Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF, formatowanie karty w kompie nic nie daje. Może jest jakiś prosty i skuteczny sposób?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF, formatowanie karty w kompie nic nie daje. Może jest jakiś prosty i skuteczny sposób?
    Każde formatowanie usunie zdjęcia z karty, formatowanie pełne uniemożliwi ich odzyskanie

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Już mi życzliwi informatycy wytłumaczyli. Formatowanie nie usuwa zdjęć z karty tylko zmienia nazwę pliku, tak żeby windows tego nie widział. Jak windows czegoś nie widzi, to wydaje mu się, że tego nie ma, a fizycznie zdjęcia po formatowaniu nadal są na karcie. Karty formatowałem wielokrotnie a po uruchomieniu płyty do odzyskiwania danych zdjęcia są na płycie. Najprościej zrobić to z DOS-a.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Już mi życzliwi informatycy wytłumaczyli. Formatowanie nie usuwa zdjęć z karty tylko zmienia nazwę pliku, tak żeby windows tego nie widział. Jak windows czegoś nie widzi, to wydaje mu się, że tego nie ma, a fizycznie zdjęcia po formatowaniu nadal są na karcie. Karty formatowałem wielokrotnie a po uruchomieniu płyty do odzyskiwania danych zdjęcia są na płycie. Najprościej zrobić to z DOS-a.
    Jedyną rzeczą której nie rozumiem, jak z karty o pojemności no 5 GB, po wielokrotnym formatowaniu można odzyskać 40 GB zdjęć.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Po formatowaniu nadpisując wielokrotnie przypadkowymi danymi, najlepiej jakimś filmem, który wypełni całą kartę. Taka domowa namiastka programów kasujących.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Już mi życzliwi informatycy wytłumaczyli. Formatowanie nie usuwa zdjęć z karty tylko zmienia nazwę pliku, tak żeby windows tego nie widział. Jak windows czegoś nie widzi, to wydaje mu się, że tego nie ma, a fizycznie zdjęcia po formatowaniu nadal są na karcie. Karty formatowałem wielokrotnie a po uruchomieniu płyty do odzyskiwania danych zdjęcia są na płycie. Najprościej zrobić to z DOS-a.
    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Po formatowaniu nadpisując wielokrotnie przypadkowymi danymi, najlepiej jakimś filmem, który wypełni całą kartę. Taka domowa namiastka programów kasujących.
    Formatowanie jak pisałem nic nie da, nadpisanie też, trzeba czyścić czymś co jest z poza windowsa, omija windowsa wtedy pójdzie.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    To sobie przeczytaj
    https://www.pcworld.pl/porada/Jak-be...ku,347469.html
    W windzie 10 też jest ten program, uruchamiasz go z linii poleceń i potem pracujesz w czarnym oknie, jakby w DOSie.
    Lub - jak pisałem - zapisz dysk (kartę) przypadkowymi danymi, ale dysk musi być wypełniony do końca. To też jest w podlinkowanym artykule.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Problem rozwiązany,zajęło mi to 5 godzin, ale wszystko usunięte.
    W10 trzeba mieć, jak gadają informatycy obsługujący duże sieci, W10 to najgorszy wirus jaki się rozpowszechnił, 1587 aktualizacji, wychodzi średnio dwie na tydzień i ciągle coś bruździ.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Problem rozwiązany,zajęło mi to 5 godzin, ale wszystko usunięte.
    W10 trzeba mieć, jak gadają informatycy obsługujący duże sieci, W10 to najgorszy wirus jaki się rozpowszechnił, 1587 aktualizacji, wychodzi średnio dwie na tydzień i ciągle coś bruździ.
    Jakie 5 godzin ? Pełny format i nic nie odzyskasz. jak chcesz mieć pewność że firma odzyskująca dane za gruba kasę nic nie odzyska to używasz programu nadpisującego miejsce na karcie przypadkowymi 0 i 1, możesz też wykonać pełny test karty na zapis i odczyt jakimkolwiek programem i tez nic nie odczytasz.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Zobacz posta
    Jedyną rzeczą której nie rozumiem, jak z karty o pojemności no 5 GB, po wielokrotnym formatowaniu można odzyskać 40 GB zdjęć.
    Z 5GB odzyskasz max 5GB. Po odzyskaniu pliki uszkodzone mają często duże pojemności, jedno zdjęcie może mieć wartość kilku GB

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Jakim programem usunąć zdjęcia z karty CF

    Z pewnością masz rację, tylko formatowanie czy pełne formatowanie nic nie daje. Po formatowaniu w windowsie karta jest pozornie pusta, czysta ale otwierasz tą kartę programem SanDisc Rescue Pro i zdjęcia są nadal. Proponuje przeczytać Instrukcję Obsługi Aparatu EOS RP strona 368 gdzie jest napisane między innymi: ....Formatowanie lub kasowanie danych na karcie nie powoduje całkowitego usunięcia danych, należy o tym pamiętać w przypadku sprzedaży lub wyrzucania karty........Wyrzucając karty należy podjąć odpowiednie czynności w celu ochrony informacji osobistych lub po prostu mechanicznie uszkodzić kartę.
    5 godzin zajęło mi wyczyszczenie 8 kart CF.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •