Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 150

Wątek: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

  1. #101
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Widać że C1 wyprzedził Adobe i DxO

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #102
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    Widać że C1 wyprzedził Adobe i DxO

    jp
    Bo to bardzo dobry program jest
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    No ale ja w kontekście LR. I to nie jest beczka tylko poduszka
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No ale ja w kontekście LR. I to nie jest beczka tylko poduszka
    Dokładnie tak https://www.optyczne.pl/20-s%C5%82ownik-Dystorsja.html
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    No ale ja w kontekście LR. I to nie jest beczka tylko poduszka
    Zgoda, to poduszka, mea culpa

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  6. #106
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Tak obstawiam.
    Czyli do kamer też nie będzie co podpiąć? Ciekawa filozofia . To może zamiast czekać kilka lat niech od razu zwiną interes. Konkurencja na tym zyska, po co w ogóle coś produkować....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #107
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Czyli do kamer też nie będzie co podpiąć? Ciekawa filozofia .
    Na kamerach się nie znam, ale ze szczątkowych informacji, które posiadam to Cinema EOS są też z innym bagnetem niż EF nie? Z RF też pewnie będą? Poza tym jeśli większość kamer Cinema EOS jest na bagnet EF (tego nie wiem) i tak będzie dalej to nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby z nowymi kamerami Cinema EOS R EF dalej działały przez przejściówkę nawet po tym jak przestaną z nowymi body Eos R.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    To może zamiast czekać kilka lat niech od razu zwiną interes. Konkurencja na tym zyska, po co w ogóle coś produkować....
    jakoś nie musieli zwijać interesu jak EF nie był kompatybilny z FD, teraz przejście będzie bardziej miękkie. Myślisz, że zależy im na tym, aby Sigma, Tamron i inni produkowali szkła do ich aparatów. To napędza ich sprzedaż w jakikolwiek sposób? Czemu nie dali oficjalnie nikomu papierów do RF? do EF chyba też nie. Jest też możliwość, że obecnie produkowane szkła EF umieją też gadać w protokole RF więc za jakiś czas z nowymi R będą działać szkła EF, ale np. tylko wyprodukowane po roku 2019. Tak czy inaczej z kundlami będzie koniec.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 02-09-2020 o 22:19

  8. #108
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Na kamerach się nie znam, ale ze szczątkowych informacji, które posiadam to Cinema EOS są też z innym bagnetem niż EF nie? Z RF też pewnie będą? Poza tym jeśli większość kamer Cinema EOS jest na bagnet EF (tego nie wiem) i tak będzie dalej to nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby z nowymi kamerami Cinema EOS R EF dalej działały przez przejściówkę nawet po tym jak przestaną z nowymi body Eos R.


    jakoś nie musieli zwijać interesu jak EF nie był kompatybilny z FD, teraz przejście będzie bardziej miękkie. Myślisz, że zależy im na tym, aby Sigma, Tamron i inni produkowali szkła do ich aparatów. To napędza ich sprzedaż w jakikolwiek sposób? Czemu nie dali oficjalnie nikomu papierów do RF? do EF chyba też nie. Jest też możliwość, że obecnie produkowane szkła EF umieją też gadać w protokole RF więc za jakiś czas z nowymi R będą działać szkła EF, ale np. tylko wyprodukowane po roku 2019. Tak czy inaczej z kundlami będzie koniec.
    To nie rozumiem? Wróżysz koniec EF ale piszesz o końcu kundli....? Dla mnie to co piszesz jest tak karkołomne że nie ma sensu nawet się nad tym zastanawiać. I nie ma tu symetrii z FD żadnej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    sprzedawajcie te elkowe EFy szybko i tanio bo potem już tylko lamusownia - bo do zwykłego kubła na śmieci złomu elektronicznego się nie wrzuca - trzeba jechać autem stać w kolejce ogólnie duży kłopot - a jak będzie tanio to chętnie coś kupię

  10. #110
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: SIGMA, pierwszy obiektyw ML

    Wracając do tematu. W przypadku nowych Sigm DN projektowanych pod ML część korekt obrazu przejmuje aparat i jest to genialne posunięcie, bo dostajemy doskonały obiektyw (piekielnie ostry, bez CA, mały i lekki) a wszystkie te korekty czytane są również przez programy graficzne uwzględniający profil aparatu i obiektywu (testowane na C1). Oczywiście jeśli aparat nie będzie "gadał" z obiektywem (takie widzimisie producenta, który zrobi wszystko aby odciąć szkła innych producentów od swojego systemu), co miało w przeszłości miejsce - przykładowo w serii R Canona przy Sigmach trzeba było wyłączyć korektę zniekształceń w puszce, itp - to MZ Sigma nie będzie chciała się pchać w mocowanie RF, gdzie potencjał jej szkieł straci na wartości i będzie bezużyteczny. Dla Canona mocowanie RF to złote jajo i oczko w głowie, tak więc szanse na oddanie tego kawałka tortu w łapki niezależnych producentów optyki są nikłe, a inżyniera wsteczna tutaj nie pomoże (dlaczego , pisałem wyżej). Pytanie retoryczne, ile osób kupiłoby canona RF 85 1,2 za 12k zł mając w kontrze Sigmę 85 1.4 DG DN za 5k zł ostrą, małą i lekką?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 03-09-2020 o 07:54
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •