Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Wątek: Canon R5 ustawienia serii zdjęc, podswietlenie gornego wyswietlacza

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Canon R5 ustawienia serii zdjęc, podswietlenie gornego wyswietlacza

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    Witajcie ponownie,

    Mam jeszcze pytanie, dotyczy ono wyswietlacza tylnego.
    czy od wlaczenia aparatu musi byc wyswietlany live view na tylnym ekranie cal czas ? nie da sie tego wylaczyc ?
    są w menu ustawienia aby wszystki bylo w wizjerze itp lub zeby tylny wyswietlacz sie w ogole nie wlaczal. ale chce aby był włączany na żadanie tak jak to sie dzieje w 5D, 7D itp

    Drugie pytanie dotyczy IS w obiektywie.

    Gdy podpinam obiektyw z IS i wlaczam aparat to stabilizacja w obiektywie caly czas pracuje a nie tak jak w 5D, 7D tylko w momencie wcisniecia spustu do polowy. W mojej fotografii bardzo mi to przeszkadza i jest niepożadane. Jak to wyłączyc oprócz przycisku na obiektywie IS on/off.


    Z góry dziekuję tym obytym w temacie
    przeczytaj w końcu instrukcję bo zadajesz naprawdę takie pytania jakby Twoja wiedza o fotografii była bardzo mała.

    IS działa bo masz zapewne włączony ciągły AF
    Nie da się tak z ekranem zrobić jak w lustrzankach.
    Jednak działający non stop ekran w niczym nie przeszkadza, zużywa też mniej energii niż wizjer.
    Możesz co najwyżej w opcjach oszczędzania energii ustawić aby Ekran wyłączał się po 15 sekundach.
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon R5 ustawienia serii zdjęc, podswietlenie gornego wyswietlacza

    Cytat Zamieszczone przez Ven Zobacz posta
    czy od wlaczenia aparatu musi byc wyswietlany live view na tylnym ekranie cal czas ? nie da sie tego wylaczyc ?
    są w menu ustawienia aby wszystki bylo w wizjerze itp lub zeby tylny wyswietlacz sie w ogole nie wlaczal. ale chce aby był włączany na żadanie tak jak to sie dzieje w 5D, 7D itp

    Drugie pytanie dotyczy IS w obiektywie.

    Gdy podpinam obiektyw z IS i wlaczam aparat to stabilizacja w obiektywie caly czas pracuje a nie tak jak w 5D, 7D tylko w momencie wcisniecia spustu do polowy. W mojej fotografii bardzo mi to przeszkadza i jest niepożadane. Jak to wyłączyc oprócz przycisku na obiektywie IS on/off.
    W R jest tak:
    1. Możesz w menu włączyć tylko wizjer oraz zaprogramować jakiś przycisk na przełączanie między wizjerem a ekranem (u siebie mam gwiazdkę). Normalnie działa tylko wizjer, ekran zachowuje dotykowe sterowanie AF ale nic nie wyświetla. Po naciśnięciu przycisku działa ekran a gaśnie wizjer.

    2. IS działa w R cały czas i nie można tego wyłączyć. Podobno jest to oszczędniej niż gdyby się częściej włączał/wyłaczał.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •