Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Interwałometr

  1. #1

    Domyślnie Interwałometr

    Witam.
    Ostatnio spotkałem się z pewnym problemem - mianowicie podczas nocnych zdjęć miałem ustawionego pilota z interwałometrem na serię 500 zdjęć po 3 sekundy. Z początku wszystko wyglądało dobrze, baterie podładowane (w aparacie oraz pilocie), ustawiłem co miałem do ustawienia i zostawiłem to na jakiś czas. Po kilkunastu minutach wróciłem do apartu i tu pojawił się problem. Pilot "naliczał" zdjęcia, ale aparat ich nie robił. Zdążył zrobić może z 60 klatek. No ale pomyślałem, że w końcu elektronika, może jakiś błąd się wdał. Lecz po chwili znowu to samo. Zostałem przy tym, pilot wysłał jak zawsze sygnał do zrobienia zdjęcia, aparat zrobił wtedy chyba 4 sztuki.. i przestał strzelać. Przy kolejnej próbie zrobił już tych zdjęć koło 40. Po jakimś czasie bateria padła.
    Sprawa wygląda dziwnie, tymbardziej, że to nie jest "stały" błąd.
    Pilot zawsze wysyłał ten 'sygnał' do zrobienia kolejnej klatki, ale to aparat po iluś tam zdjęciach przestawał cykać fotki, czy odpalony był LV czy ekran z ustawieniami - bez różnicy.

    Czyja to może być wina? Bateria była wcześniej naładowana - strzelał normalnie fotki, więc moim zdaniem to raczej odpada.
    Bateria w pilocie? Tylko czemu on działał poprawnie a to aparat odmawiał posłuszeństwa?
    Jeśli ktoś obeznany w temacie elektroniki albo kojarzy podobny problem - to bardzo bym był wdzięczny za pomoc. Nie wiem co z tym zrobić, jak się za to zabrać.

    Aparat Canon 700d, pilot firmy Pixel tc-252

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    Może jakiś problem mechaniczny na połączeniu pilota z aparatem? W sensie sprawdź styki.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    nie wiem czy to w tym modelu tak jest ale aparat nieporuszony ulega po pewnym czasie uspieniu.

    ja to mam podobnie wyzwalajac zdalnym pilotem radiowym.

    o ile pamietam jakas nastawa wyzwalania powoduje, iz aparat jest caly czas aktywny , szczegolow nie pametam teraz.
    ale bylo to zwiazane z uspieniem sie aparatu i to mozna rodzajem samowyzwalnia , czy rodzajem pracy ciaglej ustawic.

    szukaj w tym kierunku.
    nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia, gdyz nie mam tego wyzwalacza przy sobie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    O tego typu sprzęt staram się dbać, nie wiem co mogłoby się popsuć w kwestii mechanicznej, itp. Normalnie łączył, dawał sygnał, odniosłem wrażenie właśnie jakby to aparat nie chciał słuchać.

    @Bechamot całkiem sensowne rozwiązanie, to znaczy pasowałoby to właśnie do tego. Szczerze to nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje, no a w sumie aparat jest cały czas nieruchomo, czasem tylko poprawiałem lekko kadr jak mi niebo uciekło. Może to właśnie to
    Postaram się coś poczytać o tym. Tylko to jest jakieś ustawienie aparatu?
    Mam też w planach wrzucić tam tą sławną magiczną latarnie, ciekawe czy ona ma takie rozwiązanie na to. W końcu wszystko działoby się od strony softu

  5. #5
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    str. 205 instrukcji do poczytania i sprwdzenia
    http://gdlp01.c-wss.com/gds/8/030001..._Manual_PL.pdf

  6. #6

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    Niestety to nie to. Dodatkowo robilem kolejna probe w nocy i pilot dzialal normalnie. Nie mam pojecia co powoduje ze wariuje w taki sposob

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    Może chodzi o automatyczne "usypianie" i brak funkcji "wybudzania". Trzeba niestety przeryć wszystkie ustawienia.

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    429

    Domyślnie Odp: Interwałometr

    Sprawdziłem w 650D. Spróbuj wybrać funkcję "autom. wyłącz" - i ją wyłącz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •