Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 150

Wątek: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    W oczekiwaniu na niezależne, sensowne testy porównawcze, typu MTF ale głownie "oczne" takie jak np. https://www.cameralabs.com/camera-lens-reviews/

    Tego typu jak prezentowane tutaj wykresy MTF dają pogląd na ostrość/rozdzielczość obiektywu ale tylko pogląd gdyż :
    - to są wykresy "na pełnej dziurze" a cechy/własności optyczne przy przymykaniu mogą być różne w różnych obiektywach, mało kiedy focimy na pełnej dziurze
    - wykresy dotyczą specyficznej/umownej sytuacji pomiarowej
    - dotyczą plansz testowych o liniach o coraz większej gęstości (np. 10 lp/mm, 30 lp/mm, ...) ale my patrzymy na nasze zdjęcia na portret/krajobraz/... i ma się to "średnio" do plansz testowych

    1. Świat Sony
    Z wykresów fabrycznych MTF obiektywów ML 85mm : 2 obiektywów Sony, 2 obiektywów Sigmy i 1 obiektywu Samyang wynika że obiektyw ("nowy/ML") Sigmy ma najlepsze wyniki. Nieco tylko gorsze ma Samyang na krawędziach kadru

    2. Świat Canona

    Załącznik 4898

    Widać "znaczną" różnicę, obiektyw RF jest zdecydowanie ostrzejszy (większy kontrast/mikrokontrast) oraz znacznie szczegółowszy od odpowiednika EF
    Obiektyw Sigma 85mm f/1.4 DG DN (nowy/ML) to ta sama półka co RF 85mm F1.2 L USM gdy chodzi o rozdzielczość/ostrość.

    Takimi wykresami "chwalą się" producenci, zobaczymy jak się to ma produkowanych obiektywów

    jp
    Kurcze jesli ten samyang rf jest niewiele gorszy od sigmy to opcja warta rozważenia zwlaszcza że nieco tańszy niz na bagnet sony no i przede wszystkim jest z bagnetem rf a sigmy nie ma i nic nie wiadomo czy w ogóle będzie. 2500 to jednak połowa ceny sigmy co do jakości której nie powątpiewam i zapewne lepsza od samyanga - kwestia o ile.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Kurcze jesli ten samyang rf jest niewiele gorszy od sigmy to opcja warta rozważenia zwlaszcza że nieco tańszy niz na bagnet sony no i przede wszystkim jest z bagnetem rf a sigmy nie ma i nic nie wiadomo czy w ogóle będzie. 2500 to jednak połowa ceny sigmy co do jakości której nie powątpiewam i zapewne lepsza od samyanga - kwestia o ile.
    1.
    Jak się wczytasz w testy Optyczne.pl obiektywu Samyang AF 85 mm f/1.4 FE/RF
    https://www.optyczne.pl/482.4-Test_o...ć_obrazu.html
    to widać jak dobry to obiektyw.

    2.
    https://www.ephotozine.com/article/s...-review--34777

    3.
    Jeśli na wykresach/histogramach niezależnych testów trochę lepszy będzie Sigma to podstawowe pytanie czy na swoich zdjęciach (a dokładnie ich prezentacji) tą różnicę kiedykolwiek w ogóle jesteś w stanie zobaczyć.
    To jest "walka" emocji z rozumem. Mój rozum (niestety) często tą walkę przegrywa.

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 10-08-2020 o 03:51
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #33
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Obawiam się jeszcze tego czy obecnie samyang nie będzie trochę w stylu sigmy sprzed lat, czyli jeden egzemplarz tego samego modelu jakosciowo prawie jak L-ka canona, a drugi jak KITowy za 600 zł. Jak kupowalem sigme 17-50 to mieli na stanie 3 egzemplarze i jeden byl żyleta a dwa przecietne. Ale skoro kupując na odległość można oddać po sprawdzeniu warto spróbować, warto jednak miec punkt odniesienia- porownania. Ja go bym bral do pracy na 1.4 do 2.0 max ale przede wszystkim 1.4 mnie interesuje. Chyba go zamowie i sprawdzę a porównam do 100/2.8 L która jest konstrukcją już sprzed wielu, wielu lat.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Obawiam się jeszcze tego czy obecnie samyang nie będzie trochę w stylu sigmy sprzed lat, czyli jeden egzemplarz tego samego modelu jakosciowo prawie jak L-ka canona, a drugi jak KITowy za 600 zł. Jak kupowalem sigme 17-50 to mieli na stanie 3 egzemplarze i jeden byl żyleta a dwa przecietne. Ale skoro kupując na odległość można oddać po sprawdzeniu warto spróbować, warto jednak miec punkt odniesienia- porownania. Ja go bym bral do pracy na 1.4 do 2.0 max ale przede wszystkim 1.4 mnie interesuje. Chyba go zamowie i sprawdzę a porównam do 100/2.8 L która jest konstrukcją już sprzed wielu, wielu lat.
    To jest najlepsze rozwiązanie.
    Poświęć trochę czasu na wymyślenie testów porównawczych : jakości "obrazka", szybkości i dokładności AF, śledzenia oka, ....
    Oraz ustal preferencje i ustal kryterium zakupu zanim kupisz obiektyw byś potem sam nie "naciągał" wyników testów i przesłanek decyzji zakupu sam przed sobą.

    Gdybyś odczuwał potrzebę asysty w ocenie jakości obrazka, zdania niezainteresowanych w wyborze, to rób zdjęcia w RAW i zamieść tutaj albo podeślij do mnie

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  5. #35
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Jak kupię a mam taki zamiar to wrzuce parę RAWow do oceny.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Kurcze jesli ten samyang rf jest niewiele gorszy od sigmy to opcja warta rozważenia zwlaszcza że nieco tańszy niz na bagnet sony no i przede wszystkim jest z bagnetem rf a sigmy nie ma i nic nie wiadomo czy w ogóle będzie. 2500 to jednak połowa ceny sigmy co do jakości której nie powątpiewam i zapewne lepsza od samyanga - kwestia o ile.
    Samyang "niewiele gorszy"? Przecież Samyang RF to całkiem inna półka i jakość optyczna . Było już wiele testów Samyanga RF pokazujących jego dramatyczną pracę pod światło i brak ostrości w narożnikach. Natomiast Sigma we wszystkich testach pokazuje, że jest to kolejny obiektyw referencyjny bijący rekordy rozdzielczości oraz jakości optycznej. Cena Samyanga RF w odniesieniu do jakości i wad optycznych powinna być o połowę niższa. BTW- po własnych kŕotkich doświadczeniach z Samyangiem nikomu nie polecam obiektywów tej firmy z uwagi ma bardzo nisķą jakość mechaniczną i optyczną.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-08-2020 o 02:51
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #37
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Samyang "niewiele gorszy"? Przecież Samyang RF to całkiem inna półka i jakość optyczna . Było już wiele testów Samyanga RF pokazujących jego dramatyczną pracę pod światło i brak ostrości w narożnikach. Natomiast Sigma we wszystkich testach pokazuje, że jest to kolejny obiektyw referencyjny bijący rekordy rozdzielczości oraz jakości optycznej. Cena Samyanga RF w odniesieniu do jakości i wad optycznych powinna być o połowę niższa. BTW- po własnych kŕotkich doświadczeniach z Samyangiem nikomu nie polecam obiektywów tej firmy z uwagi ma bardzo nisķą jakość mechaniczną i optyczną.
    No tylko Sigma póki co nie robi z bagnetem RF więc szuka sie alternatywy dla canonow 85/1.2 za kilkanaście tysięcy. Niepodważalną zaletą Samyanga jest jego nocowanie niestety reszta mnie nie satysfakcjonowała, nie mniej jakby kosztował ok 2k to dla wielu osób byłby bardzo dobrą oferta i myślę że w niedługim czasie jego cena regularna zejdzie ponizej 2.5k. Trzeba miec nadzieję, że skoro Samyang ogarnął bagnet RF to i Sigma niebawem wypusci z tym mocowaniem.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    No tylko Sigma póki co nie robi z bagnetem RF więc szuka sie alternatywy dla canonow 85/1.2 za kilkanaście tysięcy. Niepodważalną zaletą Samyanga jest jego nocowanie niestety reszta mnie nie satysfakcjonowała, nie mniej jakby kosztował ok 2k to dla wielu osób byłby bardzo dobrą oferta i myślę że w niedługim czasie jego cena regularna zejdzie ponizej 2.5k. Trzeba miec nadzieję, że skoro Samyang ogarnął bagnet RF to i Sigma niebawem wypusci z tym mocowaniem.
    Skoro Sigma opracowała konstrukcję ML na bagnet E i L to najprawdopodobniej ma kompetencje by wyprodukować na bagnet RF.
    Jedno co zastanawia to to że informuje że korzysta z bezpłatnej licencji Sony na bagnet E

    No i nie wiem czy to będzie "ta sama" konstrukcja.
    Te nowe obiektywy DN DG mają silnik krokowy opracowany dla AF fazy i AF kontrastu co "trochę" nie psuje dla RF

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-08-2020 o 09:14
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Skoro Sigma opracowała konstrukcję ML na bagnet E i L to najprawdopodobniej ma kompetencje by wyprodukować na bagnet RF.
    Jedno co zastanawia to to że informuje że korzysta z bezpłatnej licencji Sony na bagnet E


    jp
    Ale, że co Cię zastanawia ? Jak dany producent aparatów ma tzw. otwartą pełną specyfikację bagnetu to nie trzeba stosować inżynierii wstecznej , aby metodą prób i błędów dostosować przepływ informacji między korpusem a obiektywem. Zresztą jak wiadomo z doświadczenia C i N w każdym kolejnym aparacie i w każdym kolejnym uaktualnieniu oprogramowania dla puszki producent nie podający specyfikacji swojego bagnetu zrobi wszystko, aby obiektyw "pogryzł" się z aparatem, co skutkować będzie nieprawidłową pracą przysłony oraz niepoprawną ekspozycją (vide Sigma A 35 1.4)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    No tylko Sigma póki co nie robi z bagnetem RF więc szuka sie alternatywy dla canonow 85/1.2 za kilkanaście tysięcy. Niepodważalną zaletą Samyanga jest jego nocowanie niestety reszta mnie nie satysfakcjonowała, nie mniej jakby kosztował ok 2k to dla wielu osób byłby bardzo dobrą oferta i myślę że w niedługim czasie jego cena regularna zejdzie ponizej 2.5k. Trzeba miec nadzieję, że skoro Samyang ogarnął bagnet RF to i Sigma niebawem wypusci z tym mocowaniem.
    Osobiście to mam pewne obawy, czy sigma w ogóle wejdzie w mocowanie RF nie znając pełnej specyfikacji bagnetu RF ze względu na bardzo prawdopodobne problemy współpracy obiektywów w przyszłości z nowy softem i nowymi puszkami.

    Osobiście to miałem już wcześniej ze starymi sigmami problemy współpracy z canonem. A całkiem niedawno to w systemie Fuji FRINGER SMART ADAPTER EF-FX Pro II czasami nie widział obiektywów canona podpiętych do korpusów Fuji z uwagi na mało dokładne rozmieszczenie styków kontaktowych, co skutkowało tym, że adapter EF-FX Pro II oddałem gratis nabywcy aparatu.
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  10. #40
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Samyang z tego co rozumiem działa jak EF i Sigma też by tak mogła bo z adapterem Arty nie mają problemów.

    Nie będą działać nowinki RF. Może nie chcą bez tego wypuścić obiektywu.

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •