Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Autofocus - Canon 60D

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    21

    Domyślnie Autofocus - Canon 60D

    Witam,

    Jestem posiadaczem Canona 60D. Na co dzień fotografuje obiekty w ruchu jakimi są pociągi, czyli jestem tzw. trainspotterem. Mam problem z dobraniem odpowiedniego trybu jak i metody Autofucusa. Teraz mam ustawione AI Servo, wszystkie punty, tryb AF - tryb Live. Gdy fotografuje jakiś pociąg, zdarza się, że na przypuścimy 5 zrobionych zdjęć np. drugie i trzecie są całościowo mniej ostre i ważą o 1-1,5 mb mniej. Tak jakby focus śledził ostrość, nagle zgłupiał i znów wrócił do siebie. I tak naprawdę występuje to również na One Shocie gdzie teoretycznie aparat powinien blokować ostrość. Działo się tak również w moim poprzednim aparacie jakim był Canon 1300D, myślałem że to wina puszki, jednak nie. Jeszcze może napomknę o obiektywie jakiego używam - jest to Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS. Jeśli taki problem występuje w obu body to raczej nie winię tutaj aparatu, jak już to obiektyw. A może to po prostu kwestia ustawień, techniki? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez KamHer02 ; 29-07-2020 o 21:51

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: Autofocus - Canon 60D

    Pociąg jedzie po torach więc jego ruch jest w 100% przewidywalny a skoro tak można ręcznie ostrzyć na miejsce gdzie znajdzie się pociag a z kalkulatora głębi ostrosci wyliczyć przysłonę a dla tej przysłony w trybie Av ustawić ISO takie aby uzyskać odpowiedni czas naswietlania. Wtedy pozostaje już tylko czekać na pociąg i nacisnąć spust.

  3. #3
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Autofocus - Canon 60D

    Przemek dobrze pisze. Ja bym jeszcze dodał statyw i pilota, by wykluczyć poruszenie wynikające z ruchu "operatora".

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Autofocus - Canon 60D

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Pociąg jedzie po torach ... ... Wtedy pozostaje już tylko czekać na pociąg i nacisnąć spust.
    Kurde, brzmi to troche groznie... :-))) Nie bardzo jest czas na ucieczke...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •