Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Jak dla mnie wszystko działa jak należy. Jedyny minus jest taki że w zestawie powinien być filtr neutralny. Z nim wszytko będzie działać ok. Ale lepiej po prostu poczekać aż Dostaniesz zwykły adapter i problem, głowy.

    Już są dostępne zastawy filtrów pod ten adapter innych firm. Połówkowe, kolorowe itd.

  2. #22

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Wszefraszam sze szie wtrancam, bo jezdem nabyfcom mało ślachetnej zwykłej eRki. Łącząc się w bólu z wszystkimi oszukanymi szlochając w ulewę poszedłem do auta, a co tam, już i tak od łez byłem mokry, po torbę z klamotami i po wzieciu adaptera w swoje ręce naszła mnie wątpliwość, jak autorzy owego żałobnego trenu robili te nie chcące się ostrzyć na nieskończoność zdjęcia, gdyż w moim, kupionym na eBay za 2/3 lamentowanych złociszy, po wyjęciu filtra CPL na 1/3 obwodu adaptera zostaje pół centymetrowa szczelina. No to kombinuję - czy ten, któremu nie ostrzy wyłamuje filtr, bo nie wygląda na rozbieralny i wkłada samą prowadnicę, czy szczelinę zakleja czarną taśmą izolacyjną, ewentualnie upycha watę, bo ja mając w połączeniu obiektywu z body prawie 6 cm pół centymetrowej dziury, zacząłbym dociekać, co będzie z migawką, jak wpadnie do środka dajmy na to mucha. Adapter bez filtrów i pokręteł był razem z moim body - gdzieś na forum mi mignęło, że po jakiejś rejestracji do R5 Canon przysyła go gratis, czyli na nie "filtrowanych" obiektywach mogę mieć zwykły adapter. Gdy chodzi o sam adapter CPL - ND, to sympatyczne, skuteczne, proste w budowie i cholernie, znaczy się canonowsko drogie przydatne urządzenie.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Jak dla mnie wszystko działa jak należy. Jedyny minus jest taki że w zestawie powinien być filtr neutralny. Z nim wszytko będzie działać ok. Ale lepiej po prostu poczekać aż Dostaniesz zwykły adapter i problem, głowy.

    Już są dostępne zastawy filtrów pod ten adapter innych firm. Połówkowe, kolorowe itd.
    Ale po co mi to skoro długość fizycznaadaptera nie ulega zmianie ? Wg fizyki najprawdopodobniej to jest przyczyną problemu.

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Ja pozostaje przy swoim. Chcę używać adaptera z filtrem to go używam a jak nie chcę to używam standardowego adaptera za ktory nie muszę płacić. Uzywanie adaptera z filtrem bez tego filtra i zaklejanie otworu taśmą izolacyjną zamiast zwyklego adaptera jest nonsensownie bezsensowne. Takie moje zdanie a mowienie o oszustwie smieszne bo jak kupuje się dodatkowy adapter z możliwością stosowania filtrow mogac za darmo używać zwyklego to chyba nie po to aby go używać bez tego filtra. Wg mnie nie ma potrzeby zaznaczenia takiej informacji w sklepach...

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    Ale po co mi to skoro długość fizycznaadaptera nie ulega zmianie ? Wg fizyki najprawdopodobniej to jest przyczyną problemu.
    Ulega, jest dłuższy aby skompensowac mowiac laicko przesyniecie promieni na plytce płasko rownoleglej jaką jest filtr.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Jak włożysz jakikolwiek filtr, to będzie działać.
    Długość jest trochę większa niż zwykłego adaptera żeby skompensować wpływ filtra. Ale dlatego - żeby fotografować "bez efektów" - musisz włożyć filtr neutralny.
    Na przykład taki
    https://www.cyfrowe.pl/canon-wsuwany...zysty-a-p.html

    A co sądzę o rzetelności informacji canona dla użytkowników - pisałem wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 26-08-2020 o 16:08
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #26

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Ja bym wyciągnął wniosek, że jednak obecność, czy nieobecność tego szkiełka ma wpływ na ogniskowanie, skoro używamy wielkiego słowa "fizycznie"

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Wypowiem się dalej gdy przetestuje te szkła z użyciem filtra w adapterze

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Ja bym wyciągnął wniosek, że jednak obecność, czy nieobecność tego szkiełka ma wpływ na ogniskowanie, skoro używamy wielkiego słowa "fizycznie"
    Tylko promienie padajace prostopadle na filtr nie ulegają zalamaniu co sprowadza się do przesuniecia rownoleglego kazdego promienia padajacego pod innym kątem niz prosty co wlasnie ma tu miejsce.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  9. #29

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Nie potrzeba do wytłumaczenia błędu AF znajomości fizyki optyki. Jak wkładasz adapter z filtrem body wprowadza poprawkę do układu AF, bo musi te szersze 0,7 mm rozliczyć. Jak wyciągniesz filtr, to robi się klik, rozłącza się styk, a układ AF liczy bez poprawki i nie wprowadza kalkulacji szerszego adaptera
    Jak z passka tedeika wytniesz filtr cząstek stałych, to musisz zamontować układ elektroniczny, który będzie oszukiwał komputer. Inaczej nie odpali. Jak R5 ma się nie przegrzewać wkłada się wykałaczkę w czujnik zamknięcia klapki w R5 i się już nie przegrzewa. A co, myśleliście, że to Polacy są mistrzami prowizorki?

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Witajcie ponownie, sprawdziłem dzisiaj działanie obiektywów 35/1.4 oraz 85/1.8 Z użyciem filtra polaryzacyjnego w tym adapterze i wszystko działa perfekcyjnie.
    Przyznaję racje co niektórym tutaj obecnym, jednak jesteście fachowcy
    A ja teraz mogę cieszyć sie dobrym sprzetem. Trzeba tylko kupic neutralną szybkę do tego adaptera lub czekać na doslanke podstawowego adaptera od Canona

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •