Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 150

Wątek: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-08-2020 o 18:27
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Wygląda dobrze, wzbudza entuzjazm ale... poczekajmy na rzetelne testy porównawcze.
    To że AF będzie lepszy od wersji "z przyspawaną przejściówką" to pewne.

    Jeśli własności optyczne będą nie gorsze to jakieś szkło sprzedam i kupię tą Sigmę 85mm

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 06-08-2020 o 20:54
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Wygląda dobrze, wzbudza entuzjazm ale... poczekajmy na rzetelne testy porównawcze.
    To że AF będzie lepszy od wersji "z przyspawaną przejściówką" to pewne.

    Jeśli własności optyczne będą nie gorsze to jakieś szkło sprzedam i kupię tą Sigmę 85mm

    jp
    Możesz już dawać ogłoszenie na "starą" sigmę

    Kolejny opis: https://www.youtube.com/watch?v=Tx8QVnW_sYQ

    Miałem okazję robić w niedzielę zdjęcia nową pożyczoną Sigmą A 35 mm f/1.2 DG Dn i szczęka mi odpadła, jak zobaczyłem ostrość na f/1.2 https://www.canon-board.info/attachm...3&d=1596366307 Ilość detalu kosmiczna.

    Muszę przyznać , że te najnowsze sigmy z pierścieniem ostrości na tubusie są genialne. Ta 85 1.4 podobno ma genialny bokeh (11 listków przysłony) , tak więc kroi się kolejne znakomite szkło Sigmy i do tego małe i lekkie.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-08-2020 o 22:56
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Orientujecie się czy będzie z mocowamiem rf czy tylko do bezluster typu m?
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niektóre? Chyba wszystkie lustrzankowe stałki serii ART mają lepszą jakość niż szkła Canona (i Nikona). Chory jest ich rozmiar, waga, filtry.
    Ciekawe czy ten "maluch" będzie tak samo dobry optycznie jak wersja lustrzankowa, szczególnie na bokach kadru.
    https://dariuszbres.pl/sigma-85-1-4-art-fe/

    Ten "maluch" SIGMA 85mm f/1.4 DG DN jest lepszy w centrum i w rogach od GM Sony Co ciekawe okazuje się, że można zrobić tańszy, lżejszy, mniejszy i ostrzejszy obiektyw niż natywny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	center-85-sigma-v-sony.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,93 MB
ID:	4890

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	corner-85-sigma-v-sony.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	1,75 MB
ID:	4891

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Marcinus Zobacz posta
    Orientujecie się czy będzie z mocowamiem rf czy tylko do bezluster typu m?
    Info producenta:
    "przeznaczony dla bezlusterkowców z bagnetami Sony E oraz Leica L" , czyli nie byłbym hurra-optymistą w kwestii mocowań do innych systemów. Być może do Canona na mocowanie RF w przyszłości tak (o ile dojdą do wniosku, że będzie popyt), ale do Nikona raczej niekoniecznie.

    Powód jest jest prosty, tylko Sony ma tzw. "otwarty bagnet" i udostępnia na zewnątrz protokoły komunikacji body ze szkłem. Reszta producentów nie udostępnia tych danych chroniąc w ten sposób swoje natywne szkła przed konkurencją niezależnych firm.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 06-08-2020 o 23:20
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 600

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Odnoszę wrażenie, że na forum Canona Sigmy były mocno niedoceniane. Natomiast u nikoniarzy to na Sigmy sie przesiadła większość użytkowników. Możliwe, że to dlatego, że na nikonach nie skarżono się na działanie AF. Tu ciągle pokutowało uważanie Sigm za kundelki i fama o gorszym działaniu AF. Nie wiem czy prawdziwa, bo były tez głosy ludzi zadowolonych.
    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Sy 85mm (FE/RF) jest aktualnie lepszym od oryginalnych obiektywów Sony ( w tym GM), porównywalnym z Sigmąjp
    To niekoniecznie świadczy o świetności Samyanga, raczej o słabości Sony.
    Zachwalałeś optykę Sony, robiłeś zestawienia ile to szkieł na ML Sony jest ostrzejsze niż szkła Canona. I nie widziałeś wyników obiektywów Sigmy, gdy patrzyłes na ranking bez podziału na mocowania?
    Fani Sony lubią małe rzeczy. Nie zająkneli się gdy Sigma dospawała dupki i dała rewelacyjne ARTy. Były be, bo ... ??? Bo były za duże czy też nie były robione na Sony od początku, tylko do nich dostosowane?
    Fanatyzm wielbicieli marki X czy Y wypacza rzeczywistość.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-08-2020 o 00:52
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że na forum Canona Sigmy były mocno niedoceniane. Natomiast u nikoniarzy to na Sigmy sie przesiadła większość użytkowników. Możliwe, że to dlatego, że na nikonach nie skarżono się na działanie AF. Tu ciągle pokutowało uważanie Sigm za kundelki i fama o gorszym działaniu AF. Nie wiem czy prawdziwa, bo były tez głosy ludzi zadowolonych.

    To niekoniecznie świadczy o świetności Samyanga, raczej o słabości Sony.
    Zachwalałeś optykę Sony, robiłeś zestawienia ile to szkieł na ML Sony jest ostrzejsze niż szkła Canona. I nie widziałeś wyników obiektywów Sigmy, gdy patrzyłes na ranking bez podziału na mocowania?
    Fani Sony lubią małe rzeczy. Nie zająkneli się gdy Sigma dospawała dupki i dała rewelacyjne ARTy. Były be, bo ... ??? Bo były za duże czy też nie były robione na Sony od początku, tylko do nich dostosowane?
    Fanatyzm wielbicieli marki X czy Y wypacza rzeczywistość.
    No cóż, robiłem porównanie obiektywów Canona i Sony. Sigma to ani Canon ani Sony. I tyle.

    Sigma produkuje zarówna bardzo dobre obiektywy jak i słabsze.
    Gdy ustawisz filtr w DxOMark tabeli zestawień wyników testów obiektywów na tylko Canon, Sigma, Sony to np. w pierwszej 30 jakości jest 10 Sigm, 11 Sony i 9 Canonów więc "globalnie" jakość najlepszych obiektywów tych firm jest taka sama
    W dole tabeli jakości obiektywów jest też sporo Sigm

    Ale to historia.
    Od "teraz" Sigma zaczęła produkować "natywne" obiektywy do FF ML, zobaczymy po wynikach testów czy nowa 85 jest "nie gorsza" od starej z dospawaną przejściówką i to będzie świadczyło o jej jakości.
    Jakość optyczna "przejściówkowej" 85mm Sigmy do tej pory była chyba najlepsza w tym zakresie ogniskowych, ale nie znam testów porównania z nowym Samyang AF 85mm którego jakość optyczna jest znacznie lepsza od jakości Sony 85mm GM
    Porównanie z Sony 85mm GM jest trochę bez sensu, to był rok 2016 a od tego czasu technologia ML znacznie się rozwinęła (matryce, śledzenie oka, ...)

    Czekam na wiarygodne porównanie Sigm, jestem zainteresowany kupnem

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 07-08-2020 o 05:32
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, że na forum Canona Sigmy były mocno niedoceniane. Natomiast u nikoniarzy to na Sigmy sie przesiadła większość użytkowników. Możliwe, że to dlatego, że na nikonach nie skarżono się na działanie AF. Tu ciągle pokutowało uważanie Sigm za kundelki i fama o gorszym działaniu AF. Nie wiem czy prawdziwa, bo były tez głosy ludzi zadowolonych.
    A ja tylko powtórzę, że Sony jako jedyne ma otwartą specyfikację bagnetu dla wszystkich innych producentów optyki, czyli KAŻDY obiektyw Sigmy , Tamrona itp. zaprojektowany pod mocowanie FE będzie współpracować jak szkło natywne. Natomiast w przypadku C i N często bywa problem z elektroniczną komunikacją pomiędzy korpusem a obiektywem. Czyli dzieją się tzw. "cuda" , pompowanie AFu, brak celności, itp. Dlatego Sigma i inni producenci niezależni przez użytkowników C i N postrzegane są zupełnie niesłusznie jako wytwórcy tzw. "kundelków".

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Fani Sony lubią małe rzeczy. Nie zająkneli się gdy Sigma dospawała dupki i dała rewelacyjne ARTy. Były be, bo ... ??? Bo były za duże czy też nie były robione na Sony od początku, tylko do nich dostosowane?
    Fanatyzm wielbicieli marki X czy Y wypacza rzeczywistość.
    Dosyć duże uogólnienie. Szczególnie w kwestii "Fanatyzmu wielbicieli marki X czy Y"
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-08-2020 o 07:28
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Dla mnie Sigma zaczeła i skończyła się właściwie na 35art, no może jeszcze gabaryt 50A zaakceptuję, ale wagę nie do końca. Reszta to wynalazki dla mnie, znakomite optycznie, ale nie praktyczne IMHO. Cieszy mnie fakt małych i lekkich szkieł. Ostatnio częściej sięgam do torby po starego manualnego Volna 80 niż po 85L.
    Nie rozumiem po co Sigma zaczyna z 85mm zamiast 50 lub 35. Te szkła ludzie kupują w pierwszej kolejności a nie 85tkę za 5K

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Dla mnie Sigma zaczeła i skończyła się właściwie na 35art, no może jeszcze gabaryt 50A zaakceptuję, ale wagę nie do końca. Reszta to wynalazki dla mnie, znakomite optycznie, ale nie praktyczne IMHO. Cieszy mnie fakt małych i lekkich szkieł. Ostatnio częściej sięgam do torby po starego manualnego Volna 80 niż po 85L.
    Nie rozumiem po co Sigma zaczyna z 85mm zamiast 50 lub 35. Te szkła ludzie kupują w pierwszej kolejności a nie 85tkę za 5K
    Bo patrzysz wyłącznie ze swojego punktu widzenia i źle kombinujesz. Dla mnie (i wielu innych fotografujących , sądząc po zachwytach w testach) Sigma wykonała doskonały ruch projektując ten obiektyw. Takiego obiektywu brakowało w każdym ML.

    Nawiasem pisząc Sigma właśnie wypuściła obiektyw Sigma A 35 mm f/1.2 DG Dn i po zrobieniu kilku zdjęć (dzięki uprzejmości kolegi) jestem całkowicie pewien (potwierdził to też w swoich testach kolega), że poprzednia mocno wychwalana Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM ma się nijak optycznie i wagowo do tego nowego obiektywu. Pod względem każdych parametrów nowa Sigma A 35 mm f/1.2 DG Dn deklasuje poprzednią.

    Co do nowej Sigmy 85 mm f/1.4 DG DN Art mocno mijasz się z prawdą zakładając, że "ludzie kupują w pierwszej kolejności 50 lub 35". Ogniskowa 85 mm jest jedną z najważniejszych ogniskowych w portrecie i znakomita większość użytkowników ML (ślubniacy np.) posiada już jasne zoomy typu Sigma A 24-70 mm f/2.8 Dg Dn projektowane bez kompromisów pod bezlusterkowce i naturalną koleją rzeczy jest potrzeba posiadania obiektywu portretowego o ogniskowej 85 mm. Co do ceny proponuję sprawdzić ceny natywnych odpowiedników tej ogniskowej i jasności (w DSLR zaczynają się od 7k zł , a w ML od 10k zł).

    O świadomości fotografujących świadczy wpis pod zapowiedzią Sigmy 85 mm f/1.4 DG DN na jednym z portali:
    "Kupiłem pare dni temu Nikkora Z 50mm f/1.8 za połowę ceny tej Sigmy, a jakość optyki znając Sigmę będzie gorsza. Naprawdę nie trzeba kupować niewiadomo jak jasnych obiektywów, żeby zrobić ładny portret z rozmyciem tła. Wystarczy f/2 albo nawet f/4 i odpowiednia kompozycja." Jakby nie mam więcej pytań tego fotografa.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 07-08-2020 o 09:45
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •