Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Pierwszy aparat

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2020
    Miasto
    Poznań
    Posty
    1

    Domyślnie Pierwszy aparat

    Hej! Wczoraj ukończyłam kurs fotografii i zastanawiam się nad zakupem pierwszego, „profesjonalnego” aparatu. Obejrzałam już wiele filmików z poradami, przebrnęłam także przez rożnego typu porównywarki i blogi. Mimo mody na bezlusterkowce skłaniam się do zakupu lustrzanki. Moje typy to Canon T8i, Canon 80D/90D lub Canon SL3. Który według Was będzie najlepszy jeśli interesuje mnie aparat, z którym będę mogła przez długi czas rozwijać swoje umiejętności oraz wykonywać pierwsze sesje portretowe? (Mój budżet na aparat + obiektyw to około 5700 zł)
    Ostatnio edytowane przez julijaanna ; 15-08-2020 o 21:45

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Pierwszy aparat

    Na czymś pracowałaś i coś leżało dobrze w ręce i pasował ci efekt? Body zmienisz, ale obiektywy zostaną dłużej.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Pierwszy aparat

    Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
    Do tego jak wyżej, body "starzeje się moralnie" znacznie szybciej, niż obiektywy.
    Kolejna sprawa, czy portrety, zdjęcia ludzi to jest Twój główny temat "na teraz" (i na przyszłość)?
    Prawdopodobnie podpadnę kolegom, ale "w ciemno" zaproponowałbym niewiele (tak do 20-30tys. zdjęć) używany 600d, do tego (nowy) Canon EF 50/1.8 STM, przy pewnej dozie szczęścia zmieścisz się w 1000zł, Po kilku miesiącach zabawy z aparatem będziesz lepiej wiedzieć, czego oczekujesz (np. większej szybkości, lepszego AF, innego obiektywu, dodatkowego osprzętu - np. lampy), wtedy spokojnie zmienisz body na lepsze, albo tylko dokupisz to, czego Ci będzie brakowało.
    Mimo mody na bezlusterkowce, mając dziś do wydania ok. 5700 i planując portrety, mocno bym się zastanawiał nad EOS RP + adapter do obiektywów EF + Canon EF albo 50/1.8 STM, albo 85/1.8 USM (ten pierwszy nowy, ten drugi używany, ale do "ogólnego" użycia przyda się jeszcze jakiś "spacerzoom", bo 85 jest dość wąska). Opcja druga 6d mk II, szkła jak wyżej. Jedak daj sobie szansę na więcej przyjemności z kupowania "nowych lepszych zabawek", i zacznij od czegokolwiek, żeby się przekonać, co będzie Cię ograniczało - dopiero wtedy wybierzesz nowszy sprzęt pod swoje oczekiwania, a nie taki, który mógłby pasować obcym anonimowym osobom.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Pierwszy aparat

    zdecyduj jaki obiektyw (lub obiektywy) chcesz kupić bo to jest istotniejsze (na kursie powinni ci to powiedzieć i powinni ci powiedzieć jaki obiektyw potrzebujesz), a za to co zostanie kup pełnoklatkową używaną lustrzankę, próba zmieszczenia się w budżecie z RP też ma sens - pakowanie kasy w cropowe lustra canona do zdjęć portretowych raczej sensu nie ma - z powodów zarówno ekonomicznych jak i fotograficznych. zacznij od optyki.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: Pierwszy aparat

    Przecież to jest bot a nie prawdziwa osoba Odpowiadacie botom

    Pomijam już fakt, że nawet nie tłumaczy wersji MADE IN USA na rodzimy język , czyli wtrynia na żywca oznaczenia T8i i SL3 zamiast 850D i 250D

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bot.JPG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	4926
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •