Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Powrót do ślubów

  1. #1

    Exclamation Powrót do ślubów

    Hej! Wracam do tematyki ślubnej po odłożeniu butów na kołek przez ostatnie 4 lata. W zwiazku z tym, ze ze sprzetu mam teraz tylko
    Canon 6D + Sigma Art 24 1.4, chce dokupic drugie body - tutaj skłaniam się ku 6d mk ii. Nie chce uzywanego sprzetu a na 5dmk iv mnie nie stac.
    W kwestii obiektywow zawsze bylem fanem stałek, ale jesli ktos przekona mnie do jasnego zooma to słucham.

    Uzywalem przez chwile sigme 85 art ale wydawała mi się za wąska ?

    Czy połaczylibyscie 24mm z 35 + 50? Czy jednak 24/50/135? Wiem ze miedzy 24 a 35 a 50 nie ma duzej roznicy ale zawsze chcialem 35tke dorzucic.

    Kazda krytyka i kazdy glos mile widziane. W kwestii body tez

    Z gory dzieki

  2. #2
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    6D mark 2 to krok do tyłu:
    https://www.photonstophotos.net/Charts/DXOPDR.htm
    jeśli mówimy o dynamic range

    https://fstoppers.com/critiques/cano...ra-2017-209420

    ten aparat ma specyfikację rodem z 2013roku

    Ja bym celował w:
    Canon Eos R
    Będzisz miał pełno wyprzedaży teraz

    Ogólnie canon nie ma za wiele do zaoferowania. Tak naprawdę tylko R5 ale cena zawysoka

    Albo kup 6D używanego za 2000zł w idealnym stanie i tyle


    Standardowy zestaw ślubny najbardziej uniwersalny to 35mm 1.4 + 50mm 1.5 + 85mm 1.4 z serii ART sigmy, ale tak naprawdę co weźmiesz to tylko Twoja decyzja.

    Polecam wypożyczyć obiektywy sigmy to sobie przetestujesz

    --- Kolejny post ---

    Swoją drogą teraz COVID wraca nie wiem czy śluby mają sens
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 06-08-2020 o 00:40

  3. #3

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Tzn tak jesli mialbym kupowac nowy sprzet na gwarancji to tylko 6d mk ii.
    Z uzywek to Canon 5d mkiii albo iv. Własnie widzialem pare ogloszen na 5d mkiv ale nie wiem czy warto ufać...
    https://m.olx.pl/oferta/canon-eos-5d...Q.html?reason=
    Jesli chodzi o EosR nie wiem czy chce przesiadac sie na bezlusterkowce
    W temacie covidu sie nie wypowiadam, bede rozkrecal i zbieral sluby, nie mam wielkiej presji aby zaczac juz. Moim pierwszym sezonem moze byc nawet 2022, gdyz mam podstawowe zrodlo dochodu

  4. #4
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez dbieniu Zobacz posta
    Jesli chodzi o EosR nie wiem czy chce przesiadac sie na bezlusterkowce
    Jak raz spróbujesz, jak zobaczysz precyzję AF, to nie będziesz chciał wrócić do lutrzanek
    W podobnym budżecie, jeśli ma być nowy, patrzyłbym na RP. A jeśli możesz trochę dorzucić, to na R.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Jak raz spróbujesz, jak zobaczysz precyzję AF, to nie będziesz chciał wrócić do lutrzanek
    W podobnym budżecie, jeśli ma być nowy, patrzyłbym na RP. A jeśli możesz trochę dorzucić, to na R.
    A jesli chodzi o szkła typu sigma art? Sa one obslugiwane przez RP? Czy faktycznie bezlusterkowce na sluby beda dobrym rozwiazaniem? Zakladam, ze to pytanie bylo zadane setki razy ale mozecie mnie traktowac jakbym wrocil z podrozy w przeszlosc i nie wiem z czym sie je bezlusterkowce

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Zmieniłem 6d2 na R i ogarnia ślub świetnie. Af na oko robi robotę. Kopię robiłem telefonem z karty na kartę org telefonem.

  7. #7
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów


  8. #8

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Posiadam 6D MKII i bardzo sobie chwalę jednak w niedalekich planach jest zmiana na R właśnie ze względu na AF. Z obecnym 6D MKII bardzo często używam Sigmy 24-105 F4 ART i mogę powiedzieć, że zdarzają się strzały z nietrafioną ostrością jak dla mnie to za często. Przypuszczam że we współpracy z R nie będzie problemów z ostrością ze względu na AF. Wspomniałeś o jasnym zoomie. Ostatnio robiłem trochę portretów w plenerze i doskonale sprawdził mi się Canon 70-200 f2.8 IS II.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Wspomniałeś o jasnym zoomie. Ostatnio robiłem trochę portretów w plenerze i doskonale sprawdził mi się Canon 70-200 f2.8 IS II.
    Bo to świetne szkło, z piękną plastyką, ostre od pełnej dziury, a na R nieomylne i błyskawiczne.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Lublin
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Powrót do ślubów

    Jest 24-35 f2 art robiłem jedno zlecenie, plus to światło,ostrość, zastępuje 3 stałki,waga to chyba minus.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •