Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Adapter/przejściówka Canon-> 4/3

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    5

    Domyślnie Adapter/przejściówka Canon-> 4/3

    Spotkał ktoś może z szanownych Forumowiczów adapter/przejściówkę z body Canon na obiektyw 4/3 lub mikro 4/3? A jeśli tak, to jak taki zestaw współpracuje (szybkość AF, ostrzenie w punkt, itp)? Mam jeszcze trochę pozostałości i jestem ciekawy, czy udałoby się to jakoś połączyć ze sobą. Z góry dzięki za wsparcie

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Adapter/przejściówka Canon-> 4/3

    Są głosy, że analogiczny adapter do Sony E to KIEDYŚ ustawi ostrość, ale nikt nie wie kiedy.

    Adapter do obcego systemu to jedna wielka niewiadoma (mam na myśli nie to co EF-S -> EF-M)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez wandy Zobacz posta
    Spotkał ktoś może z szanownych Forumowiczów adapter/przejściówkę z body Canon na obiektyw 4/3 lub mikro 4/3?
    Doczytałem lepiej. Body z większą odległością bazową nie połączysz z obiektywem zaprojektowanym do systemu z wiele mniejszą.
    Nie mowa tu o półtora milimetra, jak nikon <-> m42, soczewki, rypanie itd, tylko o ciężkich centymetrach, których niczym nie pokonasz (za cenę mniejszą niż całą stajnia obiektywów)
    Wniosek: przejściówki, jakich szukasz nie mogą istnieć z mocy ustawy.
    Ostatnio edytowane przez cosinus ; 14-08-2020 o 20:15
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Adapter/przejściówka Canon-&gt; 4/3

    Tjaa, w drugą stronę działa: body m 4/3 + obiektyw Canon...Szkoda. Z powodów, które opisujesz, nikt takich przejściówek nie produkuje. Dzięki za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •