Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Zestaw - prośba o pomoc

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie Zestaw - prośba o pomoc

    Witam,
    powoli planuję zakup nowego aparatu. Obecnie poznaję ogólne pojęcia fotografii za pomocą kompaktu Panasonic FZ 82 jednak małymi krokami zmierzam do zakupu innego sprzętu.

    Mój budżet to 4500 - 5000 zł

    Korpus - tutaj mam największy problem ponieważ mam na oku Canona 80D i według wielu opinii byłby to chyba najlepszy traf z pozostałych pozycji jednak wybierając 80D będę musiał kombinować z obiektywem i nie wiem czy się wtedy zmieszczę w planowanym budżecie.

    Pozycje które rozważam:

    1.Canon Eos 80D
    2.Canon Eos 77D
    3.Canon 800D

    Obiektyw:

    1. Obiektyw Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM
    2. Obiektyw Tamron 17-50 mm f/2.8 SP Di II XR LD ASL IF
    3. Tutaj ewentualność chociaż z tego co czytałem nie jest to do końca dobry pomysł czyli obiektywy dołączane do zestawu.

    Fotografuję przyrodę oraz krajobraz, rzadko ulicę.
    Czy z proponowanych przeze mnie produktów można stworzyć zestaw, który pozwoli totalnemu amatorowi przesiąść się z kompaktu na coś bardziej ambitnego czy popełniłem jakąś gafę?

    Może ma ktoś jakąś inną alternatywę opierając się o w.w dane, nie oczekuję oczywiście gotowych zestawów, które powinien kupić. Prosiłbym o wskazanie drogi na co powinien bardziej zwrócić uwagę kompletując sprzęt jeśli tutaj są jakieś rażące błędy.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Zestaw - prośba o pomoc

    Mialem 80D i tę sigme i u mnie to się sprawdzalo bardzo dobrze. Sprzedalem niedawno bo kupilem Rke wiec bez 80D ten obiektyw tez nie byl mi potrzebny. Popatrz po uzywkach. Ja swoje body sprzedalem za 2100 a było w idealnym stanie i mialo ok 4-5 tys zdjec zrobione w niecale dwa lata. Drożej nie bylem w stanie sprzedać a stan byl taki jak bys go z pudełka pierwszy raz wyjął. Obiektyw poszedł szybciej za 800 wiec realnie za niecałe 3 tys mozna było miec sprzet jak nowy. Ja bym osobiscie nie zdecydował sie na 77D zamiast 80D.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •