Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2020
    Miasto
    katowice
    Posty
    1

    Domyślnie uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Dzień dobry
    potrzebuję pomocy od znawcow w kwesti wyboru body canona.
    Aktualnie posiadam 400d i do tego 18-135 stm , 50 tki : takumara canona 1.8, wołnę, 20 industara , piercienie posrednie i przejsciowki . Robie portrety , krajobrazy , zdjecia podroznicze, czasem macro roslin.
    czego szukam "nowego" body tzn uzywanego ktore zastąpi 400d. Miałoby to być "kultowe" body dające swietnej jakosci zdjęcia o wspanialej plastyce - to podstawowe i najwazniejsze kryterium , dobrze zeby nie bylo za ciężkie (damskie rączki, zabierajace sprzet w podróze ). Nie zalezy mi na szybkosci
    zdjec seryjnych, nie zalezy mi na funkcji filmowania, gpsach iwfi i innych bajerach.

    Pytanie 1 : pozostac przy aps-c czy przejsc na pełną klatkę ?

    Pytanie 2 jaki model ?

    Pytanie 3 jakiego przebiegu szukać ?

    z góry dziekuję
    Karolina

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez Tanzanika Zobacz posta
    "kultowe" body dające swietnej jakosci zdjęcia o wspanialej plastyce
    5d. Pierwszy. Od wielu lat jest nazywany "classic"
    Tylko ciężko z dobrym stanem i dobrą ceną (tzn. da się za 600-1000), i zyskasz 2Mpix, w porównaniu z 400d jego waga Cię zaskoczy, niestety nie pozytywnie, jest ciężki.
    80d? m50?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez Tanzanika Zobacz posta
    Miałoby to być "kultowe" body dające swietnej jakosci zdjęcia o wspanialej plastyce - to podstawowe i najwazniejsze kryterium , dobrze zeby nie bylo za ciężkie (damskie rączki, zabierajace sprzet w podróze ).
    Kupując M50 dostaniesz małe, poręczne body ze sprawnym AF (Eye AF) i dobrą matrycą.
    Przez przejścówkę EF-M podepniesz od razu to co masz, AF na pewno zadziała lepiej i sprawniej. Manuale będą działać o wiele sprawniej (focus peaking).
    Magię uzyskasz natywnym M32/1.4 - jakość obrazka cudowna, ogniskowa niestety banalna.
    Możesz podpiąć jakieś manualne 50/0.95 i obrazek też będzie magiczny.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez Tanzanika Zobacz posta
    ... body dające swietnej jakosci zdjęcia o wspanialej plastyce - to podstawowe i najwazniejsze kryterium ...
    Tutaj wydaje sie być liderem wśród używek w niskiej cenie - 5d1, ale traf dobry egzemplarz; ostatnio była aukcja z tym korpusem, w dobrym stanie, nieduży przebieg: https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...wany-prywatnie
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez Tanzanika Zobacz posta
    Dzień dobry
    potrzebuję pomocy od znawcow w kwesti wyboru body canona.
    Aktualnie posiadam 400d i do tego 18-135 stm , 50 tki : takumara canona 1.8, wołnę, 20 industara , piercienie posrednie i przejsciowki . Robie portrety , krajobrazy , zdjecia podroznicze, czasem macro roslin.
    czego szukam "nowego" body tzn uzywanego ktore zastąpi 400d. Miałoby to być "kultowe" body dające swietnej jakosci zdjęcia o wspanialej plastyce - to podstawowe i najwazniejsze kryterium , dobrze zeby nie bylo za ciężkie (damskie rączki, zabierajace sprzet w podróze ). Nie zalezy mi na szybkosci
    zdjec seryjnych, nie zalezy mi na funkcji filmowania, gpsach iwfi i innych bajerach.

    Pytanie 1 : pozostac przy aps-c czy przejsc na pełną klatkę ?

    Pytanie 2 jaki model ?

    Pytanie 3 jakiego przebiegu szukać ?

    z góry dziekuję
    Karolina
    Jak trafisz 5D w dobrym stanie to warto go polecić ale nie jest ani mały ani lekki. Do tego potrzeba jeszcze jakiegoś kultowego szkła ...

  6. #6
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    5D nie kupuj, nawet nie masz jak sprawdzić przebiegu i DR jest słabszy niż współczesne APSC

    --- Kolejny post ---

    ja kupiłem Canona 6D za 1400zł z 20tyś przebiegu w stanie idealnym, to jest dużo lepsza opcja. DR jest tylko 5EV gorszy od Sony, ale cena wybacza wszystko

    --- Kolejny post ---
    to są licytacje ostatnio zakończone, czyli faktyczna cena za ile został sprzedany:
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...s-zdjec-okazja
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...-migawka-19127
    1600zł oba mają 20tyś przebiegu

    Ogółnie Canon jest bardzo tani, bo Sony go całkowicie zdominował i ludzie posprzedawali te przestarzałe puszki


    Pytanie 1 : pozostac przy aps-c czy przejsc na pełną klatkę ?
    zależy od obiektywów, sam tlko możesz to ocenić, pełna klatka miażdży apsc przez DR
    Pytanie 2 jaki model ?
    wchodzisz na https://www.photonstophotos.net/Charts/DXOPDR.htm
    i kupujesz coś co ma 9EV

    Pytanie 3 jakiego przebiegu szukać ?
    do 150tyś, w 5d nie da się sprawdzić przebiegu
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 05-08-2020 o 18:01

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    5D nie kupuj, nawet nie masz jak sprawdzić przebiegu i DR jest słabszy niż współczesne APSC

    --- Kolejny post ---

    ja kupiłem Canona 6D za 1400zł z 20tyś przebiegu w stanie idealnym, to jest dużo lepsza opcja. DR jest tylko 5EV gorszy od Sony, ale cena wybacza wszystko

    --- Kolejny post ---
    to są licytacje ostatnio zakończone, czyli faktyczna cena za ile został sprzedany:
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...s-zdjec-okazja
    https://allegrolokalnie.pl/oferta/ca...-migawka-19127
    1600zł oba mają 20tyś przebiegu

    Ogółnie Canon jest bardzo tani, bo Sony go całkowicie zdominował i ludzie posprzedawali te przestarzałe puszki
    Jeżeli byłbyś rzetelny to napisałbyś że nie wiadomo czy właściciel sprzedał za wylicytowaną kwotę aparat, nie wiadomo czy akcesoria, ładowarka, aku są oryginalne, nawet paska do aparatu nie widać. Jeden ma pęknięty wyświetlacz górny i brak oznaczeń na kółku nastaw. Nic nie napiszę o braku pudła i jakichkolwiek papierów, ale to nie jest najważniejsze. Chyba nikomu nie udałoby się znaleźć większej padaki. Za 2,2 tys można dostać w bardzo dobrym stanie te puszki i to jest bardzo dobra cena.

  8. #8
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    96

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Jeżeli byłbyś rzetelny to napisałbyś że nie wiadomo czy właściciel sprzedał za wylicytowaną kwotę aparat, nie wiadomo czy akcesoria, ładowarka, aku są oryginalne, nawet paska do aparatu nie widać. Jeden ma pęknięty wyświetlacz górny i brak oznaczeń na kółku nastaw. Nic nie napiszę o braku pudła i jakichkolwiek papierów, ale to nie jest najważniejsze. Chyba nikomu nie udałoby się znaleźć większej padaki. Za 2,2 tys można dostać w bardzo dobrym stanie te puszki i to jest bardzo dobra cena.
    jestem rzetelny bo kupiłem za tyle aparat w idealnym stanie samo body z ładowarką i nową baterią(zamiennik) z małym przebiegiem i gripem też zamiennik. Opakowanie, baterie i inne bzdury mnie nie interesują.

    Śledziłem rynek, to są konkretne ceny za ile aparat został sprzedany. To że ktoś wystawia za 2000zł nie znaczy że ktoś kupił za tyle aparat, interesują mnie faktyczne ceny za jaką kwotę doszło do transakcji

    Kwota wylicytowana to jest kwota faktyczna za którą ktoś sprzedał aparat tak działa allegro, jeśli ktoś się nie zgodzi na sprzedaż to dostaje ostrzeżenie od allegro, 3 ostrzeżenia blokują konto, ale to jest jakaś skrajna sytuacja która nie miała miejsca, bo w obu przypadkach pisałem do sprzedawcy czy jeszcze aktualne, ja kupiłem na olx bo trafiłem na lepszą okazję z gripem. Za 1600zł cena była dla mnie za wysoka

    Specjalnie dałem linki do faktycznie sprzedanych aukcji gdzie ktoś kupił i zapłacił
    Ostatnio edytowane przez taniFotograf ; 05-08-2020 o 19:39

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    jestem rzetelny bo kupiłem za tyle aparat w idealnym stanie samo body z ładowarką i nową baterią(zamiennik) z małym przebiegiem i gripem też zamiennik. Opakowanie, baterie i inne bzdury mnie nie interesują.

    Śledziłem rynek, to są konkretne ceny za ile aparat został sprzedany. To że ktoś wystawia za 2000zł nie znaczy że ktoś kupił za tyle aparat, interesują mnie faktyczne ceny za jaką kwotę doszło do transakcji

    Kwota wylicytowana to jest kwota faktyczna za którą ktoś sprzedał aparat tak działa allegro, jeśli ktoś się nie zgodzi na sprzedaż to dostaje ostrzeżenie od allegro, 3 ostrzeżenia blokują konto, ale to jest jakaś skrajna sytuacja która nie miała miejsca, bo w obu przypadkach pisałem do sprzedawcy czy jeszcze aktualne, ja kupiłem na olx bo trafiłem na lepszą okazję z gripem. Za 1600zł cena była dla mnie za wysoka

    Specjalnie dałem linki do faktycznie sprzedanych aukcji gdzie ktoś kupił i zapłacił
    Nie mieszaj ludziom w głowach. Nie wiesz czy ktoś zapłacił. Dajesz linki do aukcji które nie są wiarygodne. Dobra puszkę kupisz za 2200 a nie 1600 czyli jakieś 40% drożej. Druga sprawa to ostrzeżenia od allegro, jesteś pewien że allegro daje ostrzeżenia i zawiesza konto za 3 ? Chyba 10 lat temu. W lipcu sprzedałem 6D, 40 tys na liczniku za 2300, na 10 zapytań o sprzedaż najniższa śmieszna zaproponowana mi cena to 1900zł. Bateria zamiennik, bez kartonu a dla ciebie 1600 było za wysoką ceną i masz z gripem taniej - gratulacje

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    jestem rzetelny bo kupiłem za tyle aparat w idealnym stanie samo body z ładowarką i nową baterią(zamiennik) z małym przebiegiem i gripem też zamiennik. Opakowanie, baterie i inne bzdury mnie nie interesują.

    Śledziłem rynek, to są konkretne ceny za ile aparat został sprzedany. To że ktoś wystawia za 2000zł nie znaczy że ktoś kupił za tyle aparat, interesują mnie faktyczne ceny za jaką kwotę doszło do transakcji

    Kwota wylicytowana to jest kwota faktyczna za którą ktoś sprzedał aparat tak działa allegro, jeśli ktoś się nie zgodzi na sprzedaż to dostaje ostrzeżenie od allegro, 3 ostrzeżenia blokują konto, ale to jest jakaś skrajna sytuacja która nie miała miejsca, bo w obu przypadkach pisałem do sprzedawcy czy jeszcze aktualne, ja kupiłem na olx bo trafiłem na lepszą okazję z gripem. Za 1600zł cena była dla mnie za wysoka

    Specjalnie dałem linki do faktycznie sprzedanych aukcji gdzie ktoś kupił i zapłacił
    Dodam , że w 6D oryginalna bateria i ładowarka to bardzo ważna sprawa. Moja 5 letnia bateria trzymała w okolicach tysiąca zdjęć, zostawiłem ją sobie do erki

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: uzywane body czy polecicie kultowy model którego ceny już mocno spadły ?

    Cytat Zamieszczone przez taniFotograf Zobacz posta
    w 5d nie da się sprawdzić przebiegu
    W 5d da się sprawdzić przebieg ale w serwisie canona.
    5D polecam ale ciężko będzie znaleźć zadbany egzemplarz.
    6D także polecam ale będzie droższy i niestety plastyka już nie ta. No ale to akurat nie każdy widzi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •