Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 255

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Optycznie to nie jest dziwne: płytka równoległa wprawdzie nie zmienia kierunku promieni, ale przesuwa je równolegle.
    Dziwne (że powiem delikatnie ) jest, że producent nie dał neutralnego filtra w komplecie.

    --- Kolejny post ---

    Może jakiś niezależny producent - Marumi, Hoya itp. - produkuje już takie filtry, żebyś mógł sobie kupić coś przyzwoitego w rozsądnej cenie i używać przejściówkę. To może być filtr CLR (clear) lub UV.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    A po co ładować w tor optyczny dodatkowe powierzchnie skoro chodzi tylko o dystans? wystarczy sama tulejka od filtra za kilka zł.

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    A po co ładować w tor optyczny dodatkowe powierzchnie skoro chodzi tylko o dystans? wystarczy sama tulejka od filtra za kilka zł.
    Gdzie, po co i co ona da? Chodzi o dystans ale w przypadku tego adaptera za duzy bo w ten sposób koryguje on obecność wewnątrz filtra. Ty chcesz jeszcze bardziej oddalic obiektyw od matrycy? Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z samą tulejką.
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 26-08-2020 o 12:30
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 255

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Czyli tak na prawdę nie jest to przejściówka, lecz uchwyt do filtrów dla obiektywów EF i EF-s. Tylko Canon powinien to jasno i uczciwie napisać. Ja się czuję oszukany, a co dopiero Ven i inni, którzy kupili to urządzenie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Czyli tak na prawdę nie jest to przejściówka, lecz uchwyt do filtrów dla obiektywów EF i EF-s. Tylko Canon powinien to jasno i uczciwie napisać. Ja się czuję oszukany, a co dopiero Ven i inni, którzy kupili to urządzenie.
    Jak to uchwyt do filtrów? To jest adapter z mocowaniem filtrow, a ze filtry mocuje się między obiektywem, a matrycą a nie przed obiektywem to aby prawidłowo działał musi być włożony filtr.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 255

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Nie musisz mi tego tłumaczyć, bo sam to napisałem kilka postów wcześniej.
    Ale jestem uczulony na uczciwość oferty producenta i sprzedawcy. Jeżeli wydajesz 1500 zł na tzw. przejściówkę z filtrem polaryzacyjnym, a potem musisz wydać następne 500 zł na kawałek zwykłego szkła, żeby fotografować "bez filtra" to jest to zwyczajne oszustwo, a nie przejściówka. Sprawdziłem kilka stron sklepów i nigdzie nie znalazłem prostego stwierdzenia tego faktu. Ja akurat się trochę znam na fizyce i mogę sobie to z półprawd wywnioskować, ale przeciętny konsument jest zwodzony, czego dowodem parę wypowiedzi w tym wątku.
    I dodatkowo (chociaż nieznacznie) psujesz jednak optykę, co wyżej Nozanu zauważył, mimo że chyba nie jest fachowcem w tej dziedzinie.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 26-08-2020 o 14:23
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Jest w ogóle możliwość używanie tego adaptera bez filtra? Tzn czy jest jakaś zaślepka w. Miejsce gdzie wkładamy filtr?

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 255

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    No jak napisał autor wątku - nie. Nie ostrzy do nieskończoności. A czy tam jest jakaś dziura po filtrze - tego nie wiem.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Sam też bym się nie domyślił. To jest cenna i informacja i powinna być przypięta na górze forum.

    Canon widocznie wyszedł z założenia, żeby mieć 2 przejściówki

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: EOS R5 nie współpracuje w pełnym zakresie AF z obiektywami EF

    Witajcie ponownie,
    W tym adapterze jest szpara od boku gdzie wsuwa się filtr. Obecnie ten filtr wyjąlem (aby nie tracić światła) i okleilem caly adapter do okola taśma izolacyjna do kabli tak aby żaden kurz/paprochy nie dostawały się do środka.
    Sama wsuwka z filtrem jest dość cienka, napewno na tyle aby była możliwość zmniejszenia grubości tego adaptera do właściwych wymiarów.
    Nie wierzę aby taka zacna firma jak Canon, wyprodukowała oryginalny adapter z taka wadą! Przecież to jest bezużyteczne.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •