Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 150

Wątek: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

  1. #111
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Ale to tylko przy jpg w puszcze będzie problemem bo przy profilach w programach graficznych RAW zostanie skorygowany w komputerze i chyba problemu nie będzie.
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  2. #112
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Przetestowałem swój egzemplarz 85mm f/1.4 DG DN na swojej ściance "cegieł" by "sprawdzić" jak ma się to do części testów dotyczących ostrości
    https://sonyalpha.blog/2020/08/23/si...1-4-dg-dn-art/
    których podsumowanie testów na A7R4 (61Mpix) autor przedstawił jako

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sigma-85-F1.4-DG-DN-Size-sharp-2.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	51,0 KB
ID:	4977

    Patrząc na swoje zdjęcia/wyniki jedynie mam wątpliwości czy na F1.4 uznałbym że w środku kadru ostrość jest wybitna, trochę odstaje od pozostałych tak nazwanych.
    Ciekawym jest że "na cegłach" jest bardzo mała (o ile jest) różnica obrazu pomiędzy środkiem kadru a narożnikiem (przy outstanding) przy moim A7R3 (42 Mpix)

    jp

    PS
    U autora, obiektyw w pełni pokrywa/wykorzystuje rozdzielczość matrycy :
    - outstanding : 61Mix
    - excellent : 42 Mpix
    - very good : 24 Mpix
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 03-09-2020 o 08:33
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #113
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Lepiej dać w całości całe zestawienie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sigma-85-F1.4-DG-DN-Size-sharp-3.png.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	168,8 KB
ID:	4979
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    oczywistym jest że korekty robione w aparacie są rozwiązaniem gorszym (i tańszym) niż dobrze skorygowana optyka w obiektywie na dzień dobry - promocja takiego rozwiązania jako zalety przekracza już nawet ogólny poziom influencerski na internetach - ale może ludzie uwierzą we wszystko co czytają, może.

  5. #115
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Ale to tylko przy jpg w puszcze będzie problemem bo przy profilach w programach graficznych RAW zostanie skorygowany w komputerze i chyba problemu nie będzie.
    W LR co prawda nie ma profilu jeszcze, ale prawie idealnie działa wbudowana korekta dystorsji ustawiona manualnie na -9. No tyle tylko, że obraz na środku kadru jest w widoczny sposób rozciągany, co jak rozumiem wpływa na ostrość obrazu właśnie w centrum kadru. A szkoda, bo natywnie jest rewelacyjna.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    oczywistym jest że korekty robione w aparacie są rozwiązaniem gorszym (i tańszym) niż dobrze skorygowana optyka w obiektywie na dzień dobry - promocja takiego rozwiązania jako zalety przekracza już nawet ogólny poziom influencerski na internetach - ale może ludzie uwierzą we wszystko co czytają, może.
    A ziemia jest płaska i ludzie pierwotni polowali na dinozaury?

    Zastanów się chwilkę nad tym co napisałeś patrząc na porównanie wielkości skorygowanej Sigmy A 35 mm f/1.4 DG HSM oraz nowej Sigmy ART 85mm F1.4 DG DN i bądź łaskaw przeanalizować ze zrozumieniem to, co napisałem wcześniej https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413663

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02-Halfpint.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	293,9 KB
ID:	4980

    Nikt Ci nie zabrania kupować skorygowanej Sigmy A 35 mm f/1.4 DG HSM - to Twój wybór.





    BTW- opis i test znajomego kolegi: http://sigma-foto.pl/inspiracja/wybi...0RcLI8lAre8VHs Polecam test i uwagi! Znam Adama i wiem, że ma bardzo duże wymagania do jakości obiektywów, których używa. Test robił na matrycy 62 mpx wymagającej doskonałej optyki.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-09-2020 o 09:16
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #117
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Ale to tylko przy jpg w puszcze będzie problemem bo przy profilach w programach graficznych RAW zostanie skorygowany w komputerze i chyba problemu nie będzie.
    Nie ma i nie będzie żadnego problemu w żadnym formacie, ani w "puszce", ani w programach graficznych. Cofnij się do mojego postu, gdzie zapodałem moje zdjęcia z Sigmy Art 85 1.4 DG DN wywołane przez C1, który czyta profile RAW i JPG z aparatu https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413645
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-09-2020 o 09:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  8. #118
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    jeszcze raz napiszę - obiektyw pozbawiony korekcji wad optycznych na poziomie optyki (czyli tych soczewek co je wsadzili lub nie wsadzili do środka) jest rozwiązaniem ułomnym, jest mniejszy i lżejszy z oczywistych powodów brakuje mu kilku soczewek w środku jak dotąd takie rozwiązania były stosowane w sprzęcie budżetowym - z oczywistych powodów mniej szkła, tanie szkło, czasem plastik - taniej, wydawało się że sigma zmieniła swoją filozofię wprowadzając serię art ale najwyraźniej następuje odwrót do tego co było przed serią art.

    to proste fakty i żadna analiza ani influencerskie opowieści o dinozaurach i płaskiej ziemi i czytaniu ze zrozumieniem tych faktów nie zmienią - ale jeśli chcemy zejść na ten poziom dyskusji to ja jestem otwarty (pytanie co na to moderatorzy) też lubię pisać o dinozaurach i czytaniu ze zrozumieniem

    tak na marginesie - czy na obrazku porównującym trzy obiektywy (nowa sigma stara sigma i sony) w obiektywach stara sigma i sony zastosowano programową korekcję CA jeśli nie to takie porównanie nie ma sensu bo w nowej zastosowano.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Nie ma i nie będzie żadnego problemu w żadnym formacie, ani w "puszce", ani w programach graficznych. Cofnij się do mojego postu, gdzie zapodałem moje zdjęcia z Sigmy Art 85 1.4 DG DN wywołane przez C1, który czyta profile RAW i JPG z aparatu https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413645
    a ten LR koryguje tego rawa czy nie koryguje? bo jak nie koryguje to najwyraźniej jest problem
    też używam C1 gdyby ktoś pytał
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 03-09-2020 o 09:50

  9. #119
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Na razie nie ma profilu, więc w LR można skorygować manualnie. Z tego co widzę na "cegłach" nawet równo wychodzi.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #120
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    jeszcze raz napiszę - obiektyw pozbawiony korekcji wad optycznych na poziomie optyki (czyli tych soczewek co je wsadzili lub nie wsadzili do środka) jest rozwiązaniem ułomnym, jest mniejszy i lżejszy z oczywistych powodów brakuje mu kilku soczewek w środku jak dotąd takie rozwiązania były stosowane w sprzęcie budżetowym - z oczywistych powodów mniej szkła, tanie szkło, czasem plastik - taniej, wydawało się że sigma zmieniła swoją filozofię wprowadzając serię art ale najwyraźniej następuje odwrót do tego co było przed serią art.

    to proste fakty i żadna analiza ani influencerskie opowieści o dinozaurach i płaskiej ziemi i czytaniu ze zrozumieniem tych faktów nie zmienią - ale jeśli chcemy zejść na ten poziom dyskusji to ja jestem otwarty (pytanie co na to moderatorzy) też lubię pisać o dinozaurach i czytaniu ze zrozumieniem

    --- Kolejny post ---


    Te bzdury o braku soczewek , tanim szkle i plastiku w nowej Sigmie Art 85mm F1.4 DG DN, które piszesz wyżej to na poczekaniu wymyślasz ? Aż zęby bolą, gdy to się czyta...

    Dla porównania, może coś zaświta...



    stara Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM

    14 soczewek ustawionych w 12 grupach. Zastosowano dwie soczewki z niskodyspersyjnego szkła SLD oraz jeden element asferyczny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	166829_sigA85przekroj.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	66,7 KB
ID:	4982



    i

    nowa Sigma Art 85mm F1.4 DG DN Metalowa obudowa, uszczelki w środku i przy bagnecie. Pięć soczewek z niskodyspersyjnego szkła SLD oraz jeden element asferyczny.

    Konstrukcja obiektywu: 15 soczewek w 11 grupach (5 SLD i 1 asferyczna)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	249117_sigma-tech.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	106,3 KB
ID:	4981


    Zacytuję Ciebie: "to proste fakty", tak więc proszę - zastanów się dwa razy i sprawdź zanim cokolwiek więcej równie głupiego (jak wyżej) napiszesz.




    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    a ten LR koryguje tego rawa czy nie koryguje? bo jak nie koryguje to najwyraźniej jest problem
    też używam C1 gdyby ktoś pytał
    Odpowiem pytaniem na pytanie. W przypadku premier innych nowych obiektywów i aparatów LR ma już wcześniej zaktualizowaną bazę profili? Nie ma? Pytanie było z gatunku retorycznych.

    BTW - W C1 sprawdzałem i są profile pod nową Sigmę https://www.canon-board.info/threads...=1#post1413645
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-09-2020 o 10:08
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •