ale musi najpierw pokryć koszty odprawy celnej? Podać oczywiście fikcyjny numer konta.
    Ja już nie nadążam wyspamowywać nadawców , tyle tego dziennie leci Sam tekst słabo przetłumaczony już jest zabawny , a co dopiero treść

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przym.JPG
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	4966
    Ostatnio edytowane przez candar ; 02-09-2020 o 07:50
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Ja już nie nadążam wyspamowywać nadawców , tyle tego dziennie leci Sam tekst słabo przetłumaczony już jest zabawny , a co dopiero treść

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przym.JPG
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	4966
    Też dostaję podobny spam, kiedyś nawet próbowałem poprowadzić sprawę tak ja w poniższym linku, ale nie dali się nabrać
    https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...wlasna-metoda/

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Sprzedaż obiektywu za granicę

    Niektórzy żyją z otrzymywanego scamu, ale wymaga to wiele kreatywności. Tutaj próbka (polecam):
    https://www.youtube.com/watch?v=mrh9KbhrXD8

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •