Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Powrót do ślubów

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez grzesiula Zobacz posta
    Jest 24-35 f2 art robiłem jedno zlecenie, plus to światło,ostrość, zastępuje 3 stałki,waga to chyba minus.
    idąc tym tokiem rozumowania, to ile stałek zastępuje takie 28-300... ;-)
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    idąc tym tokiem rozumowania, to ile stałek zastępuje takie 28-300... ;-)
    obawiam się że takie 28-300 nie zastępuje ani jednej stałki, nawet idąc tokiem rozumowania z wcześniejszego posta

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    obawiam się że takie 28-300 nie zastępuje ani jednej stałki, nawet idąc tokiem rozumowania z wcześniejszego posta
    podobnie jak wskazany zoom sigmy,
    to tak jak by auto (bo ma 4 koła) zastepowało 2 rowery któremaja po 2 każdy,albo odwrotnie jak kto woli
    nie ma i nie bedzie prostego przełożenia ogniskowych zooma nawet w miare jasnego na jasne stałki, tyle w temacie
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 18-08-2020 o 12:43
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    podobnie jak wskazany zoom sigmy,
    to tak jak by auto (bo ma 4 koła) zastepowało 2 rowery któremaja po 2 każdy,albo odwrotnie jak kto woli
    nie ma i nie bedzie prostego przełożenia ogniskowych zooma nawet w miare jasnego na jasne stałki, tyle w temacie
    z tym zoomem sigmy to już tak nie do końca - jak coś jest czarne i wyglada jak kot to może robić za czarnego kota - podobnie jak coś jest jasne jak stałka i ma ostrośc stałki to może robić za stałkę w tym wypadku nawet za trzy stałki na raz nie wiem jaki ta sigma ma bokeh (pewnie sigmowy ) ale z tym nawet w stałkach jest różnie i różne osoby lubią rózne rozmycia - o 28-300 chyba sie tego nie da powiedzieć nawet zamykając oczy

    a ogólnie to co masz na myśli - twierdzisz że ogniskowe w zoomach są "inne" niż w stałkach? a w jakim sensie? - ogniskowa to parametr fizyczny, podobnie jak jasność to się mierzy i porównuje bez problemów - w fotografii nie fascynują mnie technikalia można nawet powiedzieć że staram się nimi nie zajmować, chyba że muszę ale ogniskowa to to dość dobrze określone pojęcie
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 18-08-2020 o 14:31

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Chyba się nie zrozumieliśmy, miałem na myśli obraz z konkretnej ogniskowej w zoomie i stalce


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Opole
    Posty
    1 361

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    Dla mnie Alfa ma tragiczną ergonomię. Nie mam dużej dłoni a tego trzymać się nie da. A jak jeszcze podepnie się spory obiektyw to wygląda to komicznie. Jak już to celowałbym w R5 albo R6.

  7. #17
    Zablokowany
    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    KRASNYSTAW
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    A można gdzieś zobaczyć Twoje zdjęcia wykonane tym aparatem ? moje na stronie www.filmifoto.pl ale to zupełnie inny sprzet Canon

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar dzideku
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Szczecinek
    Wiek
    56
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    W waszych wypowiedziach zabrakło mi moim zdaniem bardzo fajnego szkła do reportażu a mianowicie EF 16-35 f/2,8L II USM akurat to jest szkło bez którego chyba nie mógłbym obejść się robiąc reportaż ślubny, AF szybki i celny, chyba najszybszy jaki użytkowałem i pomijając lekkie mydełko na brzegach, to cała reszta super. Obecnie do ślubów używam 2xR6 i całkiem odstawiłem lustra. Co prawda szklarnia do R cholernie droga ale powoli się gromadzi RF 50mm f/1,2L bajka - polecam a inne szkła EF z adapterem podpięte pod R6 dostają drugie życie. Canon EF 35 f/1,4, Sigma A85 f/1,4 mógłbym wymieniać jeszcze dużo Zdecydowanie polecam R do tego 16-35 i 85 i ogarniesz wszystko.

  9. #19
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez dzideku Zobacz posta
    Zdecydowanie polecam R do tego 16-35 i 85 i ogarniesz wszystko.
    16-35 użytkuję jakieś 10 lat. Śmiga świetnie. Na wakacje zawsze zabieram ze sobą jaki i 70-200. Brakowało środka. Zakupiłem 50 1.4. Zaskoczony jestem fajnością tego szkła. Lekkie, ostre i nie rzuca się w oko. Dlatego nie za bardzo zgadzam się, że 16-35 i 85 załatwią sprawę przy kotletach. Moim zdaniem brakuje czegoś po środku. 50tka jest idealna. Moim skromnym zdaniem.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #20

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    16-35 użytkuję jakieś 10 lat. Śmiga świetnie. Na wakacje zawsze zabieram ze sobą jaki i 70-200. Brakowało środka. Zakupiłem 50 1.4. Zaskoczony jestem fajnością tego szkła. Lekkie, ostre i nie rzuca się w oko. Dlatego nie za bardzo zgadzam się, że 16-35 i 85 załatwią sprawę przy kotletach. Moim zdaniem brakuje czegoś po środku. 50tka jest idealna. Moim skromnym zdaniem.
    50ka to klasyk w fotografii ślubnej. 16-35 to może trochę niestandardowy obiektyw ale jak komuś się sprawdza to czemu nie :-)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •