Witam
Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem z kursorem myszki i coraz bardziej mnie to irytuje. Po prostu nagle zmienia położenie. Powiedzmy, że zaznaczam jakiś obszar lassem w PS a kursor nagle jest gdzieś daleko, a czasem wygląda nawet jakby był poza ekranem. To nie jest sprawa myszki bo zmieniłem na inną i liczyłem, że problem zniknie ale niestety nie. Myślałem, że może touchpad powoduje zakłócenia ale również nie bo został wyłączony w Windowsie. Szukałem w sieci podpowiedzi ale nic sensownego nie znalazłem.
Inny problem to wydajność komputera. Nie jest to słaby sprzęt. Dell XPS 9570 z ekranem 4K. Procesor ma 6 rdzeni a według miernika wydajności na przykład podczas powiększania zdjęcia widzę że obciążenie procesorów to około 20%, pamięć również nie jest cała wykorzystywana, ani karty graficzne mimo włączonego przyspieszenia sprzętowego. Na przykład podczas zapisywania zdjęcia w PS które ma kilka warstw zajmuje około 10 sekund. Rozumiem, że przed samym zapisaniem zdjęcie jest przeliczane ale i wtedy procesory są obciążone w okolicy 20%. Jak zmusić komputer do wykorzystania większej ilości zasobów?

Pozdrawiam